Плащате ли си парното?

  • 3 742
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
Има и други стоки и услуги, които са скъпи и непосилни за пенсионер със 150лв. пенсия или за семейство с доход 500 лв. Ценообразуването зависи не само от доходите на клиентите, но и от ресурсите за производство. За мен това да ползваш парно и да не го плащаш е кражба - да, в заварено положение си, но като толкова не искаш парното, премести се в нов блок и се топли както искаш. Парното става все по-скъпо не само заради повишената цена на ресурсите, не само заради злоупотребите от страна на персонала на дружеството, но и заради тези, които години наред не си плащат.

# 16
  • Мнения: 4 651
Твой избор си е, каквото и да правиш. Не го приемай лично. Това ми е мнението просто.

Пак не разбрах - включва ли си този месец радиаторите? Дори да не са ми приели молбата за спиране - аз не бих.

Най-малкото защото ще платя само 20-30 лв такси за незнам какво /до къде я докарахме, да сме благодарни, че ни скубят по-малко .../
И не знам как е в София, но както и да го смяташ тук да се топлиш на ток излиза много по-евтино от парно. /освен ако не живееш много близо до Топлофикация или много голяма част от входа ползва/

Между другото май има разлика как отчитат тук и в София. При нас минават всеки месец и плащат изразходеното за предния месец + разпределените загуби, такси мощности и каквото е там. Има някакви изравнявания, но идея си нямам какви и на каква база са, като гледам разлепените долу справки са за някакви мизерни суми + -. Т.е ако имам 0 единици отчетени - сметката се върти около 20-30 лв в отоплителния сезон. От това лято през останалото време /сезоните, когато няма парно, а само топла вода/ таксата  е към 3 лв., преди това беше по 12 ако не се лъжа.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 423
Не го приемам лично.
 Peace
Нямам топломери, следователно нямам и кранове за спиране. Сложно е да обяснявам, така че спирам до тук.
На ГОСТА ще му кажа да се регистрира, ако случайно не е вече регистриран - в което съм сигурна даже!
За теб какво е и какво не е, много слабо ми интересува - не водя спорове и не давам обяснения на Гостттттти bowuu

# 18
  • Мнения: 4 651
Не го приемам лично.
 Peace
Нямам топломери, следователно нямам и кранове за спиране.

Ясно, на вас направо са ви таковали таковата. Извинявам се  Embarassed за това, което искам да кажа с "таковата"  Embarassed Simple Smile
Тук поне топломерите са задължителни за всички. Не знаех, че в София не са сложили навсякъде навремето.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 423
Да, когато са трътнали да ги слагат, покойните ми родители не са имали 200лв да ги платят, това не съм го знаела тогава, късно го разбрах.

# 20
  • Мнения: 109
Аз плащам когато мога и колкото мога-20лв. или 80лв. или 40лв и пр.В София има около 15-20 блока които НЯМАТ топломери,защото сме на еднотръбна система-ако аз врътна кранчето и тези под мен няма да имат.
Но лошото в случаите е ,че ни оставят ние по съседски да се караме и да се дебнем.При нас за да си спрем парното трябва да се съберем три входа с една абонатна и помежду да се разберем,кой иска ,кой не иска и пр.Е ясно е че нито ще се съберем,нито ще решим нещо,защото всеки има свои интереси.

Сметката само за парното (не включва топлата вода) за 2(две)отоплявани стаи е 75 лв за безумно топлия януари.При нас цената е тази и връщане на пари няма .

# 21
  • Мнения: 1 180
Не! От миналия сезон имаме около 1300 лв., а от този - съвсем не знам. Е, все някога ще трябва да се плаща, май .....

# 22
  • Мнения: 122
Плащам 2-3 пъти в годината. Все пак съм под наем. Тази година ще платя след изравнителната сметка, защото живот и здраве за следващия отоплителен сезон се надявам да се отърва от Топлофикация.
Аз също чакам да потропат на вратата , за да ги попитам как точно е определена цената на парното. И да не ми ги разправят тези, че разходите, които прокуратурата разследва НЕ са калкулирани в цената на топлинната енергия.
Все пак ще си вдигна адреналина, ще вдигна и този на горките хора, които раздават поканите за плащане и след няколко дни ще отида да им платя нещо.
Казвам горките, защото определено те точно нямат никаква вина за злоупотребите в Топлофикация, а от друга страна на тях им излиза през носа разследването на прокуратурата и излязлата в медиите информация.
Все пак да не плащаш сметките за парно могат да си позволят само тези от нас , които не са под наем....

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

същото  bowuu Но кат' спечеля от тотото, ще си го платя, заклевам се  Laughing

# 24
  • Мнения: 47 990
плащам от времем на време, макар че тази година почти не сме ползвали  Tired
дано при изравняването има някаква справедливост Crazy

# 25
  • Мнения: 3 423
плащаме си го,но разбирам тези,които не го плащат след простотиите с Вальо Топлото-само ми е любопитно другите сметки плащат ли си newsm78

# 26
  • Мнения: 1 069
 Слава Богу не се топлим с парно!

# 27
  • Мнения: 2 700
Mай дотук съм от малкото балами, които си плащат чинно това, което са консумирали и това, което съседите им са консумирали.  Mr. Green
Дори и в необитаемия апартамент на родителите ми платих първоначално известна сума, която смятам, че при изравняване ще покрие общите разходи.
Въпрос на възпитание...

# 28
  • France
  • Мнения: 726
Ние сме от София,но живеем в Хасково.Преди да дойдем тук живяхме под наем в Панчарево,където се отоплявахме на дърва и ток,а още преди това в панелен апартамент.Фактите говорят следното/визирам само София и 3 стаен апартамент/-най евтино се отопляваш на дърва и въглища,но с изградено парно.Следващите в класацията е Топлофикация/?!?!/.Най.скъпо излиза с ток.
За съжаление,ние не разбираме възоснова на какво се плащат тези сметки,идват едни кочани написани на неразбираем език.Върхът беше,когато получих сметка 600лв за миналата зима,при положение,че бях в Х.Плащам я на вноски и с притеснение чакам сметката за тази зима,при положение,че сме в провинцията и когато
 се прибираме в Сф не пускаме парно,а ел. печка.Ще се замисля дали да я плащам,зависи от сумата.А това с такса мощност е абсолютно безумие!!!

# 29
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Не плащам.
Мисля че Топлофикация може и да бъде обявена скоро в несъстоятелност.
Ще платя като върнат парите на потребителите, които се доказаха че са от надписани сметки.
Значи така - 5 години  ни убеждават че никой не лъже в сметките и че толкова сме потребявали и че се жалват само някакви параноици , а сега излиза че са гепили от надписване милиони.

Общи условия

Активация на акаунт