изследване на кръвна група

  • 10 856
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 951
Таксата е 10 лева.Сигурна съм,за цената.

# 16
  • Мнения: 140
no4a , изследване за кръвна група се прави още като се записваш на ЖК и не се плаща тогава. Още ли не са ти пускали изследванията по каса newsm78?
Изследванията ги направих,но не ми даде направление за кръвна група и аз помислих,че е забравил.От лаборатарията казаха,че с направление се плаща само такса вземане на кръв.После поисках направление,но ми отказа и аз се чудя защо.

# 17
  • Мнения: 741
Аз пък нищо не съм плащала,изследвах се преди 2 месеца

# 18
  • Мнения: 3 537
Дава се направление, но се плаща такса. Иначе е малко по-скъпо (за майката, де).
За детето изследването на групата също трябва да е безплатно, ако се наложи, а и не може да са установили само резус фактора, без да се остановили групата! Трябва да я има.
И за детето се плаща , но мисля , че в листа за раждането е записано коя група е детето . Поне аз от там видях .
Не, в епикризата за раждане пише всичко друго освен кръвната група.А в болницата/Т.Киркова/ им казаха тогава само резус фактора,защото трябваше да ми слагат анти Д глобулина...та щи искам направление от педиатъра, защото не може така без да знаем кр.група....

# 19
  • Мнения: 784
И аз имах желание да разбера кръвната група на детето, обаче ми казаха, че трябва кръвта да му се вземе от вената и в лабораторията, където попитах, лаборантките ги достраша да вземат кръв от толкова малко дете и ми отказаха ....... Пък и мен ме достраша повече от тях и засега се отказахме ............

# 20
  • Мнения: 3 146
Не, в епикризата за раждане пише всичко друго освен кръвната група.А в болницата/Т.Киркова/ им казаха тогава само резус фактора,защото трябваше да ми слагат анти Д глобулина...та щи искам направление от педиатъра, защото не може така без да знаем кр.група....
[/quote]

Да, при раждането не се проверява групата по принцип, ако всичко е наред (и аз раждах в Т.Киркова), но след като са знаули резуса, значи са знаели и групата. Няма ли как да провериш там, вместо да бодат малкото пак?

# 21
  • София
  • Мнения: 315
За изследване на кръвната група не се дава направление,а се плаща.На мен ми се наложи да си правя 2 пати.Цената е 13-15лв.В"Кандиларов"е 10лв,но ти взимат 3лв за венозна интервенция.

# 22
  • Мнения: 4 700
И аz мисля 4е на бременните кръвната група и реzус фактора е беzплатен

# 23
  • Русе
  • Мнения: 511
За бременни поне в Русе е безплатно! А по принцип е 10 лв.

# 24
  • Мнения: 5 539
Навсякъде различно Rolling Eyes
При първата ми бременност си я платих, при това 25 лева!
При сегашната щяха да ми пуснат изследването по ЗК, но аз нали си пазя картончето, и няма смисъл.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз бях с направление, но ми казаха, че не се поема от ЗД и си платих.

# 26
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Плаща се и зависи от ценоразписа на лабораторията.

# 27
  • Мнения: 22
v balgaria za momenta izsledvane na kravna grupa e bezplatno samo za bremenni.v jk moiata ginekolojka ne iska6e da mi dade za6toto na parva bremennost sam pravila,no az nastoiah da pravia otnovo.obarnah se kam zdravna kasa v burgas ot tam mi kazaha,4e e dlajna da mi dade talon nezavisimo koia brenennost e posavetvahame da ia smenia s niakoi po 4itav ginekolog poslu6ah gi i s drugia niamah problem vednaga mi dade talon za bezplatno izsledvane vzeha mi samo 2 leva za manipulaciata.tova e predi po malko ot mesec.sedmica sled tova iskah da znam kr.grupa na 9 godi6nia si sin poneje sam RH- i se pritesniavah za 2 bremennost,noza decata ne poema kasata i si ia platih po cenoraspisa koito ima6e v laboratoriata-25 lv.

Общи условия

Активация на акаунт