Гледахте ли Сблъсък за антибиотиците?

  • 1 266
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 145
Баща ми е лекар и голям противник на взимането на антибиотици без наистина основателна причина. За 30 годишния ми живот съм пила антибиотик няколкои пъти и то само при наистина сериозни инфекции, когато не е имало друг вариант. Противно на повечето лекари, които предпочитат да изписват антибиотици, защото така е по-лесно и по - бързо, той винаги е прибягвал към тях само в краен случай. Доверява се на бабините рецепти, препоръчва максимална консумация на витамини, особено при децата. Ние с брат ми сме лекувани предимно чрез билки, разтривки и други подобни.

# 16
  • Мнения: 2 792
Ама как точно, на кое действат?

  Унищожават бактериите, не само лошите (т.е. причинителите на едно заболяване), но и гъбичките и бактериите, които са част от естествената флора на организма и по този начин организма става не защитен и лесно поддатлив на инфекции. Отделно бактерията като жив организъм еволюира и се развива и става резистентна към унищожаващия я антибиотик, което налага използването на по-силен, по-силния пък унищожава още по-голяма част от естествената флора и тн. и тн.  Леко лаишко обяснение праснах  Rolling Eyes

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Не е лаишко, изясни ми се, мерси.

# 18
  • Мнения: 2 070
Аз докато се наканя и Кифлата добре го обяснила.  Освен това и са си отрови, сериозно натоварват черният дроб и бъбреците. Трябва да ги има, но не бива така да ги изписват без изледване на секрет - гърлен, слъзен, от носа, влагалищен и каквото там има нужда. За грип пък да ги изписват е брутално - нали е вирус, а антибиотиците действат на бактериите само, не на вирусите. Вече, ако грипа ти е сринал имунитета или е дал път на бактериална инфекция - тогава да, но само ей така за зачервено гърло и хрема и температура, без изследване - абсурд.

И понеже може някой да не знае все пак  - резистентна = устойчива

# 19
  • Мнения: 2 229
Да, точно това е проблемът, че ги изписват за всяко нещо, като превантивна мярка. Stop Няма спор, че в някои случаи друго решение освен антибиотик няма, но някои лекари ги изписват като сироп за кашлица, без изобщо да се замислят, само да им се махнеш от главата! Sick

# 20
  • Мнения: 920
Кога ли ще открият, че хомеопатичните лекарства са ужасно вредни.
Аз също съм против антибиотиците.
Лекувах децата си с лайка и мед. Сега разбрах, че са страшни алергени.

# 21
  • Мнения: 2 070
Кога ли ще открият, че хомеопатичните лекарства са ужасно вредни.
Аз също съм против антибиотиците.
Лекувах децата си с лайка и мед. Сега разбрах, че са страшни алергени.

Алергени са, ако си предразположен, иначе целият български народ досега да е в мн лошо положение.

# 22
  • Мнения: 4 555
Кога ли ще открият, че хомеопатичните лекарства са ужасно вредни.
Такава версия не бях чувала до сега.
За хомеопатията се говори, че е неефективна, защото е бистра водица със захар. Не виждам в каква вреда могат да я обвинят.

# 23
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Кога ли ще открият, че хомеопатичните лекарства са ужасно вредни.
Такава версия не бях чувала до сега.
За хомеопатията се говори, че е неефективна, защото е бистра водица със захар. Не виждам в каква вреда могат да я обвинят.

С риск да изместя темата , ще кажа само, че съм чувала, че при неправилно лечение действа на ментално ниво и разстройва душевното състояние на човека. Rolling Eyes

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Големи смешници бяха тези против антибиотиците ... собено йогата .... аз не съм против, но бих дала саааамо в много краен случай  Peace

Общи условия

Активация на акаунт