Захранване с пюрета на Ганчев?

  • 1 810
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 397
И аз приготвям домашни пюрета! Ако предпочиташ да купуваш, по-добре се спри на пюретата на Хип, Нестле и т.н., чието качество се контролира.  Peace   bouquet

Подкрепям! Peace

# 16
  • Мнения: 24 467
А забелязвали ли сте, че месните на Ганчев имат и захар? Аз лично опитах от тази марка /2 бурканчета точно, едно плодово и едно зеленчуково/, но не ги харесвам- нито зеленчуковите, нито месните, нито плодовите. Не ми харесва и това, че са твърде редки.
Действително има и зеленчуково на Ганчев с овесени ядки, лично съм го виждала. Мисля, че беше с картофи и морков, като изрично пишеше и овесени ядки.
Ние се захранихме с малките на ХИПП, мисля че бяха от по 135 гр. Приготвяла съм и домашни, за две бурканчета /т.е. за два обяда/, дори когато захранвах. Сега ядем основно ХИПП, Несле и Семпер /зеленчукови и месни/ от 190-220 гр. бурканчета, но все по- често пасирам храна, която готвя без сол и пипер, отделям за бебето и после я подправям леко за нас. В крайна сметка бебето е вече на 10 месеца и имаме наблюдения, аз и бавачката, че най- много се облизва именно на домашната храна.

# 17
  • Мнения: 795
Ганчев опитах да дам на малката 3 пъти - и трите пъти колики. Сега сме само на Хип и не сме имали проблеми.  Аз не бих приготвяла домашни -  и без това нямам никакво време... А и някъде четох, че е по-добре при първоначално захранване да ползваме готови пюрета, чийто състав е балансиран и са произведени под контрол за качеството (това в особена степен важи за месните пюрета), но все пак всеки сам си преценява!

# 18
  • Мнения: 1 559
Ганчев не съм давала и не бих дала.
Домашните са за предпочитане. Може да сваряваш по-голямо количество зеленчуци (и месо) и да ги замразяваш във формички за лед, така че да не ти се налага да готвиш всеки ден. Ако не успяваш да намериш зеленчуци от сигурен източник (не нитратни и не генномодифицирани), препоръчвам ти замразените зеленчуци Бондуел. Има разнообразие, а качеството им се контролира.
Ако купуваш готови пюрета, бих те посъветвала да се спреш на вносните - Хип, Сънвал, Гербер, Нестле...

# 19
  • Мнения: 3 092
И моят съвет е анти - Ганчев. Mr. Green
Нямам им доверие никакво и не без основание  Naughty
Започах захранване с купени на Хип и Гербер  , а после домашни. Peace

# 20
  • Мнения: 574
Павечето майки които познавам дават пюрета на ганчев.Сестра ми също дава от тях!Не съм чула да се оплакват-аз също смятам да захраня с такова!

# 21
  • Мнения: 24 467
Павечето майки които познавам дават пюрета на ганчев.Сестра ми също дава от тях!Не съм чула да се оплакват-аз също смятам да захраня с такова!
Ако децата ги приемат и аз не виждам нищо лошо. Истината е, че са по- евтини, а не всеки може да си позволи дневно меню за бебето си от по 10.00 лв. порцион /включвам вътре АМ, едно плодово пюре, едно месно/зеленчуково, каша и т.н./ за скъпи марки.
Пропуснах да напиша, че преди 7 годшини също съм хранила първия си син с такова именно поради липсата на средства за други /аз не съм от тези, дето се правят, че не им пука какво и колко харчат, тъй като винаги със съпруга ми сме се издържали сами, даже жилището сме си купували сами и на гледачката сами си плащаме/. Тогава нямах база за сравнение с други марки, нямах избор. Пък сина ми си е добре и до ден днешен.
Сега мога да сравня и наистина- ХИПП, Нестле и Семпер /това ползваме в момента, купували сме на последък и Гербер/ са наистина и по- гъсти и си миришат на храна, а когато опитах двата пъти сега от Ганчев и им зачетох състава определено видях разлика. Е, отказах се от Ганчев, но това не значи, че тези, които пък го ползват не мислят доброто за децата си.
Въпреки това когато една майка е с едното майчинство, а бащата- на редовна средностатистическа заплата за страната от по 300.00- 350.00 лв. и бабите и дядовците са с голата пенсия от по 100-200 лв. какво друго остава? В крайна сметка не са нито вредни, нито отровни. Така че не виждам защо не и Ганчев!
Съвети нарочно не давам, просто излагам факти от личния си опит с децата ми. Не казвам, че ядем най- доброто, нито това ми е целта.

# 22
  • Мнения: 390
Павечето майки които познавам дават пюрета на ганчев.Сестра ми също дава от тях!Не съм чула да се оплакват-аз също смятам да захраня с такова!
Ако децата ги приемат и аз не виждам нищо лошо. Истината е, че са по- евтини, а не всеки може да си позволи дневно меню за бебето си от по 10.00 лв. порцион /включвам вътре АМ, едно плодово пюре, едно месно/зеленчуково, каша и т.н./ за скъпи марки.
Пропуснах да напиша, че преди 7 годшини също съм хранила първия си син с такова именно поради липсата на средства за други /аз не съм от тези, дето се правят, че не им пука какво и колко харчат, тъй като винаги със съпруга ми сме се издържали сами, даже жилището сме си купували сами и на гледачката сами си плащаме/. Тогава нямах база за сравнение с други марки, нямах избор. Пък сина ми си е добре и до ден днешен.
Сега мога да сравня и наистина- ХИПП, Нестле и Семпер /това ползваме в момента, купували сме на последък и Гербер/ са наистина и по- гъсти и си миришат на храна, а когато опитах двата пъти сега от Ганчев и им зачетох състава определено видях разлика. Е, отказах се от Ганчев, но това не значи, че тези, които пък го ползват не мислят доброто за децата си.
Въпреки това когато една майка е с едното майчинство, а бащата- на редовна средностатистическа заплата за страната от по 300.00- 350.00 лв. и бабите и дядовците са с голата пенсия от по 100-200 лв. какво друго остава? В крайна сметка не са нито вредни, нито отровни. Така че не виждам защо не и Ганчев!
Съвети нарочно не давам, просто излагам факти от личния си опит с децата ми. Не казвам, че ядем най- доброто, нито това ми е целта.
Супер права си-подкрепям с две ръце Peace

# 23
Az davam na moia bebo plodovi na Ovko i Hame.Mnogo sa vkusni i dosega niamame alergii,a gi papka blizo mesec.Za Gan4ev neiskam i da 4uvam

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 15
Здравейте,
Благодаря на всички за мненията. Имаше един филм "Абсолютно начинаещи". Laughing Затова "Ганчев". И естествено- .."по финансови причини,зимно време ходя пеш, пия после аналгини....", пееше Петя Буюклиева. Grinning Grinning
Да питам - за домашно плодово пюре - варят ли се плодовете преди пасиране? И слагате ли АМ и зехтин в зеленчуковите при кърмещо се бебе?

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 11:16 от gm67

# 25
  • Мнения: 3 092
Е , като се започне с темата за финансите ....сега някой интересува ли го че и аз живея с мъжа ми на квартира , плащам сметки и ...купувам пюрета на "гербер"  .За мен финансите не са оправдание специално за това , но лично мнение с което не ангажирам. Naughty
Значи ако седне човек да си прави сметката зеленчуковите пюрета приготвени у дома са в пъти по евтини и ти е ясно какво слагаш в тях.
Да , слагам зехтин при варенето на зеленчуковите пюрета , а плодовите първо варя и после пасирам.
Успешно захранване! Grinning

# 26
  • Мнения: 1 043
аз въпреки че живея в асеновград / кадето се произвеждат ганчев / досега не съм дала нито на първата дъщеря нито пък ще дам на втората си от тези пюрета...
захранвам от днес точно  Mr. Green  помъчих се да направя ориз но нищо не стана  Embarassed , затова и отворих едно от пюретата с броколи на хаме , иначе съм заредила на хип всичко останало но броколи ми се стори най удачното за да започна - много го хареса няколко лъжички и дадох / то по голямата част отиде на лигавника  Rolling Eyes - че и по дрехите имаше  Mr. Green/ има голям интерес и ми дърпа лъжичката от ръката и се омазва цялата иначе си цели устата  Joy/
искаше ми се ориз да и е първата манджа но ...
аз попринцип давам и домашно приготвени и от бурканчета пюрета - зависи какви плодове и зеленчуци има на пазара / предпочитам дори от бабите дето си ги произвеждат в двора да си ги купя, тук поне има такива било то ябълки или моркови или картофи  от родопите ...
иначе съм и давала да опита банан микродози два пъти преди два три дни

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Е , като се започне с темата за финансите ....сега някой интересува ли го че и аз живея с мъжа ми на квартира , плащам сметки и ...купувам пюрета на "гербер"  .За мен финансите не са оправдание специално за това , но лично мнение с което не ангажирам. Naughty
Значи ако седне човек да си прави сметката зеленчуковите пюрета приготвени у дома са в пъти по евтини и ти е ясно какво слагаш в тях.

И ние сме така. Не съм давала и няма да дам Ганчев на детето си.
И Judy, ние също с мъжа ми се издържаме сами и не го смятам за геройство- напротив това е нормалното.

# 28
  • Мнения: 1 992
Аз исках, ама много исках да мина Ганчев, поради финансови причини. Щото и ние на квартира и т.н. Ама като прочетох етикетите, абсурд е дам това нещо на детето си. Открих само едно пюре - картоф и морков, в което нямаше разни боклуци, че даже и сол, и захар. Може и да се вманиачавам на тема хранене на детето си, но искам да го храня максимално здравословно, поне докато това зависи от мен. За това купувам Хип, Гербер и чета внимателно етикетите.

# 29
  • Мнения: 942
Пюре на Ганчев лично аз не бих дала за захранване, пък и за по-късно бих се замислила.
Наистина най-добре е домашното, но ако си падаш от по-мързеливите като мен по-добре давай Хип, Гербер или някоя по-свястна марка.
Другия вариант, който на мен лично ми беше много удобен е да свариш зеленчуците в по-голямо количество, да ги пасираш за пюре и когато всичко изстине да го налееш във формички за лед, след като стегнат ги вадиш и ги слагаш в торбички във фризера. Това можеш да направииш с колкото си искаш зеленчуци (с изключение на картофи, че нещо не стават за замразяване) и когато трябва да нахраниш бебето просто вадиш колкото кубчета си решила и от който вид си искаш. След като вече е захранено с определения зеленчук и не е имало проблеми, можеш спокойно и да ги смесваш.
Напълно подкрепям The Sinuous Sin  Peace

Общи условия

Активация на акаунт