На градина преди 3 годишна възраст

  • 1 567
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 108
Сина ми е на 2 г. и 7 месеца почти и ходи от два дни на градина. Не сме в Пловдив обаче. И тук има градини ,в които отказват преди да е навършило 3 г.
Според мен си зависи от градината.

# 16
  • Мнения: X
svetlana79 и мама емили   Hug, роден е на 25.12 и ще го вземат на следващия работен ден , нито ден по - рано. Работя от много отдавна и използвах този аргумент , но уви. Просто в Пловдив май ги спазват стриктно правилата.
Чакам резултат bim_bam.
Това вярно ли е?! Леле, ама, че са гадини някои директорки!Моите деца са родени на 30.12, но това не попречи на директорката да ги вземе през септември.А аз доколкото знам, ако детето  е навършило две години и десет месеца  и си тръгва с набора, въобще не трябва да е обект на спор дали ще го вземат или не. Peace
И аз чакам резултат от Bim_bam.

# 17
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.....А аз доколкото знам, ако детето  е навършило две години и десет месеца  и си тръгва с набора, въобще не трябва да е обект на спор дали ще го вземат или не. Peace
И аз чакам резултат от Bim_bam.

  Няма как да тръгне с набора си сега, а чак през септември. Ако я вземат по - рано, наистина ще е изключение, поне за Пловдив. Дано да стане! Тръгвам след малко, като се върнем ще ви разказвам.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
bim_bam, не четох всичко, но...
Пусни си детенцето на ясла сега и после на 01.06 много от дечицата в яслата ще бъдат приведени в ДГ. Демек тя няма да е единствената и ще има познати дечица с нея.

# 19
  • Мнения: 294
Елена тръгна на градина на 2г и 10 дни. Наща градина е такава от 2 годинки ги вземат децата. Вярно е, обаче че тя е най-малката, но има и други дечица под 3г.
Аз лично исках да тръгне на градина - тя можеше да се храни сама,да се съблича (от кръста надолу), да пишка сама на гърне - е някой трябва да я загащи, но..Simple Smile))... сега даже ходи на тоалетната, а не в гърнето - там имат мъннички.
Много съм доволна. Госпожите са прекрасни и нямам никакви забележни.

Ако можеш - дай го на градина, това е моят съвет!

# 20
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
svetlana79 и мама емили   Hug, роден е на 25.12 и ще го вземат на следващия работен ден , нито ден по - рано. Работя от много отдавна и използвах този аргумент , но уви. Просто в Пловдив май ги спазват стриктно правилата.
Сигурно си права.И ние живеехме в провинцията ,когото баткото ходеше на градина.Явно въпрос на организация в различните градове.

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Не става да тръгне преди три годишна възраст  Confused както и очаквах.
  Директорката любезно ми обясни, че ще направи изключение да я вземе по - рано от септември, но не и преди на направи 3г. /максимум два - три дни преди това можела да я приеме/. Нямали право, извади ми сто бумаги с нормативни актове и заповеди разни...
  Обясни ми, че на местата, където взимат дечицата по - рано извършват нарушения и ръководството на съответната градина подлежи на санкции  newsm78 Дали е така - не знам, просто ви предавам нейните думи.
  Питах я защо в София масово взимат децата по - рано и тя ми отговори: "Там проверките са изключителна рядкост или не записват официално децата, а те просто си присъстват в групата"  Rolling Eyes Което също ми се видя странно...

  Но поне се запознах с госпожата, която ще я поеме в края на май.

  Това е, сега ще решаваме с таткото какво да правим.

Пусни си детенцето на ясла сега и после на 01.06 много от дечицата в яслата ще бъдат приведени в ДГ. Демек тя няма да е единствената и ще има познати дечица с нея.

  Тук не е така. Ще я вземат в края на май по изключение, останалите дечица ще тръгнат от септември, поне в тази градина.

# 22
  • Malgrat de mar
  • Мнения: 131
Я вземи я #2gunfireтази директорка!

# 23
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Защо?
Жената изглеждаше много спокойна и категорична в обясненията си.
Не се е заяждала с мен, просто любезно ме отсвири  Wink
Очевидно в Пловдив нещата стоят по различен начин.

# 24
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Милен навършва три години в края на май и когато януари отидох да го запиша категорично ми отказаха да е в първа група /а аз определено исках да е с по-голечите, защото той е буйно и доста дивичко дете, та се притеснявах от дребосъчетата в яслата/. Мотивите бяха че набор 2004 не може да ходи на градина преди септемви 2007 защото след края на градината се започва училище и не може да тръгне по-рано на училище. На мен ми прозвуча глупаво, но независимо че уж бях "връзкарка" сега си ходим на ясла и чакаме септември Confused

 Това с училището наистина е най-глупавото оправдание,всички знаем,че на училище взимат не само от 7 ами и от 6.
 При нас голяматат тръгна на градина Септември,навърши 3 години три месеца по-късно,а в групата им има дечица,които навършиха  годините чак след 7-8 месеца.С една от майките на въпросните дечица сме приятелки,та тя го записа там,защото яслата не му действаше добре.Детето е много будно и умно,а при малките беше започнал да се държи като бебе.Сега са решили да кара 2 години предучилищна за да тръгне на училище с набора си.Първата година в градината,а втората предучилищна група в някое училище. Peace

# 25
  • Мнения: 2 722
Фантичка , и на мен ми прозвуча глупаво като оправдание, просто споделих как се е получило при нас.
По принцип оставам с впечатлението че навсякъде въртят нещата както им е изгодно в дадения момент и се оправдават с наредби от министерството, наредби от ХЕИ и теч подобни, а вината е наша че си мълчим, защото до една или друга степен сме зависими от тях.

# 26
  • Мнения: 1 446
bim_bam и на мен ми изкараха същите бумаги Rolling Eyes и ме предупредиха , че и връзки не помагат.

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
bim_bam и на мен ми изкараха същите бумаги Rolling Eyes и ме предупредиха , че и връзки не помагат.

  Очевидно и връзките не помагат, защото аз съм от "връзкарките"  Wink и заради това ще ми направят изключението да я вземат от пролетта /но след като навърши три/, а не от септември. Нямаше как да настоявам повече.
  Не искам да оказвам повече натиск, за да не рефлектира после върху детето ми.

# 28
  • Мнения: X
Включвам се само, за да кажа, че това което ти е казала директорката, че децата ходят на градина без да са записани е меко казано глупаво.Работила съм в детско заведение и смея да твърдя, че това е невъзможно.

# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Caprarri, съгласна съм с теб!
Просто предадох нейните думи.

И пак казвам, очевидно в различните градове нещата относно градините са различни.

Общи условия

Активация на акаунт