За бабите и хората

  • 8 115
  • 191
  •   1
Отговори
# 120
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... п.с. да не звуча като истеричка някаква, де.

ти го казваш.

Що втелясването взема такива върхове, се чудя и дивя  Thinking

# 121
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
Дезориентация на противника.
Аз като чух увереното "Баба каза, че ще купим джип Барби", само можах да Shocked
Засега тя мен ме дезориентира къде-къде по-успешно Laughing Очевидно е, че годините опит си казват думата и "аз съм горка стара жена" е само поза.

Що втелясването взема такива върхове, се чудя и дивя  Thinking
Не всеки има твоето вселенско спокойствие, може би  newsm78 Айде не го раздавай чак толкова ССФ, моля.

# 122
  • Мнения: 5 877
"Джип Барби" е яко.
Такива са бабите и дядовците, прекрасният ми иначе баща смята, че ощетявам детето, като не му пържа филийки. Също и го съжалява, задето съм му говорела за динозаврите.

# 123
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Сестра ми издаде неволно баща ми, че давал левче на Дени за всеки ден послушание. Хм, не, че има ефект, ама ми се видя кощунство такъв подкуп. Сега не знам на кого да се скарам първо. И дали някой ще ме чуе изобщо.

# 124
  • Мнения: 3 491
Бу, с риск да бъда груба, но не разбрах какво лошо е станало.  newsm78 Да не би да имаш човешкия комплекс "свекърва" ? Stop
Че аз такива баби ако имах, дето да ми развеждат децата и да им измислят програма, че и дружки да намират и за себе си, и за децата - директно бих ги изпратила за лятото в България без да ги мисля.
Не че нашите родители са лоши и не обичат внуците си, но по редица причини не мога да очаквам това от тях. Нито някаква гаранция в рамките на разумното за сигурността на децата.
Но не ми се навлиза в подробности, защото каквито и да са, родителите ни не са заслужили да бъдат разтягани като дъвки из Интернет-пространството, и не само там.

# 125
  • Мнения: 7 497
Сестра ми издаде неволно баща ми, че давал левче на Дени за всеки ден послушание. Хм, не, че има ефект, ама ми се видя кощунство такъв подкуп. Сега не знам на кого да се скарам първо. И дали някой ще ме чуе изобщо.

Ха,ха  Joy Joy Joy Ами да дава тогава по стотарка и няма да е кощунство. Mr. Green

Последна редакция: вт, 05 юни 2007, 10:05 от Didia

# 126
  • Мнения: 804
Прочетох почти всички постове по темата и макар да съм баба /все пак преди бях човек/ не мога да се въздържа да не попитам нещо. От мненията на повечето от вас става ясно, че държите изключително много на правилното хранене на децата си и това е похвално. Едно не разбирам обаче ...  newsm78 Защо при това положение парковете са пълни с мами чиито едва проходили сладурковци лапат всякакъв вид близалки, зрънчовци, солети и други подобни "забранени неща", а само тук таме се забелязва някоя ентусиастка която носи грижливо нарязана ябълка или друг плод? newsm78 newsm78 newsm78

# 127
  • Мнения: 3 491
Прочетох почти всички постове по темата и макар да съм баба /все пак преди бях човек/ не мога да се въздържа да не попитам нещо. От мненията на повечето от вас става ясно, че държите изключително много на правилното хранене на децата си и това е похвално. Едно не разбирам обаче ...  newsm78 Защо при това положение парковете са пълни с мами чиито едва проходили сладурковци лапат всякакъв вид близалки, зрънчовци, солети и други подобни "забранени неща", а само тук таме се забелязва някоя ентусиастка която носи грижливо нарязана ябълка или друг плод? newsm78 newsm78 newsm78
Въх, недей ги назовава с тези имена, че току-виж, си сбъркала понятията.  Joy
Ти откъде знаеш, че са близалки? Може да са втвърдени натурални плодови сокове, без грам добавена захар в тях.
А зрънчовците и солетите може да се берат по дърветата, знае ли човек.  newsm78
Имам си аз вече едно наум как се изказвам, след първото ми пристигане в България с бебе на годинка и 1 месец. Само си отворих устата да кажа как понякога съм мечтаела да го дам за ден-два или поне за няколко часа на бабите и да си почина, но бях веднага прекъсната от една дама с "Аааааа, не се отделям аз от детето си.  Naughty" Между другото, тя беше в командировка и около нея, естествено, никакво дете нямаше. Аз си тичах, разбира се, след моето. Бях като цапардосана и нищо не казах, после ми беше обяснено, че това "да не се отделяш от детето си" така се разбирало.  Joy
Та и с близалките може да е така, нещо друго да се разбира. Между другото, докато отида до тоалетната и оставя малкия с баща му, тази дама успя да му купи близалка (първата в живота му). Но не направих проблем, може да е била от витаминозната марка.  Mr. Green

# 128
  • Мнения: 5 877
Стига де,
(да стана аз като на комсомолско събрание),
Бу не е такъв човек. Не става въпрос за едно-две сокчета, става въпрос целно да ти правят напук.
А тя, доколкото разбирам, си замълчава учтиво и използва форума да каже, че цар Мидас има кози уши.
Едно е да дадеш на детето една близалка, друго е да му кажеш пред майка му: "Я кажи сега на мама какво ядееееееее" и да му помагаш да изрежда.
Това си е правене напук.

# 129
  • Мнения: 4 380
Цитат
Как е при вас?

Никога не съм ограничавала бабите да и дават каквото и да било. Карала съм се когато я тормозят да яде пък тя не иска. То особено не е и нужно да се карам, защото тя правеше луд всеки който и досажда. Laughing Що се касае "лошите" храни. Никога детето ми не се е пристрастявало към такива -може би генетично ли...или просто поради факта, че не е забранявано, затова не е било и особено желано. newsm78 От бебе стоя на принципа че ще яде тогава, когато и се яде и това, което и се яде. Точка. Ама нищо не било яло това дете каква съм безсъвестна майка... Laughing Да си гледат работата. Тук съм категорична да не се тъпче детето та ако ще и с най-здравословна храна да е.

Пред очите ми бяха няколко примера с две съседки които не даваха сладкиши, шоколади и подобни. Децата им налитаха като невиждали при най-малката възможност. При двама много слаби родители тяхното момиченце сега тийнейджърка почти, е със страхотно наднормено тегло. Ама то горкото гледаше всяко дете навън в устата и му дърпаше шоколада от ръката.
Ограниченията водят до обратен на желаното ефект -това е моето категорично мнение.

За умалителните. Никога не ми е правило впечатление, т.к. сама винаги съм и говорила така, та и до днес е "бебчо"- голяма мома вече...по-голяма от мен. Laughing Дразнеше ме много прекалено строгото поведение и разговор като с възрастен човек от страна на една от братовчедките ми. Тя после и собствените деца ги дресираше като войници- те пък момчета, та донякъде може и да им е от полза. Rolling Eyes

Свекърва ми между другото сама научи детето ми да се храни само с лъжичка и никога не го е хранила бутайки му в устата. Майка ми опита, но детето ми е с характер- като каже нещо, така ще е та ако ще и на петнайсе баби да им се иска обратното. Laughing От малко е самостоятелно и си пазеше свято това право.

# 130
  • Мнения: 24 467
Накратко- имам изиквания по отношение на възпитанието и на храненето. Първият брой не можах да го овардя, тъй като малко или много бяхме по- зависими от бабино влияние, въпреки, че имахме гледачка. До втория брой бабите рядко припарват и това ми спестява редица главоболия /не става въпрос за майки- свекърви, зависи от самия човек, а не от родствената ми връзка с него, дори в нашата фамилия свекървата по- рядко се налага/.

# 131
  • Мнения: 7 497
                       То стана ясно,че бабите не са хора  Mr. Green ама поне това чуйте от една БАБА: Като говорите всичките тези неща поне се старайте ПЪРВО - да не е пред детето и ВТОРО - да ги спазвате.Тази баба дето ви дава акъл в момента е и учителка на децата ви  Mr. Green та всеки ден наблюдава как /при вечно мърморещите майки/ децата ритат и нагрубяват бабите си /картината е просто срамна/  и как от техните уста се сипят същите изрази като от устата на мамчето. А когато решиха да "почерпят" децата за НГ  майките-организаторки изсипаха един чувал зрънчовци.Е,скъпи майки,направо онемях  #Crazy то бива бива ,ама....... този случай ми отне дар словото,защото си спомних колко яростно защитавате здравословното хранене и нито една мама не направи забележка на организаторките.Постарах се с най-толерантния тон в следващите седмици да обясня ,че това просто разочарова децата им ииии за края на учебната година към зрънчото се "включи" едно сокче и едно шоколадово яйце,то поне имаше играчка вътре  Mr. Green
                      Хайде,коментирайте КАТО НЕ СА БАБИ защо разсъждават и действат като прабаба ми. Mr. Green Или всичко е поза и празни дърдорения??????!!!!!! Peace  bouquet

# 132
  • Мнения: 24 467
Абе аз именно защото ги намирам за хора, нещастните баби, затова не ги натискам толкова да ми гледат децата, че и условия да им поставям. Laughing
За позьорството съм напълно съгласна. Парадирането идва често горница.

# 133
  • Мнения: 14 654
Забелязала съм, че бабите на Цецо винаги му купуват разни храни, които по принцип аз не купувам. Това ме дразни понякога, даже почти винаги, защото се знае какво мисля по въпроса, особено воденето в Макдоналдс. Забелязвам също, че на детето му е много приятно да прекарва няколко часа поне с баба си и дядо си и ако накажа тях да не се грижат за него, ще накажа без да искам и детето. Не мисля, че преяждането с шоколад в събота ще се отрази пагубно на детето ми, по-зле ще му е ако му забраня да общува с бабите си.

# 134

Общи условия

Активация на акаунт