Професията...или работа

  • 537
  • 9
  •   1
Отговори
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
В последно време запо4на много да ме вълнува въпросът дали ставам за това,което върШа/брокер съм/ newsm78.И се замислих как в крайна сметка реШаваме кое е неЩото,с което искаме да се занимаваме цял живот,което да ни носи радост и удовлетворение Party...и дали е то4но това в крайна сметка Thinking.Трябва ли да сменим желаната работа и дадения Шанс когато се появи нуждата от пове4ко пари или е достатъ4но да се потърси допълнителна алтернатива за преодоляване на състоянието?Трябва ли да казваШ:"Ти не ставаШ за тази работа...смени я."само заЩото си си поставил кратки срокове за постигане на целите си и 4овекът до теб полу4ава по малко/или недостатъ4но/? Tired
Споделете ваШите прозрения и на4ините за справяне със съмненията.

# 1
  • Мнения: 920
В последно време запо4на много да ме вълнува въпросът дали ставам за това,което върШа/брокер съм/ newsm78.И се замислих как в крайна сметка реШаваме кое е неЩото,с което искаме да се занимаваме цял живот,което да ни носи радост и удовлетворение Party...и дали е то4но това в крайна сметка Thinking.Трябва ли да сменим желаната работа и дадения Шанс когато се появи нуждата от пове4ко пари или е достатъ4но да се потърси допълнителна алтернатива за преодоляване на състоянието?Трябва ли да казваШ:"Ти не ставаШ за тази работа...смени я."само заЩото си си поставил кратки срокове за постигане на целите си и 4овекът до теб полу4ава по малко/или недостатъ4но/? Tired
Споделете ваШите прозрения и на4ините за справяне със съмненията.



Брокер на...?

# 2
И мен ме терзае от доста време този така "сериозен" въпрос "За какво/каква работа ставам?!" newsm78
И чакам някои по зрял и кипял да сподели  своя опит Simple Smile

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Въпросите, които те вълнуват са едни от основните в живота, според мен! Аз за жалост все още не съм открила това, с което бих искала да се занимавам цял живот, сиреч призванието ми. Работя неща, които не са ми неприятни, но не са това, което все още търся. Не получавам голямо удовлетворение от работата си и затова в момента хич не ми липсва / по майчинство съм/. Ако намеря призванието си, със сигурност ще се захвана без да мисля за парите, които ще получавам. Важно според мен е да си удовлетворен от работата си, тя да е в сърцето ти. Тогава и човек става много по-щастлив, пълноценен, чувства, че е важен и потребен.  Peace
Искеро ти желая скоро да откриеш заниманието, което ще ти даде отговор на всички въпроси, които те вълнуват в момента! Peace  bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Аз знам за каква ставам. Само веднъж ми се е случвало да нацеля, още като видях обявата, знаех, че точно това е моята работа.
Междувременно съм бачкала и бачкам всякакви други неща, трябва да се яде, все пак.
Е, и в компромисите си имам прагове, има неща, които не бих захванала никога, даже да се водят престижни, понеже хич нямам нужната нагласа.

# 5
  • Мнения: 3 423
Аз не ставам за манекенка и за сервитьорка.
Не съм опитвала, не ме влече, даже ме е страх.

# 6
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Брокер на недвижими имоти съм,Гжо Смутена Засрамена,но не в това е въпроса.Харесва ми тази професия,харесва ми да я работя,борих се да стигна до тук....но дали наистина тя е Моята?Как вие разбирате Това?

# 7
  • БГ
  • Мнения: 354
Според мен ако сутрин отиваш с желание на работа и вечер се връщаш удоволетворена значи всичко е ок Wink

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Брокер на недвижими имоти съм,Гжо Смутена Засрамена,но не в това е въпроса.Харесва ми тази професия,харесва ми да я работя,борих се да стигна до тук....но дали наистина тя е Моята?Как вие разбирате Това?

Аз разбирам по това, че не се чувствам много щастлива в работата си. Не се чувствам завършена, не го правя от цялото си сърце, не влагам енергията, която бих вложила в най-желаната работа. Не ми липсва работата. Затова и казвам, че все още не съм намерила призванието си. Ето, напримар майка ми казва, че ако сега трябва да избере какво да работи, ако беше на 20-25, пак щяла да избере сегашната си професия. Ето, това е отговора на въпроса ти.  Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Харесва ми тази професия,харесва ми да я работя,борих се да стигна до тук....но дали наистина тя е Моята?Как вие разбирате Това?

Щом ти харесва, какъв е проблемът? Нещо друго ли те влече?

Общи условия

Активация на акаунт