Отново проблем със запушени канали

  • 3 776
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Използвам темата за да не пускам нова.Аз преди един ден имах запушени канали,но се оправих с лецитин,цедене и най-вече благодарение на Марти.Радостта обаче беше кратка.Днес от сутринта същата гърда е запушена,но на друго място.Започнах пак,но ефект никакъв,дори този път и бебо не помогна.Запушването се разраства и е вече близо до зърното по цялата дължина на гърдата и адски много ме боли.Давайте информация за този окситоцин.Мога ли да кърмя след инжекцията.Вече идва вечерта и ако видя зор да знам какво да правя.

# 16
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Сега звънях на педито и на една позната аптекарка и двете казаха НЕ на окситоцина.Последствията дори можело да бъдат обратни.Не знам вече какво да мисля,така никога не ме е боляло,а аз съм много издържлив човек.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 162
Калинка, слагай зелево листо за болката. Масажирай твърдите участъци като имитираш избутване надолу към зърното. Пробвай да цедиш на ръка, ако с помпата не може. Топли душове и компреси преди изцеждането, цедене под душа. Също пробвай да кърмиш на четири крака, бебето под тебе- гравитацията също помага за отпушването. Започни пак с лецитина, ако не си го направила. Докато мине пий ударни дози от по 3-4, дори може и 5-6 хапчета, а като се справиш този път продължи да го пиеш известно време профилактично- този път по 1 таблетка.

# 18
  • Мнения: 390
Калинка, слагай зелево листо за болката. Масажирай твърдите участъци като имитираш избутване надолу към зърното. Пробвай да цедиш на ръка, ако с помпата не може. Топли душове и компреси преди изцеждането, цедене под душа. Също пробвай да кърмиш на четири крака, бебето под тебе- гравитацията също помага за отпушването. Започни пак с лецитина, ако не си го направила. Докато мине пий ударни дози от по 3-4, дори може и 5-6 хапчета, а като се справиш този път продължи да го пиеш известно време профилактично- този път по 1 таблетка.

Абсолютно подкрепям!!!Аз се оправях само така.Окситоцина може и да не помогне в този случай-на мен гърдата ми ставаше същата-цялата на камък-не отделни канали и окситоцина не можеше да я отпуши-пробвай,може да успееш PraynigА колкото до обратният резултат- и на мен така ми викаха педито и докторите,ама като не видях друго разрешение-пробвах.За запушване не помогна,но много ми помага да ми слиза кърмата-била съм си 13 пъти окситоцин и ми няма нищо,защото не искаше да слиза по едно време.

# 19
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Ходих на инфрачервена кабина и седях около 45 мин,като постоянно пробвах да цедя с помпата,но нищо не стана.След това ходих в спешна помощ,където само си загубих времето.Като разбраха,че кърмя дете на 17месеца ме гледаха така все едно му давам отрова.Съветите,които ми дадоха относно кърменето не си заслужава да пиша,но аз не им останах длъжна.Така,че прегледа ме една лекарка и ме изпратиха при специалист в АГО.Там казаха,че не съм за тях и от гърди не разбират.Като се върнах обратно лекарката я нямаше,а новата смяна дори не ме погледна.Така се прибрах в къщи при гладното дете/по инструкции не трябваше да го хранят/,но той не иска да суче от гърдата която е засегната.Въпреки всичко не му дадох друга храна и сега като легна да спи,така силно дърпаше ,че целият стана вир вода,да ама ефект никакъв.Детенце заспа гладно,а буцата е вече по-голяма и по-твърда.Чудя се сега какво да правя.На мен това зеле въобще не ми помага.Зърното адски много вече ме боли.Дано на никой да не му се случва този ужас.Ум не ми го побира как след толкова месеци безпроблемно кърмене се стигна до тази ситуация.

# 20
  • Мнения: 390
Ама мила,нали това ти казвам че аз изживах този ужас 9 пъти.Ходих по болници-никой не ме погледна,по доктори,плачех,мъж ми гледаше и клатеше глава,сучеше той...зеле не ми помагаше,нищо не помагаше-бебе не сучеше въобще...Почвай на ръка тогава-помпата и детето щом не помагат.Гърдата болеше,не можеше да се пипне.На мен само това ми помагаше-на ръка, и горещи душове.Казвам то точно как беше и при мен-искам да ти мине защото знам какъв е ад.Спрях си кърмата поради това-мъж ми викаше всеки ден-спри я,стига вече...не издържах за 10-ти път. Cry

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 23:22 от ajva

# 21
  • София
  • Мнения: 2 162
Калинка, как вървят нещата при вас? Има ли подобрение? Много мъчно ми стана, като прочетох поста ти. Пробва ли да изцеждаш на ръка- при мен само това помагаше. И още нещо, което имаше добър ефект за мен- преди цеденето мажех зърното и ареолата с Лансинох и млякото потичаше без проблем. Не знам от кремчето ли, от масажа ли, но цеденето беше по- лесно. За болката можеш да пиеш и парацетамол, нали знаеш?

# 22
  • Мнения: 20
Ох, отврат!:2gunfire: !!! Докато кърмих ми се случи три пъти!
 Първият път беше когато детето беше на девет месеца. Падна прехапа си езичето и не искаше да суче. Опитах да се цедя докато и мине, но въпреки това след два дни резултата беше на лице. Всичко ми беше наред през деня. Вечерта в 9ч. ме втресе и вдигнах 39 градуса температура.
Тръгнах на другия ден по лекари. Гледаха ме на ехограф, и хирурга, и гинеколога казаха, че е започнала до се образува гнойна колекция, и ще трябва да отбия Кати ,и да пия антибиотик. бях склонна да го направя, тъй като болката и температурата бяха ужасни, но реших да пробвам компресите и цеденето още един ден. Този път обаче съвсем сериозно. Мъжът ми беше в почивка и пое детето, а аз в банята- през един час по един час, и два пъти през нощта. Горещи компреси и цедене на ръка ,с помпичка както стане- за три дни се оправих. Доста е изморително, но помогна. Следващите два пъти си знаех - дори не ходих на лекар. 
Абе проблема е доста гаден и цеденето е решението, дано се справите момичета. Успех!

# 23
  • Мнения: 1 081
И аз съм със запушен канал и буца от 2 месеца, пусках няколко пъти теми, пробвах всичко-обаче така и си я отглеждам буцата...Не вдигам температура, не ме боли, не е зачервен участъка, обаче канала го усещам като "гъсеница"-твърда...Лецитин пия вече 3та опаковка, цедя се като крава, смъкнах си кожата от горещи компреси, бебето суче по 6-8 пъти на денонощие-и пак нищо.

Имало някакви нагревки -изписвало се лечение при физиотерапевт-някой знае ли нещо по въпроса?

# 24
  • Мнения: 390
Да-аз ходих и на физиотерапия-изписа ми я доктор,както и окситоцин инжекции-лягаш там на едно легло и ти се прави нагрявка където е буцата-казват че трябва да спадне и да изчезне,е,не от веднъж,поне 5-10 пъти-и това не ми помогна.
Хаха,изписа ми го това лечение,когато отидох при него веднъж с буци и в двете гърди.
Калинка,кажи какво става-че много искаме да ти помогнем-да мине.Ако не става да казваме други съвети. Praynig

# 25
  • Мнения: 1 081
Да питам и още нещо-дали е възможно стара бучка /на 2 месеца/ да успея да я "разкарам" с цедене и горещи компреси???????Много ми се иска, че нямам никакво време и желание да ходя по доктори, а и малкия няма на кой да оставя....

# 26
  • София
  • Мнения: 2 162
desiteam, мисля че нищо не пречи да пробваш по- упорито. Прочети пак темите по въпроса в Библиотеката и пробвай всяко едно нещо, което предлагат там. Но ако пак няма резултата мисля, че трябва да се обърнеш към доктор.

# 27
  • София
  • Мнения: 679
Имало някакви нагревки -изписвало се лечение при физиотерапевт-някой знае ли нещо по въпроса?

Нагревките се правят с апарат наречен радар, на мен и двата пъти много ми помогнаха веднага след нагревките като се приберях започвах усилено изцеждане на ръка и успявах да премахна буцата, на втория ден вече нямаше нищо но лекаря ме посъветва да правя поне 5 поредни дни процедура.

# 28
  • Мнения: 47 996
я да питам тука,, макар че пуснах и тема вече, имам едно място почти под мишницата, което ме боли и като че ли е подуто, никога не съм имала запушване, и не са ми препълнени гърдите, боли ме само на това място, и не знам дали е запушен канал
може ли да е запушен канал според вас?аз мислех че трябва да има много мляко, да имам и температура и т н, а desiteam  казва че има стара бучка от 2 месеца  newsm78 и на какъв доктор да ида- гинеколог, мамолог, хирург или друго? щото личния ми не е в час , ама хич

# 29
  • Мнения: 390
Ами да,може да е запушен канал,ама твърдо ли е?Ако е твърдо-запушен канал е.Можеш да отидеш на гинеколог или мамолог-аз ходих на гинеколог,ама има такива дето не разбират много от гърди и те пращат на мамолог-личните не разбират много.Не е нужно да имаш температура.Ако вдигаш  температура-тогава става лошо-до тогава може да си със запушен канал,ама да не е още лошо Laughing

Общи условия

Активация на акаунт