Колко често ползвате сушоар и как ви се отразява на косата?

  • 3 732
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Ползвам сешоар само в спешни случаи,не повече от 5-6-7 пъти годишно.

# 16
  • Мнения: 817
Моята коса е дълга, но почити не ползвам сешоар, освен през зимата и то ако се налага да излизам веднага след баня.

И аз така , а като се сетя ,че преди по два пъти седмично минавах през салона за сешуар или преса ,направо #2gunfireСега косата ми е толкова по жива и расте по-бързо.За мен това си беше вреден навик.Сега на сешор или друг вид процедура ,само при повод Peace

# 17
  • Мнения: 661
Ползвам сешоар след всяко миене на косата, но когато косата ми е вече почти суха. Т.е. само за 1-2 мин. най- много. Слагам пяна на вече почти съха коса и доизсушавам със сешоара.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Ползвам сешоар всеки път (без когато е топло време и косата съхне сама) - косата ми е гъста и иначе ще си седя по 2-3 часа с мокра коса поне, което не ми харесва.
Как се отразява - ами изсушава я Laughing Иначе в смисъл да я изтощава или нещо от сорта - не, никак. Съвършено здрава коса.

# 19
  • Мнения: 6 461
Моя е 1200W
Ползвам го всеки път.

# 20
  • Мнения: 7 186
На всяко миене ползвам, чат- пат правя и почивки, но като цяло не съм усетила чат толкова негативно влияние върху косата ми. Ползвам термичен гел и кристали. Сешоара ми е на Кристиян ъф Рома, около 2000 W, мисля.

# 21
  • Мнения: 537
Всеки път използвам, защото се къпя късно и не искам да лягам с мокра коса. За сега добре ми се отразява на косата, не съм забелязала накъсвания или изсушаване, а аз съм с дълга изрусена коса.

# 22
  • Мнения: 510
Почти на всяко миене ползвам сешоар, за да оформя и изправя косата, иначе се подвива гадно и хвърчи на всички посоки. Не съм забелязала да ми се е изсушила косата.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 626
Мия си косата на два дни. Абсолютно всеки път ползвам сешоар. Моят е 2000 вата. Не съм забелязала някаква негативна промяна в състоянието на косата.

# 24
  • Мнения: 2 677
Не използвам сешоар. Изсушава косата.

# 25
  • Мнения: 814
Много ми е чудно Rolling Eyes как тези които не ползват сешоар си оформят косата. Просто не мога да си представя да не се издухам и да ходя като разплетена дамаджана. Моят сешоар е професионален- 2000W и с много тънък струйник. Издухвам се след всяко миене на косата- на два три дена.
 Този сешоар е идеален- http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=839830&cat=30&f=4164

# 26
Приятелят ми е с дълга коса и в началото все му правех забележки, че винаги си суши косата. До тогава аз бях свикнала да си ми изсъхва естествено и само зимата, или когато бързам да ползвам машинката. За добро или зло, вместо той да се отучи от този навик, аз се научих от него. И сега винаги като се изкъпя се суша.
Плюсове-успявам да докарам обем и форма, които аз искам. Иначе косата ми е леко чуплива и ще застане накъдето си пожелае.
Минуси-може би съфтежът е по-интензивен, но не очевадно.

Но честно да си кажа понякога ми е голяма досада       Blush

# 27
  • София
  • Мнения: 4 752
Винаги се суша със сешоар, на 2-3 дни го ползвам след като си измия косата. Така я оформям по-хубаво, а и не обичам да седя с мокра коса (моята съхне много бавно  Close).
Резултатът е, че трябва по-често да се освежават връхчетата и да се слагат овлажняващи продукти винаги на краищата.  Peace

# 28
  • Мнения: 6 618
След всяко миене на косата моя е на Солинген и уж щади косата.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Сешоар ползвам рядко.Моят е с 2 степени-1000W и 2000W.Не съм забелязала да ми вреди по някакъв начин на косата (даже, ако реша да го ползвам по-често).

Общи условия

Активация на акаунт