Цветарки, продължаваме да обменяме опит- 4

  • 26 308
  • 322
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 095
С печенето на почвата също трябва да се внимава, защото свеки беше пекла една, но след това беше станала много гадна и всичките ми цветя, в които бях сложила, мухлясваха. Явно я беше прегорила.
Грудката на бегонията и камен. цвете се сее с изпъкналото надолу, а вдлъбнатото е горе.
Аз въобще не харесвам керамични саксии, защото са тежки и поемат много вода.

престарала се е за снахата Joy Joy

# 31
  • Мнения: 2 125
Да се запиша и аз и да ви споделя, че и аз чакам кливията ми да цъфне, ама нъц Thinking
Цяла зима стоя без вода, сега нещо се мъчи да напредва с листата, ама цвета никакъв го няма.
Anim благодаря за инфото  bouquet

# 32
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
И аз запис!
Чакам си до два дни да ми цъфне едно малко декоративно и къдраво лаленце и едно зюмбюлче при него.. ще ви ги покажа, че за първи път си ги гледам сама и си им се кефя много.... Разбрах обаче къде съм сгрешила, но догодина ще отстраня грешката - много съм заровила луковичките, а те трябвало да се виждат над пръстта /за зюмбюлите/

# 33
  • Мнения: 1 494
И аз запис!
Чакам си до два дни да ми цъфне едно малко декоративно и къдраво лаленце и едно зюмбюлче при него.. ще ви ги покажа, че за първи път си ги гледам сама и си им се кефя много.... Разбрах обаче къде съм сгрешила, но догодина ще отстраня грешката - много съм заровила луковичките, а те трябвало да се виждат над пръстта /за зюмбюлите/

Не си сгрешила! Луковиците на холандските зюмбюли се подават, защото са специално форсирани да цъфнат по-рано. Ако си ги засадиш нормално, ще ти цъфнат нормално (става въпрос за времето на цъфтеж ). Само, че понеже си ги гледаш вкъщи на по-топло цъфтят малко преди външните. Форсажа не е много полезен за луковиците, защото ги изтощава. А и зависи кога си ги засадила и къде си ги държала през зимата.

# 34
  • София
  • Мнения: 10 858
Моят зюмбюл дъщеря ми го счупи и изсъхна. какво да правя сега с луковицата? Да я хвърля ли или може да отрежа зелената част и той ще прокара отново?

# 35
  • София
  • Мнения: 974
Моят зюмбюл дъщеря ми го счупи и изсъхна. какво да правя сега с луковицата? Да я хвърля ли или може да отрежа зелената част и той ще прокара отново?

Може и да изкара още един цвят, моят в момента е с втори цвят по-малък и по-рехав от първия. Но дори и да не изкара нов, му остави листата, режат се чак като пожълтеят така наедрява луковицата и изкарва детки.

И аз си имам лаленца newsm44 покарали са цели 10 на балкона и до седмица мисля, че ще цъфнат. Имам и черно лале и ми е много интересно дали ще цъфне Praynig

Грудката на бегонията и камен. цвете се сее с изпъкналото надолу, а вдлъбнатото е горе.

Точно така ги посадих, сега остава и да са се прихванали Praynig мнооого са красиви

# 36
  • Мнения: 1 120
Да се запиша и аз и да ви споделя, че и аз чакам кливията ми да цъфне, ама нъц Thinking
Цяла зима стоя без вода, сега нещо се мъчи да напредва с листата, ама цвета никакъв го няма.
Anim благодаря за инфото  bouquet

гледаме това цвете може би от 6-7 години.първите 2-3 не цъфтя,след това като подарък за 8 март винаги цъфтеше.за първи  път чувам,че има процес на покой-до сега не съм го спазвала и винги цъфтеше.но тази година няма цвят  #Cussing out не знам защо.да не би защото нямаше зима  Thinking

# 37
  • София
  • Мнения: 10 858
Anim а да отрежа ли счупеното цвете, или да го оставя така да си седи  newsm78
Извинявам се за тъпите въпроси, но не разбирам и не искам да рискувам да си съсипя цветето. Embarassed

# 38
  • Мнения: 1 120
Anim а да отрежа ли счупеното цвете, или да го оставя така да си седи  newsm78
Извинявам се за тъпите въпроси, но не разбирам и не искам да рискувам да си съсипя цветето. Embarassed

по-добре го отрежи и ако е живичко си го сложи във ваза-поне да не те е яд за цвета

# 39
  • Мнения: 1 494
Anim а да отрежа ли счупеното цвете, или да го оставя така да си седи  newsm78
Извинявам се за тъпите въпроси, но не разбирам и не искам да рискувам да си съсипя цветето. Embarassed
Цвета отрежи, но пази листата- те ще хранят луковицата.

# 40
  • София
  • Мнения: 10 858
Не е свежо вече, за съжаление. Изсъхна. Тя дъщеря ми го е счупила и после го е скрила от мен да не го видя с все саксията ooooh!

# 41
  • София
  • Мнения: 10 858
Anim а да отрежа ли счупеното цвете, или да го оставя така да си седи  newsm78
Извинявам се за тъпите въпроси, но не разбирам и не искам да рискувам да си съсипя цветето. Embarassed
Цвета отрежи, но пази листата- те ще хранят луковицата.

Благодаря, така ще направя Grinning

# 42
  • Мнения: 6 461
lamita , какво стана с кафето ....че още го мисля Thinking.
Живна ли?

# 43
  • Мнения: 1 120
Не е свежо вече, за съжаление. Изсъхна. Тя дъщеря ми го е счупила и после го е скрила от мен да не го видя с все саксията ooooh!

милата тя  Grinning и аз като малка така правех.колко цветя съм изпочупила и съм ги крила зад секцията

lamita , какво стана с кафето ....че още го мисля Thinking.
Живна ли?


живичко е,постоянно изкарва нови листенца,но долните линеят и виждам,че брашнестата мана ги убива.пръсках ги всеки ден в продължение на 5 дни със сапунена вода,но ефект няма
разбрах,че в агро аптеките има специални разтвори за тази болест.днеска не,но утре ще отида до кирков.тамошната аптека е много заредена и ми обръщат винаги внимание

# 44
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Брашнеста мана само с препарат се премахва.
Имам Кливия, още не съм я видяла да цъфти, но на майка ми е луднала от цъфтене, надявам се че тази година ще ме зарадва.

Общи условия

Активация на акаунт