Колко пъти се храните на ден?

  • 2 232
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 100
От години вече не се храня редовно, три пъти на ден. Сутрин не закусвам, само един-два големи чая. Към 9-10 часа изяждам два-три плода. Обяд незнам кога е, случва се в различно време, често го пропускам. Старая се да хапна нещо максимално калорично и не голямо по обем. Вечерята е нещо приятно. Хапвам малко, пия червено вино до около половин литър.
През почивните дни рядко си стоим вкъщи и пак храненето става по различно време и различен брой пъти.
А при Вас как е?

# 1
  • Мнения: 7 723
Ям по 3- 4 пъти на ден, на режима на децата съм  Wink

# 2
  • Мнения: 1 612
Рядко закусвам. На обяд ям по едно кисело мляко. А вечер си хапвам стабилно.

# 3
  • Мнения: 5 393
Нямам режим, храня се абсолютно хаотично.Понякога закусвам, но по-често не.Обяд-в различни часове.Вечерята също.През останалото време дъвча разни сладки неща или плодове.Случва се да ям 2 пъти на ден, но и 5 пъти също Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 620
Максимум до 2 пъти.Не закусвам,рядко обядвам,пълен хаос. Rolling Eyes
А много често правя 3 в 1 - невероятно добра комбинация Wink...закуска,обед и вечеря баш по никое време. Laughing

# 5
  • Мнения: 335
Май това е темата, която най-силно ме кара да вярвам в зодии.
Никога не съм видяла "рак", който да не е чревоугодник.
Или пък "водолей", който да не е "над тези неща" (като храненето).
Трудно мога да си представя и "телец", който да е съгласен да прескочи хранене, или да си хапва "на крак".

Скорпионите също (поне жените) смятат храненето (и особено готвенето) за загубено време...

За всички останали зодии имам също впечатления на тази тема, които после ги открих "доказани" в разни зодиаци.

all,
ако можех да се ориентирам правилно дали се оплакваш или обратно, веднага щях да се пробвам да позная зодията ти.

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 22:11 от Холограма

# 6
  • Мнения: 2 019
Ям по 3- 4 пъти на ден, на режима на децата съм  Wink
и аз

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Закуска, обяд, следобедна закуска и вечеря- и аз като децата Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Най-малко по три пъти на ден солидно.

# 9
  • Мнения: 246
Най-малко по три пъти на ден солидно.

  bouquet Същата.

# 10
  • Мнения: 3 988
Ужас! Направо се засрамявам като ви чета.  Embarassed
Аз закусвам винаги един-два плода + много шоколад или филийки с конфитюр. Обядът е класически - т.е. много обилен. Вечерята - като обяда.
Между всички хранения "хапвам по малко"  Embarassed - чипс, ядки, сладкиши или шоколад или каквото ми се яде.
Благодарна съм на организма си за добрата и бърза обмяна на веществата, иначе ще се търкалям.  Joy (не от смях!)  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 25
Сутрин нямам време за закуска и съм отвикнал, вече дори и през уикенда не закусвам. На обяд сандвичи (поради липса на условия за друго) и вечер по-стабилно Simple Smile
тоест 1 път и полувина на ден  Mr. Green
но с тоя режим скоро ще страдам здраво от стомах  Blush

# 12
  • Мнения: 143
1-2 пъти най-много.Просто понякога забравям да ям Simple Smile.

# 13
  • Мнения: 966
сутрин,обед,следобед,вечер

# 14
1 път.
Понякога и по-рядко. Mr. Green

# 15
  • Мнения: 8 999
Когато съм гладна - ям! За децата се старая да има три хранения на ден. На мъжа ми бих му забранила изобщо да яде, но го влече, какво да го правя!

# 16
  • Мнения: 10 758
Като се сетя - ям.Понякога обаче забравям Mr. Green
Все пак зависи какво има за ядене де.... Flutter

# 17
глей да не забравяш мноо, че казват, че се умирало от тва  Laughing

# 18
  • Мнения: 3 268
Три пъти,не мога да гладувам

# 19
  • Мнения: 3 537
2 пъти, към обяд и вечерта
А съпруга ми той най-качествено яде вечер след като се прибере,докато е на работа няма много време за ядене за съжаление. Rolling Eyes

# 20
Три пъти. Сутрин  - една или две ябълки, на обяд (откакто ни носят храна в офиса Laughing) - едно или две хлебчета с пълнеж, всеки ден различен и здравословен, вечер - по-стабилно. През останалото време пия доста минерална вода, за да залъжа глада, че всичко ми "залепва"...  Embarassed

# 21
  • Мнения: 412
Жива революция е да ям два пъти в един и същи ден
и дори и когато това се случи ТЯ(вечерята) ми е адски свинска, бъкаща от калории и много късно
знам, че не трябва така, но нямам време ( по-скоро не си разпределям врмето правилно)
кофти ежедневие, много дини под една, максимум една и половина мишници= болен стомах Sick

# 22
  • Мнения: 1 761
Сутрин правя на мъжа ми сандвичи за работата- 4 филии.Аз пия кафе или мляко с какао.бебето закусва два пъти-веднъж мляко и веднъж каша.
На обяд ако не забравя,изяждам една супа или чаша мляко с някакво парче кекс.Мъжът ми обядва със салата на работата.Хлапето яде пасирани зеленчуци с пиле,пуешко или някое друго по-леко месо.
В 16 ч давам плодово пюре за следобедна закуска и аз изяждам един сандвич.
В 18 или 19 ч вечеряме аз и мъжа ми-супа,основно и десерт,след десерта пием кафе с някакви бисквитки или пием вино с френски сирена.След това мъжа ми мие чиниите и не давам да се яде до следващата сутрин.Само на бебето в 20 ч му правя последното шише с мляко за лека нощ,измивам му двете зъбчета и след малко е заспало.

Понеже мъжа ми много пътува, винаги в колата има нещо за ядене.Веднъж така от нямане на време за хранене се разтрепера и аз настоях да спрем,за да хапнем нещо.По-добре 2 часа по-късно,отколото 20 години по-рано.

# 23
  • Мнения: 179
Често се случва, да съм гладна и да нямам време, да хапна.
Час - два по-късно имам време, но вече съм прегладняла.
А от малка имам опит с храненето насила и ми е пределно ясно,
че резолтатите няма да са добри.
Има моменти в които, щом зърна някоя любима храна, мога да
ям и по 5 пъти на ден, но твърде рядно се случва.

# 24
 Grinning Ям по 3 пъти на ден ако не ме боли язвата. Иначе ям веднага щом ме заболи. Каквото имам под ръка. Може да се случи и 6 пъти да ям а през останалото време да дъвчам някакви бисквити, солети, бонбони и т.н. Ядски нездравословно се храня...ще видим докога ще я бутаме така.

# 25
  • Мнения: 1 364
Както дойде, по 2 -3.

# 26
  • Мнения: 812
1 път/много рядко 2 пъти/ Crazy

# 27
  • в Низината
  • Мнения: 705
Аз ядене не пропускам!
Винаги закусвам преди работа - сандвичи, кекс. Преди обяд похапвам отново. Обядът никога не го пропускам и е доста обилен. Следобяд пак солетки, кроасани. Вечерям доста късно - към 10-11ч.ама ям направо докато се гръмна. И може да не ми вярвате, но на ден изяждам почти 1 хляб. А да знаете каква съм слаба...

# 28
  • Мнения: 750
Никога не съм видяла "рак", който да не е чревоугодник.


А сега си вземи думите обратно. Цял Рак съм аз, мога днес да не ям. Не претендирам, не държа на блажени обади и вечери. Не закусвам. Хапвам от кашите на малката и не се оплаквам. Готвя семпло, не обичам пикантно, кисело, пържено, солено. Хапвам сладко, по малко. Ям пред телевизора, не слагам софри. На работа мога да ям на стола едно ядене, мога и да не ям. Рак съм, бе, цял Рак.

# 29
  • Мнения: 335
"Рак" си, ама с "огледалце" ти е подписът (жена си).
А авторът на темата май е мъж.
Ако ми покажеш мъж, който ДОБРОВОЛНО да пропуска ядене, веднага си вземам думите назад, но няма да откриеш такъв.

Случва се само, ако се разболява нещо.
"Рак"  в добра форма и на кръчма, и у дома, ще си иска и пикантното, и киселото, и пърженото, и соленото...
Не докосва само това, което си е наумил, че "мрази" - напр. мляко с ориз, магданоз и пр. капризи (давам само пример, да не ме карат сега "раци", влюбени в магданоза случайно, да си вземам думите назад).

Аз лично мога да мина и на космонавтска храна - сутрин: една таблетка, обед - две, вечер - половин...
Но един мъж "Рак"... - никога.

# 30
  • Мнения: 2 723
Ако съм си вкъщи непрекъснато нагъвам ooooh!

# 31
  • Мнения: 4 678
 smile3514Г Л А Д Е Н  С Ъ М newsm17

# 32
  • Мнения: 4 068
Аз не закусвам. Пия само кафе сутрин. Обядвам порядъчно добре, следобед хапвам някой плод или някакви бисквити и вечерям обилно. Проблеми с килограмите не съм имала никога затова и не се ограничавам в яденето. Не закусвам, защото просто сутрин не ми се яде.

Мъжо закусва задължително и тогава тръгва за университета. Обядва понякога в някое заведение или пък пица или хамбургер някакъв. Вечеря обилно/аз се грижа добре за това/ и.....през нощта става задължително да си хапне нещо сладичко. И той няма проблеми с килцата. Общо взето сме си ящтни и двамцата.

# 33
  • Мнения: 750
Холограмке, баща ми беше тип " мога и да не ям". И той беше Рак. Има и такива мъже.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 381
Различно, но поне 2 пъти. Нямам някакъв изграден режим - като например - сутрин ям еди-какво си, на обяд еди-що си и т.н. Работата ми е такава, че нямам регламентирана обедна почивка, а понякога няма време за нормална храна и ям нещичко, ходейки по улиците - сандвич, Сникърс, банан и т.н. Преди ядях често и по много, а сега гледам количеството да е по-ограничено.

# 35
  • Мнения: 3 886
Повечети само 1 път много рядко 2 пъти Tired

# 36
  • Мнения: 3 647
доста пъти
предимно когато съм гладна
гледам да не преяждам
Но никога не ям на закуска  Twisted Evil

# 37
  • Мнения: 1 353
Два или три пъти. Обикновено закусвам и после направо вечерям, като пропускам обяда

# 38
  • Мнения: 1 465
задължително - обяд и вечеря. Закуска - само през почивните или ваканционни дни Grinning
Иначе през делничните дни пия портокалов сок за закуска, преди това - кафе(за събуждане), следобяд - чай.

# 39
  • Мнения: 125
Аз не ям.Сутрин не,обяд пак не,вечер може.Мързи ме да ям,струва ми се загуба на време.

Общи условия

Активация на акаунт