Нарушена обмяна на холестерола

  • 2 367
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте имам един проблем и искам да се допитам до вас ..

Синът ми е на 17 години и има нарушена обмяна на холестерола(холестерола и триглициридите са с високи стойности).В следствие на това вдига високо кръвно налягане.Подходящо ли е да се приложи някаква диета, и каква да бъде ?

Благодаря предварително на всички,които се отзоват.

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 19:07 от Джина

# 1
# 2
# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
минаваш само на зехтин, пълнозърнести храни, нискомаслено мляко, рядко даваш нетлъсто месо ..... махаш маргарина ... успех  Heart Eyes

# 4
Благодаря на тези,които помогнаха.След малко ще прочета информацията от линковете,ако има  нещо ще пиша допълнително.   bouquet

# 5
Освен зехтин каква друга мазнина би могла да се използва(за готвене) Confused

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Растителни мазнини, които не съдържат холестерол ..... олио.....зехтина специално, намалява нивото на  " лошия " холестерол

# 7
  • Мнения: 4 150
Колко са "високи" стойностите на холестерола му то4но и как сте ги изследвали?
Цитат
В следствие на това вдига високо кръвно

Това не е доказано и най ве4е не е вярно всь6тност. Peace

# 8
  • Мнения: 164
В аптеките има пектин на прах извлечен от ябълки.Пише на опаковката при високи нива на лош холестерол.

# 9
  • Мнения: 4 150
Няма лош холестерол..Това са измислици на индустрията.....

# 10
  • Мнения: 164
..........ми може би под "лош " са имали в предвид нивата на холестерола които са над допустимите норми. newsm78

# 11
  • Мнения: 4 150
Знам какво имат предвид лош холестерол,не е нормата...
Допустима норма...хм...всеки 4овек е разли4ен.

# 12
  • Мнения: 110
Здравей,
най вероятно синът ти има и излишни килограми.Затова на първо място е сваляне на килограмите чрез подходящ хранителен режим.
Ако нямаш опит с такъв вид режими т.е достатъчно балансирани,тъй като детето е в пубертета и това е много важно най-добре да се косултирате с диетолог.Той ще изготви примерно меню и ще те улесни като начало.
Другото важно е да има достатъчна двигателна активност!
От храните трябва да се изключат хамбургери, пържени картофи, пици, тлъсти меса /свинско-не/,мазни луканки,салами.
Може ограничено да консумира шоколад,вафла,но не всеки ден!
Успех!
РС:Това е сериозен проблем и не отлагай решаването му! 

# 13
  • Мнения: 4 150
Не раzбрах колко висок е холестерола и глицеридите на детето?

# 14
  • Мнения: 110
Знам какво имат предвид лош холестерол,не е нормата...
Допустима норма...хм...всеки 4овек е разли4ен.
В медицината съществува едно понятие референтни стойности на показателите и всако отклонение от тях е показател за нещо.

# 15
  • на езерото
  • Мнения: 263
     Аз имам същите проблеми но, при мен високия холестерол и повишеното кръвно налягане са в следствие от проблем с бъбреците ( хроничен глумеронефрит)!Смятам , че е редно да помолиш Джипито за пълна кръвна картина!Успех и дано този проблеми се дължат само на излишни килограми Hug

# 16
  • Мнения: 4 150
Цитат
В медицината съществува едно понятие референтни стойности на показателите и всако отклонение от тях е показател за нещо.
Благодаря zа раzяснението.И вьпреки това се придьржам кьм това,което сьм каzал Peace

Ще кажете ли какви са ви стойностите или субективно Ще преценявате с една дума "много"?

# 17
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Цитат
В медицината съществува едно понятие референтни стойности на показателите и всако отклонение от тях е показател за нещо.
Благодаря zа раzяснението.И вьпреки това се придьржам кьм това,което сьм каzал Peace

Ще кажете ли какви са ви стойностите или субективно Ще преценявате с една дума "много"?
Щом не разрешаваш да използваме добър и лош Simple Smile, хай-денсити и лоу денсити липопротеин става ли  Simple Smile? И те ли са измислица на индустрията  Laughing? Да приемем че "много" значи над граничните стойности ? Явно не си чувал за синдрома Х щом не намираш пряка връзка между високото кръвно и триглицеридите, които са високи над 200 мг/дл., дали са толкова, майката ще каже Peace Confused ... Много сме велики като се зъбим на майките  Simple Smile ...
За да се довърши изследването трябва да се изследва метаболизма като цяло, особено нивата на HDL, LDL, кръвна захар, дали има затлъстяване ...



ето една табличка за "добри" и "лоши" мазнини и добри и лоши въглехидрати ...
Детето е младо, не е късно да промени начина на хранене, най-важното е никакви купешки чипсове и закуски, пържено, газирани боклуци ... Пълнозърнест хляб, пилешко и много плодове и зеленчуци  Peace ...

# 18
  • Мнения: 4 150
Еличке,преди да ми се zьбиШ ,вzеми една дебела книга и прочети zа метаболиzма на холестерола и ела пак да се zьбиШ,ако искаШ.
"Много" е субективна преценка и 250 (6) холестерол може zа даден човек да е много,но zа мен не е.Затова искам да zнам колко е точно това "много".Нали имам право да питам?

Общи условия

Активация на акаунт