Косата ми пада

  • 2 829
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз не съм вземала никакви мерки по-специални.Започна от 5я месец да капе до към годинката на Тери.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 826
Не се шашкай, причината е в наместващите се хормони. И аз бях много доволна, че по време на бременността косата ми беше прекрасна. Но два месеца след раждането започна да пада и то доста. Не съм се мила с някакви специални шампоани. Косопада спря към 7-я месец след разждането. Нещата се нормализират постепенно.
Моя косопад продължи почти 6 месеца,но не съм предприемала някакви специални мерки.

# 17
  • Мнения: 6 164
След раждане винаги пада и то яко. Sad

Нооо после пораства пак! Grinning

Моята сега е супер (10 месеца след раждането) разхвърчали са се едни малки кичурчета новопоникнала коса отвсякъде, чак се чудя къде да ги скривам. Laughing

Ще се оправиш! Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 3 407
Заради хормоните по време на бременността често косата спира да пада и след раждането, след нормализиране на хормоналните нива едновременно започва да пада цялото количество, което се е задържало преди, затова усещането е за сериозен косопад, дори е много плашещо понякога.
Съветвам те, все пак да вземеш някакви мерки за заздравяването и възстановяването на косата си- маски, ампули, малко я подкъси, ако прецениш, за пърхута моята препоръка е selsun blue- на мен ми действа безотказно, но в "Красива мама" има и други препоръчителни препарати за това.
Успех   bouquet

# 19
  • Мнения: 941
Ооооо,ако знаеш какво беше при мен като спрях да кърмя...даже мъжа ми започна да мрънка,че целия апартамент е в моите косми Mr. Green Знаех,че ще премине,но не ми беше приятно Sad Взех си шампоан Фито за женски косопад,пих Ревалид и си отрязах доста от косата и всичко си дойде на мястото.Спокойно,ще спре да пада Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 389
На мен ампулите Ревалид ми помогнаха.Нормален е този косопад,не се тревожи.

# 21
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз още не съм родила,но съм чела,че е съвсем нормално.
Докато още учех имах период,в който косата ми капеше много сериозно и тогава ползвах шампоан Прегаин.Продаваше се само в аптеките и при мен беше страшно ефикасен.Доколкото си спомням,опаковка от 200 мл струваше 9-10 лв..,но това беше преди повече от 4 години,не знам дали го има все още. newsm78
Ако го намериш и купиш,докато го ползваш не трябва да ползваш никакви други шампоани,балсами,маски и прочие.
И не се притеснявай,вярвам,че скоро нещата ще се нормализират.  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 101
Напълно нормално е след раждането да започне да ти пада косата. Общо взето, каквито и мерки да предприемеш, ефект почти няма. При мен продължи 2 месеца и спря без да съм полагала някакви специални грижи за косата си.

# 23
  • Мнения: 3 478
И при мен почна да пада по същото време и продължи 3 месеца. Нормално е. Аз ползвах хининова вода Peace

# 24
  • Мнения: 4 555
А може ли да се пие Ревалид и Мерц по време на кърмене?
И въобще докато се кърми кои от козметиките и средствата против косопад могат да се използват?

# 25
  • Мнения: 201
А може ли да се пие Ревалид и Мерц по време на кърмене?
И въобще докато се кърми кои от козметиките и средствата против косопад могат да се използват?
Аз лично пих дражетата Мерц, т.к. нямат противопоказания за кърмачки и бременни.
Иначе косопадът след раждането е напълно нормално явление - падат всички косми, които не са паднали през месеците на бременността заради хормоните.
Ревалидът действа много добре при косопад, но не е подходящ за кърмачки. За да се ускори обновяването на оперението по скалпа помага и йогистката тактика всеки ден косата да се разресва с пръсти по 100 пъти. Така по-лесно падат мъртвите косми и започва да никне новата здрава коса

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
аз използвах шампоан Фитовал и ампули на Денис, но без особен резултат. Докато не изпада "старата" коса нищо не помогна.

# 27
  • Мнения: 506
Аз се спасих с шампоан на Фито, но съм сигурна, че  и нищо да не бях употребявала щеше да се възстанови. Всичко е на хормонална основа. След около два месеца ще си забравила!

# 28
  • Мнения: 1 701
А може ли да се пие Ревалид и Мерц по време на кърмене?
И въобще докато се кърми кои от козметиките и средствата против косопад могат да се използват?
Не съм много сигурна, аз лично не посмях...  Confused Започнах витамините, когато спрях да кърмя.
За козметиката мисля, че няма проблем!  Peace

# 29
  • Мнения: 574
Нормално е скоро ще спре да пада! Peace

Общи условия

Активация на акаунт