Плащате ли си парното?

  • 3 747
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Плащам си го като поп, всеки месец по 200 - 300 лева.

# 46
  • Мнения: 852
Плащаме и ние незнаем защо! Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 797
Плащаме си всеки месец. Като знам , ако не плащаш какви лихви се трупат, а и един ден все ще трябва да се изплатиш.

# 48
  • София
  • Мнения: 462
Да се включа и аз за толкова болната ми тема напоследък.

Не го плащам - от ТАЗИ година. Защо? Защото ми начисляват безумни суми ! Например за топлия декември - 360лв., за януари - 280лв. Говорим за двустаен, панелен апартамент в краен квартал на София, не на последен етаж. За мен това е безумие и НИКАДЕ по света го няма. И не се лъжете от популизми, че трябва да достигнем европейски цени. За справка - приятелката ми в Лондон - най- скъпия европейски град, за същото по размер жилище получи сметка за 3 месеца - 120 паунда.

Аз съм си плащала всяка година чинно и сметките нарастваха и нарастваха, докато сега вече стана нетърпимо...!

Няма да платя ! Ако трябва ще ходим на съд !

# 49
  • София
  • Мнения: 462
И аз съм си плащала и бих плащала и в бъдеще, но не и открито да ми се подиграват с тези сметки !

Ако направят адекватно отчитане т.е консумираш, отчета уреда, знаеш как да си го сметнеш и получиш сметка за реално потребеното - ДА, но в противен случай - НЕ !

# 50
  • Мнения: 17 546
Що така не вземете да си НЕплащате тока, интернета, кабелната, GSM-а... А? Като сте такива бунтарки на тема ценообразуване! Ама за това дето ще ви дръпнат шалтера тичате да не изпуснете срока, а за тези дето ви работят на вересия - може  smile3516 ! Като е идиот този, който е управлявал Топлофикация какво са виновни другите хора, които работят там и си плащат собственото парно, защото така е редно и защото, ако не го направят няма да им дадат заплатите и ще ги изкарат "пред строя"!?  #Cussing out Нека кажат тези, които се отопляват по друг начин колко им излиза на сезон и колко кофи въглища и кубици дърва влачат до котела в мазето (ако имат такъв и това е най-добрия вариант за отопление различно от централно парно!), колко е мръсно като го чистят! Ама ей така да си дрънкаме и  АТАКА на всяка цена! Призивите за анархия не водят до нищо добро! Много е лесно да гракнеш в хор с другите, ама е по-важно да си събереш акъла и да сложиш на масата ЗА и ПРОТИВ и да помислиш пък тогава крещи на площада "Не си плащайте братя българи! И аз не плащам!" Аман от безумци!

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 14:09 от Кристал

# 51
  • София
  • Мнения: 4 423
 Embarassed

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 15:17 от Буболина

# 52
  • Мнения: 17 546
Не, уважаема, цената на парното не е висока! Доходите на хората са безумно ниски! Ама никой не призовава да се "обеси" Масларова и да се подпалят Социалното и Финансовото министерства! Ама какво да ти обяснявам, едва ли ще ме разбереш...
 И за сведение на посрещачите: АЗ работя в ТЕЦ, в химичен цех, където се тровя от 19 години, на смени - дневни и нощтни, по 12 часа и  през вечер не спя при трите си деца, откакто се върнах от майчинство и то срещу 278 лв. на месец щат! Ти можеш ли да се "похвалиш" с такива екстри? Легендите за заплатите на работниците в Топлофикация ме вбесяват! Ама е много лесно отстрани да дрънкаш глупости, ела при мен в кюпа да те видя! И съм един достоен човек, в което не се съмнявай! Въпроси?

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 14:19 от Кристал

# 53
  • София
  • Мнения: 4 423
Защо толкова агресия бе скъпа???
Никой не е виновен, че се тровиш по 19 часа и не виждаш децата си, така както на мен никой не ми е виновен, че съм работила 15 години нощна смяна, така както никой не ми е виновен, че не взимам 1000лв майчинство.
В друг форум биха ти казали да си намериш по - добра работа, но аз ще ти кажа нещо друго.
Имама близък познат който работи в топлофикация от 15 години, на негова роднина изчисти сметките за 3 години, както го направи и жена му, работеща във ВИК по това време.
Не желая да се хваля с никакви екстри, но не ми казвай, че цената е реална и още нещо, как с тази заплата успяваш да си пратиш парното и чак си доволна? Thinking
Много странно....много.
Преди да гледаш заплатите, кажи на какво основание на такива заплати парното е минимум 150лв?

# 54
  • Мнения: 17 546
Защо толкова агресия бе скъпа???
Никой не е виновен, че се тровиш по 19 часа и не виждаш децата си, така както на мен никой не ми е виновен, че съм работила 15 години нощна смяна, така както никой не ми е виновен, че не взимам 1000лв майчинство.
В друг форум биха ти казали да си намериш по - добра работа, но аз ще ти кажа нещо друго.
Имама близък познат който работи в топлофикация от 15 години, на негова роднина изчисти сметките за 3 години, както го направи и жена му, работеща във ВИК по това време.
Не желая да се хваля с никакви екстри, но не ми казвай, че цената е реална и още нещо, как с тази заплата успяваш да си пратиш парното и чак си доволна? Thinking
Много странно....много.
Преди да гледаш заплатите, кажи на какво основание на такива заплати парното е минимум 150лв?
Вече се уточнихме, че Везните са справедливи, нали така? Хайде, Везничке, сложи си ръка на сърцето и кажи че не съм права!Нищо на този свят не е странно, просто някои хора не могат да си го обяснят или да разберат когато някой им обяснява. Както казах вече и да ти обяснявам файда няма, като си толкова надъхана! Питай мъж ми, който се прибира вечер в 21 часасамо да преспи в къщи и излиза в 7 сутрин всеки ден (т.е. и събота и неделя)...  А това за ичиственето е поредната партенка, от мен да го знаеш!

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 14:53 от Кристал

# 55
  • София
  • Мнения: 4 423
ок, Везните са справедливи - мир! Peace
п.п. какво е ОТХПБ Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 17 546
 

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 15:08 от Кристал

# 57
  • София
  • Мнения: 4 423
  bouquet

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 15:17 от Буболина

# 58
  • Мнения: 5 228
Плащаме си парното. Ако не искам да плащам за парно, ще се отоплявам по друг начин. Това "не го плащаме, защото са безумни сметките", на мен не ми звучи нормално. Точно това е и една от причините парното да е толкова скъпо - защото все някой трябва да го плати.

# 59
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
Нека кажат тези, които се отопляват по друг начин колко им излиза на сезон и колко кофи въглища и кубици дърва влачат до котела в мазето (ако имат такъв и това е най-добрия вариант за отопление различно от централно парно!), колко е мръсно като го чистят!


И кой казва, че централното парно е единственият най-добър начин на отопление? Май това е поредното в държавата промиване на мозъци!
 Ето как съм го решила аз - отопление на ток с 3 броя  климатици + конвектор за баня + проточен бойлер, вързан на цялата водна инсталация, за изцяло санирано панелно жилище от 65 квадрата (топлоизолирани са всички стени, подове и тавани), вътрешен апартамент, не на последен етаж - сметката за тока е между 55 и 90лв. целогодишно, тъй като през лятото климатиците работят непрекъснато на охлаждане. В тази сума влиза цялата електо консумация на жилището, тъй като електомера е един и не мога да определя колко точно е отоплението. Не влача нищо, не се цапам, няма хамалогия. И не икономисвам, на студено не мога да стоя, при това винги има човек в къщи.
Парното - при напълно изключено парно и топла вода всеки месец пристига сметка като се почне от 60-70лв, та чак до 400лв. И защо да я плащам? Не желая да ползвам услугите им, категорично. Имам право на това и никой не може да ме задължи да плащам за услуга, която не ползвам и не желая да ползвам. Ако трябва ще се съдим, но няма да дам и стотинка на мошениците от Топлофикация. Принципно положение.  Няма да плащам за финансиране на политически партии, яхти, джакузита и други техни екстри.
Съжалявам единствено пенсионерите, ако има как и  душата ще им извадят, повечето от тях не ползват парно, но им търсят космически сметки за въпросните екстри на господата. Горките хора не си купуват лекарства за да плащат защото нямат възможности да се разправят с адвокати. Мисли ли някой за тях?
И за сведение - предишната ми работа беше гадна и зле платена, е , реших че искам много  повече пари и не искам шеф над главата си. Напуснах и започнах да си работя за себе си. Доволна съм и не се оплаквам. Та искам да кажа, че работа има достатъчно; който не си я харесва да си я смени. Останалите не са му виновни с нищо.
И друго - М-тел започна да ме рекетира и ги отсвирих, отидох при конкуренцията, където са коректни. В момента, в който някой се опита да ме рекетира, спирам да му плащам и си намирам друго решение. Не са познали.
Съжалявам ако съм била рязка, ама като стане дума за мафията на Топлофикация, направо превъртам #2gunfire

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 16:18 от Unknown_lady

Общи условия

Активация на акаунт