Сноби ли сте?

  • 5 008
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
да имам предразсъдъци за съжаление-понеже съм мухлясала интелектуалка- какво да се прави-имам едно наум като видя некоя кикимора с обувки от змийска кожа и пове4е макиаж -но проблема си е мой все пак Party

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ох, мерси за опцията. Веднага се изгласувах.
Дайте сега читава дефиниция на това що е сноб, защото си мисля, че много хора всъщност не са съвсем наясно кой е сноб и кой просто пача.

# 17
  • Мнения: 3 447
Аз понеже не съм интелектуалка, имам едно наум, като видя неграмотно писане   Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 447
Дайте сега читава дефиниция на това що е сноб, защото си мисля, че много хора всъщност не са съвсем наясно кой е сноб и кой просто пача.
Ама дай дефиниция и на "пача", де  newsm78

# 19
  • Мнения: 3 423
Ламята е дефинирала по-горе
пътя към висшето общество.
Това е било някога. Сега се е
поизтупала дефиницията от
благородничеството, но смисълът
е кажи-речи същият.

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не съм интелектуалка, ама не съм и сноб. Селянка съм. Образована, ама селянка.

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
дефиниция: Сноб идва от английски snob. Има се предвид хора, които нямат благородно потекло, но се стремят да научат маниерите на аристокрацията и да достигнат тяхното интелектуално и икономическо ниво.

Аз съм претенциозна.
В чисто сухия смисъл на тази дефиниция - сноби сме всички. Или някой тук ще отрече, че се опитва да поддържа що-годе добри маниери и иска материално и интелектуално добро ниво?

Не, не.

Дайте оная, другата дефиниция.

# 22
  • Мнения: 7 111
Тача селския ни МОЛ.
Наснобяла съм.

Като бях малка, снобите ходеха на концерт, а не в мол-а.
Не съм много съгласна, защото тогава билети за концерт можеше всеки да си позволи, а сега при тези цени е доста по-трудно.
Но нямаше билети.  Wink

# 23
  • Мнения: 1 273
Няма я моята опция... умерен сноб. Не мога да отрека благините и силата на някои неща, но не се и стремя към тях на всяка цена...

И аз така, но поради финансови причини. Иначе щях да съм голям сноб Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 840
дефиниция: Сноб идва от английски snob. Има се предвид хора, които нямат благородно потекло, но се стремят да научат маниерите на аристокрацията и да достигнат тяхното интелектуално и икономическо ниво.

Аз съм претенциозна.

Според тази дефиниция - не съм сноб. Въобще не ме притесняват маниерите на аристокрацията. Харесвам си се такава, каквато съм, обичам да общувам с много хора - всякакви, няма значение какъв им е телефона и колата, от всекиго можеш да научиш нещо ценно и всеки човек, ама всеки си има достойнство и то трябва да се щади, стремя се към високо интелектуално ниво. Придържам се към себе си, независимо от това какви промени настъпват във финансовото ми състояние - нито се притеснявам от стария си телефон, нито се фукам с новия.
Отивам да гласувам в анкетата.

# 25
  • Мнения: 3 423
3
7
3
7

Как да тълкувам това,
как да тълкувам това-ааа

# 26
  • Мнения: 5 877
Нямах предвид цените на билетите.
Естествено, че всеки можеше да си го позволи.
Аристократизмът няма само икономически измерения.

# 27
  • Мнения: 7 111
Цикъл?  newsm78

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аристократизмът няма само икономически измерения.
Даже предимно няма икономически измерения.

# 29
  • Мнения: 3 447
3
7
3
7

Как да тълкувам това,
как да тълкувам това-ааа
Че отговорите Не и Умерен сноб съм звучат по-приемливо, по-среднокласово и по-ССФ от Да и Селянин съм  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт