Цветарки, продължаваме да обменяме опит- 4

  • 26 306
  • 322
  •   1
Отговори
# 45
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Кливията е като Амарилиса - има нужда от покой и застудяване.

# 46
  • Мнения: 6 461
Кливията е като Амарилиса - има нужда от покой и застудяване.
Аз изпуснах вече моята Кливия.
Ще чакам септември да я зазимя ...и след това ще видим дали ще цъфне. Thinking

# 47
  • В Перлата на Майн-ата си, Германа (DE)
  • Мнения: 488
Майка ми не я зазимява, а и цъфти.

# 48
  • Мнения: 6 461
Майка ми не я зазимява, а и цъфти.
Аз  явно я преполивам в перода когато не трябва. Thinking

# 49
  • Мнения: 1 120
Майка ми не я зазимява, а и цъфти.

ето,че и аз никога не съм я зазимявала,а винаги е цъфтяла.поливането и е било стандартно-когато видя,че почвата засъхва

# 50
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Значи няма универсална рецепта. Който, както си възпита китките. Laughing

# 51
  • Мнения: 1 737
Значи няма универсална рецепта. Който, както си възпита китките. Laughing

Абсолютно е така! Отдавна съм го установила - грижа се за моите в повечето случаи противно на всякакви закони и съвети относно вида им според книгите и интернет. Палмите ми обожават много вода и пряка сл. светлина, тези които трябва да се приспиват си цъфтят буйно и живеят целогодишно също на слънце. Отдавна издирвам цвете, което не обича силно слънце, за да не стои по 6 месеца скрито от мен зад пердето на прозореца и да му се радвам и каквото и да взема линее, докато не го сложа там!  Sad
Само една теменужка благоволи да живее 1м навътре от прозореца, върху телевизора.
А хола ми е с големи прозорци, западен, светъл и много ми се иска някакво растенийце да оцелее на кухненските ми шкафове, които са на около 4м от прозорците и все не става!

# 52
  • София
  • Мнения: 2 324
Момичета, един малко по-страничен въпрос. Предстои ми да се женя през май и си мислех, че ще е интересно, ако в косата ми е вплетено истинко цвете. Фризьорката категорично отхвърли идеята - каза, че от притискането с фибите ще оклюма веднага и ще стане грозна работа...Да, ама аз мисля, че съм виждала прическа със живи цветя и ми се ще да пробвам...Та въпросът ми е, дали знаете подходящо такова цвете...Другото, което ми хрумна, че може да се обработи с нещо цвета и да се задържи свеж за няколко часа... newsm78
Много ще съм ви благодарна за всякакви съвети.   bouquet  Аз съм фен на фрезиите..., макар, че през май може и да ги няма вече Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 1 494
Доколкото знам има специални съдчета с вода, които се прикрепят към дръжката. Виждала съм такива отдолу на орхидеите. Естествено, доста ще има за скриване в косата. Но по-издръжливи са хризантемите, антуриум, ирис, лилиум, карамфил ( Twisted Evil), гербер. Освен това можеш да ги махнеш като мине официалната част или като забележиш, че много увяхват. Най-добрия вариант е да имат вода, но по-скоро питай в по-големите цветарски магазини-там ще те насочат за варианти.

# 54
  • Мнения: 1 494
През май няма да има фрезии.

# 55
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
запис

# 56
  • Мнения: 2 591
може ли да попитам само кога смятате да изкарвате цветята си на терасата? става въпрос предимно за мушкатото, но и за другите саксийни  newsm78

# 57
  • Мнения: 1 494
Не бързай. По принцип след края на април приключва опасността от слани, но тази година не е "нормалните". Wink  Пък и винаги можеш да си ги прибереш, ако свие студ.

# 58
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Честит Рожден ден на нашето цвете в отбора Маргарита!!!  bouquet
Бъди жива, здрава, обичана и много щастлива!!!

# 59
  • Мнения: 6 461
Момичета днес на полянката до блока намерих  това цвете.
Цялата градинка беше пълна. Simple Smile
Питах една жена и тя ми каза ,че му викали "козя брадичка" Mr. Green
Чудя се ако си извадя и засея в предълговатите саксии дали ще вирее при домашни условия. Thinking




Общи условия

Активация на акаунт