Дали постъпвам правилно???

  • 2 198
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 268
 Здравей
И аз като родих моето детенце, ми казаха да го храня на 3 часа. До 3 или 4 месец го будих и аз на 3 часа и през деня и през ноща и го хранех. Сега е на 2 годинки, но още(вече той сам) се буди посред нощ и яде мляко или пие вода. Ние се хранехме в 22,1,4,7 през ноща. Аз се измарях адски много,понеже се кърмехме и дохранвахме близо по час, а и съм студентка и сутрин много ме тежеше ставането

# 16
  • Мнения: 227
3-те часа са ориентировачни. Не е задължително да яде точно на 3 часа. Ако спи - не се буди да яде. Дава му се да яде, когато се събуди. Не виждам смисъл да го будиш през нощта, за да яде. Ако е гладно детето - само ще се събуди.
Peace

# 17
  • Русе
  • Мнения: 2 354
3-те часа са ориентировачни. Не е задължително да яде точно на 3 часа. Ако спи - не се буди да яде. Дава му се да яде, когато се събуди. Не виждам смисъл да го будиш през нощта, за да яде. Ако е гладно детето - само ще се събуди.
Peace

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Никога не съм будила дребосъчко да яде. Особено пък през нощта!
..................... Имаше период, в който въобще не беше гладен на 3 часа, а на 4. Чакала съм го той да ми съобщи, защото иначе не искаше да яде!
Все пак бебетата не са часовници и не подлежат на тренировки.... Когато са гладни си казват, когато не са - спят  Peace
и при нас така. първите дни у дома Самито се будеше на 7-8 часа и тогава го и хранех. след това започнахме на 4-часов режим, но дори и тогава трудно се будеше. в началото хич не качваше, роден е 3.250, а до 40 дни не можехме да направим 4 кг. въпреки приказките на докторката да го будя да яде на 3 часа, никога не съм го правила. за мен след като спеше и пълнеше памперса редовно, значи всичко беше наред.
сега вече е по-голям, но сънят му си остава много ценен за мен, и никога не го будя, за нищо. добре, че сутрин става рано та не ми се налага да го будя и за яслата.

# 19
  • Мнения: 959
Бебетата,както и ние се храним,когато сме гладни.

# 20
  • Мнения: 451
абсолютно си е въпрос на личен избор. Никой не знае по-добре от теб как е удачно да се храни твоето дете. Аз през деня също не я чакам на поискване, но нощем никога не съм я будила

# 21
  • Мнения: 393
  В началото и аз будех сина ми през 3 часа,но той сам си изгради режима и то доста бързо.Сега е на месец и се храним през 3-4ч,гледам да не е по-голяма паузата.А през нощта прави минимум 5-6 ч почивка.

# 22
  • Мнения: 574
Щом спи значи не е гладно! Аз никога не съм я будела но тя си спазва горе долу режима!Ние се храним на 4 часа,а вечер последното ни хранене е между 8и9 и после меду 5 и 6 часа сутринта  bouquet

# 23
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
3-те часа са ориентировачни. Не е задължително да яде точно на 3 часа. Ако спи - не се буди да яде. Дава му се да яде, когато се събуди. Не виждам смисъл да го будиш през нощта, за да яде. Ако е гладно детето - само ще се събуди.
Абсолютно верно. Аз и двете си деца съм ги хранила ориентировъчно на 3 часа, но винаги има отклонения от поне 30 минути. Обикновенно ако едното ядене паузата е по-голяма другото пък може да е по-малка и така до края на деня все влизаме в ритъм. Дори и да си направи малко по-големи паузи в някой от дните най-много просто да махнете едното ядене за деня, но това не фатално ако си наддава добре детенцето  Peace А за нощното храненеи, никога не будя  Naughty, докторите дори препоръчват да има пауза от поне 6 часа така, че още по-добре.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Първият месец и аз бях така.Но това цедене просто ми разказа играта,защото го правех и през ноща по около 30 минути.В един момент вече просто не можех да ставам по часовник.Бях много уморена и я оставих тя да ме събужда.До края на 3я месец вече нямахме нощно хранене.

# 25
  • Мнения: 2 015
Ох, моя се събуждаше през 2-ва часа, а ако спеше хич нямаше и да си помислям да го будя.Когато огладнее само ще се събуди детето.

# 26
  • Мнения: 1 455
Не съм ги будила децата,нито през деня,а за през ноща да не говорим  Laughing
Събуждах сина ми само първия месец и то така ставаше на моменти,че той още сънен,хапне малко и заспи и след един час се буди глден.
Изобщо според мен дете ,което спи не трябва да се буди.

# 27
  • Мнения: 119
ako si spi ne e gladno...6te go 4ue6 kato e gladno 6te ti kaje po negovia si na4in...s pla4...opitai da uspokoi6 edno dete s pesni i broilki ako e gladno...niama da stane...to samo ti kazva ...slu6ai deteto si...moita pikla sladka e na godina i 6 po4ti i triabva da ti kaja 4e ako e gladna niama da me ostavi namira...tova e priroda...otpusni se i se ostavi da te vodi detenceto ti...  bouquet

# 28
  • Мнения: 119
ne mu pravi ti rejim..prosto si zapisvai v kolko 4asa se se sabujda i e gladen ...samo sled sedmica 6te si ima6 rejim no negovia a ne tvoia...i vsi4ko 6te e nared...a 4e toia reji se promenia postoianno ,tova si e savsem druga tema...  bouquet

# 29
  • Мнения: 5 362
През нощта не съм я будила аз,а когато тя сама си поискаше я хранех.Отказа се за щастие рано да пие мляко нощем-след един месец.
А иначе процедирах като теб-не съм хранела на поискване,а в определени часове.Е,не точно да цепя секундата на две,но все пак...
Нямахме никаки проблеми в това отношение-създаде си режим на спане,хранене и бодърстване.

Общи условия

Активация на акаунт