За приказките и техните интерпретации

  • 1 731
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ау, аз не мога да прочета как вълка изяжда козлетата и после ловеца му разпорва корема с ножица .... това е ужасно и не мисля, че възпитава на  добри неща

  hahaha ...от бързане съм смесила приказките ..... но и за двете не бих могла

# 16
  • Мнения: 3 835
Ау, аз не мога да прочета как вълка изяжда козлетата и после ловеца му разпорва корема с ножица .... това е ужасно и не мисля, че възпитава на  добри неща

Не мога да си спомня, от каква възраст точно започнах да чета на дъщеря ми приказките, в пълния им вариант. Но сега е на 5г., отдавна й ги чета, без да прескачам пасажи, и да ти кажа изобщо не се впечатлява от тези "кръвожадни" моменти. Mr. Green И на мен са ми я чели приказката, като бях малка, и много добре си спомням, че приемах наказанието на вълка, като съвсем заслужено. Thinking Иначе как да извадят козлетата? Tired Joy Joy
Но сериозно, има кошмарни съвременни итерпретации на оригиналните приказки, от нашето детство. В една от тези версии, въпросната приказка, завършваше дотам, където вълка изяжда козлетата.............и толкоз, продължение нямаше. Shocked А в една друга такава кавър версия, за Снежанка и седемтте джуджета, бяха описани отвратително нагледно и натуралистично,  вътрешностите, които ловеца трябва да извади, като убие Снежанка, сърце, черен дроб.....и т.н.. ooooh! #Crazy Но това са все разни странни (меко казано) издателства. Аз оттогава много внимавам, на кое издателство е книжката, която купувам.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
аз казвам, че ловеца и козата му натискат корема и козлета, Шапчици и баби изскачат .... и още не мога да си обясня как вълка се оказва облечен с бабината нощница, след като я е изял изненадващо и " с парцалите"

# 18
  • Мнения: 3 835
и още не мога да си обясня как вълка се оказва облечен с бабината нощница, след като я е изял изненадващо и " с парцалите"

Е на тоя ти въпрос, нямам отговор. Crazy Joy
Това си е една загадъчна мистерия, и не желая да се замислям в детайли, че нищо благоприлично не мога да измисля. Thinking

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
и още не мога да си обясня как вълка се оказва облечен с бабината нощница, след като я е изял изненадващо и " с парцалите"

Е на тоя ти въпрос, нямам отговор. Crazy Joy
Това си е една загадъчна мистерия, и не желая да се замислям в детайли, че нищо благоприлично не мога да измисля. Thinking

 Laughing  и аз   Mr. Green

# 20
  • Мнения: 14 654
не цензурирам приказките, които чета, но има приказки, които са ужасно жестоки и тях няма да ги прочета въобще
примерно: единият брат изважда окото да другия с една дъска и по този начин го убива. после дяволите завилчат в дън земя убиеца
и никой повече не чул за него
или:
вещицата извадила очите на момъка и ги хвърлила на една скала, да изсъхнат
или:
човекоядецът дал на жена си един сварен човешки крак и и наредил до вечерта да го е изяла, инак ще я убие

# 21
  • Мнения: 2 353
  Явно бабата е била с три реда кюлоти, затова са я изяли с парцалите.
  Сигурно изтънявам, но нещо ме бодва когато Калина започне да разказва приказка и от малката й устичка чуя как някой си "боднал лисицата с нож и тя умряла". Ясно е, че не можем да ги предпазим от всичко, но ми става гадно.

Общи условия

Активация на акаунт