Млечни корички на главата

  • 16 783
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 334
И аз пробвах със зехтин,но нищо не стана-е то определено търпение трябва,а и косичката на малката остана леко мазна до другото къпане.Неприятно ми е да я мажа със зехтин и затова оставих коричките да паднат от самосебеси.Вече почти нямаме.Къпя я със сапун Джонсън.

п.с. беше на 6м. когато й се появиха.

# 16
  • Мнения: 883
И на моето гардже се появиха:(. Като беше по-малка имаше и постепенно изчезнаха, а сега пак се появиха и не знам как да процедирам, защото има коса като за 2 бебета и като и ги четкам само се заплитат.

# 17
  • Мнения: 1 120
Благодаря ви за бързите отговори Laughing
П.С.
Извинете ме за невежеството ми ,но как точно преварявате зехтина?На парна баня,колко време?

# 18
  • Мнения: 455
При моят син коричките по главата бяха много упорити, но аз бях решила да си ги отглежда и ги "подхранвах" с мас и решех с гребенчето. Колкото паднат, толкова. Но на една консултация педиатърката ме нахока, че съм безотговорна майка и искам да му окапе косата, там където има корички. И трябваше след две седмици да го заведа пак, за да провери как се справям с проблема. Тогава започнах след накисването с мазното да ги беля с нокът и да махам, колкото е възможно. След това при къпане пада друга част и с гребенчето се бориш за останалото. Но борбата бе безмилостно жестока повече от два месеца, докато се разредиха и изчезнаха.
Зехтина преваряваш на водна баня за 10-тина минути.

# 19
  • Мнения: 1 809
Намазвах със зехтин 1 час преди баня, после измивах косичката със сапун и
после разресвах с меката четчица(от комплектите с гребенчето) , и така след няколко дни напълно изчезнаха гадните корички(те май повече мен ме дразнеха, отколкото нея Laughing )

# 20
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И Нели имаше доста. Една вечер я намазах с преварен зехтин 1 час преди банята и я разресах с гребенчето. На сутринта нямаше нищо Grinning

# 21
  • Мнения: 2 258
Цитат на: zvetizvetkova
Намазвах със зехтин 1 час преди баня, после измивах косичката със сапун и
после разресвах с меката четчица(от комплектите с гребенчето) , и така след няколко дни напълно изчезнаха гадните корички(те май повече мен ме дразнеха, отколкото нея Laughing )


И аз така процедирах....Също така използвах крема на Клоран за млечни корички-много е ефикасен.

# 22
  • Мнения: 5 228
След къпане или пък сутрин намазвах с крема на Клоран против млечнатаи корички и след следващото къпане разресвах с четката за коса - много бързо се махнаха, но и дъщеря ми имаше съвсем малко.

# 23
  • София
  • Мнения: 15 222
Аз също ползвах кремчето на Клоран за млечни корички. Хората са го измислили-с 2-3 намазвания главичката се оправи. Дадох го на няколко майки, чиито деца също имаха корички-всички си решиха проблема с него. Става много бързо и лесно.  На самата опаковка е описано как да се прилага.
Ако решиш да пробваш по този начин-внимавай да не ти продадат кремчето за суха кожа (мен така щеше да ме изработи една продавачка). Кремчето за млечните корички е различно.

# 24
  • Мнения: 3 663
Манди, моята Таня имаше ужасни корички
то не корички, ами цели люспи по главицата
главата и се обели кажи речи цялата 3 пъти  Shocked
мазах, мазах със зехтин, но накрая ми писна и и купих кремчето за млечни корички на Клоран
точно 2 вечери я намазах преди лягане и край
вече 2 месеца съм забравила какво са корички Simple Smile

# 25
Цитат на: zvetizvetkova
Намазвах със зехтин 1 час преди баня, после измивах косичката със сапун и
после разресвах с меката четчица(от комплектите с гребенчето) , и така след няколко дни напълно изчезнаха гадните корички(те май повече мен ме дразнеха, отколкото нея Laughing )
И аз правех същите процедури!

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 694
Мажех със зехтин 30 мин. преди баня, после решех дълго  във всички посоки, а след това в банята. За 4 пъти няма и следа.
Не виждам защо ще го мажа, после баня и накрая ресането. На чистата главичка, като го решеш и те падат ама доста остават по косата и ще падне едно пощене.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 845
Ние не сме имали проблем с коричките, но от другите мами знам за ефикасността на кремчета на Клоран-по напред са ти обяснили за него.
Исакх да допълня какво ми обясни сестрата, която дойде да ми помага в началото-коричките се образуват от някакъв млечен секрет, които се отделя от областта на горната фонтанела. Затова ми каза ,че много хубаяво тряябва да се измива със сапун главата, а после пак много добре да се подсушава. Главата се мокри, мие всеки ден с вода, а през ден със сапун. При подсушаването използвам леки търкащи движения и попивам с тензухена пелена-тя е много мека и попива добре.Много родители ги било страх хубоао да мият главицата на детето, май оттам идва проблемът понякога

Това са нейните препоръки, относително ги спазвам. Не къпя Али всеки ден, понякога пропускам, но спазвам това за главичката. .. Засега проблеми нямаме.

# 28
  • Мнения: 717
При нас тези корички са доста упорити, но гледам че минават вече. И аз като повечето мами мажа с преварен зехтин 1-2 часа преди къпане, обилно, и после реша във всички посоки чистата главичка.

# 29
  • Мнения: 10 758
Ние имахме, даже сега от време на време пак се появяват. Когато го мажа след къпане, му мажа и главата, и след това го реше с четката. Така падат. Виж в Данет-а имаше специални четки за такива корички.

Общи условия

Активация на акаунт