Една мама е много притеснена

  • 2 371
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
Разпитах подробно....Не е слаган АБ в млякото,поне така ми каза.Проблема се появил след лечението с лечебната хумана. 5 дни са били само на хумана без всякаква друга храна.Нито пюрета нито каши нито плодове нищо.Спрели след 7-мия ден АБ и започнали да се захранват с кисело мляко(а м/у другото от 4месец бебо яде кисело мляко спряха адаптираните)и след няколко дни почва да го повръща и отново растройство.Сега яде сутрин каша без мляко пшенична на Слънчо или попара.На обед картофи,ориз,тиква,моркови, и месо пилешко(прави различни комбинации)След обед грис с вода или кремче с вода.За вечер  бисквити с вода. (като каша)Педито казало никакви плодове докато не спрат растойството.Според мен много еднообразна храна за това бебе.Неможело и пюре от шипки.Направо се чудя как може да не иска мляко.Майката ми каза че като оправят растройсвото и опита да му даде мляко  пак повръща и дриска.И вече я страх да му дава.Ами това разбрах.
Не се "захранва" с кисело мляко. Не се дава кисело мляко до около 11-12 месечна възраст (с изключение на специалните кисели млека за деца от 6 месец).
Ябълка може да се дава спокойно.
Пюре от шипки не се дава.
Би трябвало да спре всякакво кисело мляко-то предизвиква рефлукси, поради силно забавяне на стомашното изпразване (това, междувпрочем като факт важи за всички деца).
След 2-3 дена е добре е да се опита първо приготвяне на каши с безлактозно мляко (Ал110). Ако детето ги приема, може след 2-3 още дни да се опита безлактозно мляко в шише. Безлактозното ще помогне да се ограничи и диарията...

"м/у другото от 4месец бебо яде кисело мляко спряха адаптираните..."
->Значи проблема с млякото не е отсега... Simple Smile

# 16
  • Мнения: 24 467
Станалото- станало /говоря за захранването/ то се храни с кисело мляко от 6 месеца /сега е на 10 и е започнало на 4/, като до сега не е имало проблем. Поне аз това разбирам от постингите на питаща. Значи проблемът не е толкова в млякото, а в раздразване на стомахчето от прекараната инфекция или лечението. Все пак гастроентеорологът ще Ви каже най- добре.
Действително при разстройство плодовете изцяло се спират, както е препоръчтилено и спирането изобщо на храни с животински произход:мляко, масло /често се слага в т.нар. "сирнена попарка"/, яйца, месо за периода на неразположението. След консултация със специалист относно причината за неразположението на бебето питайте и за соеви АМ, ако са необходими ще Ви кажат какви и за колко време.При разстройство на моето бебе, но вече нямаше повръщане, този етап го бяхме минали, педиатърката ни препоръча картофки, печена ябълка /нищо че е плод, каза, че печена може/, лечебна хумана и има едни сокчета на ХИПП /морковено оризова отвара/, които също е добре да консултирате с лекаря, много добри при разстройство.
А можете за всеки случай да се впишете с въпроса във форума на "Д-р Нивея Бейби". Д-р Слънчева, която отговаря на въпросите, също е лекар.

# 17
  • Мнения: 46
Майче не ме разбрахте. В 4-тия месец майката нямаше финансова възможност за адаптирано мляко и започна да дава кисело.Тогава детето го прие и нямаше проблеми.Сега когато се разболяло неиска киселото мляко.Защото тя преди това не се оплакваше от този проблем.

# 18
  • Мнения: 46
Станалото- станало /говоря за захранването/ то се храни с кисело мляко от 6 месеца /сега е на 10 и е започнало на 4/, като до сега не е имало проблем. Поне аз това разбирам от постингите на питаща. Значи проблемът не е толкова в млякото, а в раздразване на стомахчето от прекараната инфекция или лечението. Все пак гастроентеорологът ще Ви каже най- добре.
Действително при разстройство плодовете изцяло се спират, както е препоръчтилено и спирането изобщо на храни с животински произход:мляко, масло /често се слага в т.нар. "сирнена попарка"/, яйца, месо за периода на неразположението. След консултация със специалист относно причината за неразположението на бебето питайте и за соеви АМ, ако са необходими ще Ви кажат какви и за колко време.При разстройство на моето бебе, но вече нямаше повръщане, този етап го бяхме минали, педиатърката ни препоръча картофки, печена ябълка /нищо че е плод, каза, че печена може/, лечебна хумана и има едни сокчета на ХИПП /морковено оризова отвара/, които също е добре да консултирате с лекаря, много добри при разстройство.
А можете за всеки случай да се впишете с въпроса във форума на "Д-р Нивея Бейби". Д-р Слънчева, която отговаря на въпросите, също е лекар.
Благодаря ви за съветите. Малко ми е трудно да го преразкажа и може някои да не ме разбере,защото не става въпрос за моето слънчице.Аз съм и много недоверчива личност и се съмнявам че тази мама може и да не казва някои подробности,но е само за лошо.АЗ ви благодаря

# 19
  • Мнения: 8 585
Станалото- станало /говоря за захранването/ то се храни с кисело мляко от 6 месеца /сега е на 10 и е започнало на 4/, като до сега не е имало проблем. Поне аз това разбирам от постингите на питаща. Значи проблемът не е толкова в млякото, а в раздразване на стомахчето от прекараната инфекция или лечението. Все пак гастроентеорологът ще Ви каже най- добре.
Действително при разстройство плодовете изцяло се спират, както е препоръчтилено и спирането изобщо на храни с животински произход:мляко, масло /често се слага в т.нар. "сирнена попарка"/, яйца, месо за периода на неразположението. След консултация със специалист относно причината за неразположението на бебето питайте и за соеви АМ, ако са необходими ще Ви кажат какви и за колко време.При разстройство на моето бебе, но вече нямаше повръщане, този етап го бяхме минали, педиатърката ни препоръча картофки, печена ябълка /нищо че е плод, каза, че печена може/, лечебна хумана и има едни сокчета на ХИПП /морковено оризова отвара/, които също е добре да консултирате с лекаря, много добри при разстройство.
А можете за всеки случай да се впишете с въпроса във форума на "Д-р Нивея Бейби". Д-р Слънчева, която отговаря на въпросите, също е лекар.
Не се правят диети при обикновени детски диарии!
Не се дават хляб и хлебни изделия на деца преди 11-12 месец-следователно попари също до тази възраст.
Предписването на соеви млека по същият повод е недопустимо.

Киселото мляко може да не е предизвикало проблем при употреба досега, но всяка обикновена диария просто го прави неподходящо и изостря проблема.

Разбирам за невъзможността да се закупи АМ, но от това изход няма-киселото мляко е лош вариант. Поне докато се стабилизира.

Не се дават и предписват лечебни млека при обикновени детски диарии! Това е много важно.
Повечето лечебни млека, които изписват не са лактоза свободни и предизвикват "затягане" на проблемите и хронични диарии. Единствено безлактозните млека имат приложение и то ако се касае за диария повече от 4-5-6 дена. Но ако спазвате това, което Ви пиша, няма да имате толкова дълги диарии (ако не се касае за инфекция).

# 20
  • Мнения: 24 467
Ами питащата изрично пише, че ядат попарка, та по този повод казвам, че при диарии по принцип, поне на нас лекарката ни е казала така, не се дават продукти със животински произход. Аз съм далеч от мисълта като в закон да й казвам "Това се прави!" и "Онова не се прави". Питащата пише какво прави майката и това е фактологията по случая. Аз, лично не се вживявам в ролята на съдник. Споделям при сходен проблем нашата педиатърка какво ни е казала и какво друго съм чела, ткъй като и ние сме били и с повръщане и сме имали и разстройство след заболяване, дори по- леко, само с хрема.
Пък знам, че майките по принцип в т.нар. попара със сирене слагат и масло. Какво лошо има да се предупреди майката по този повод да ограничи животинските продукти? Ами в тези продукти влиза и киселото мляко, то също има подчертано животински произход. Когато пиша да се изключат такива продукти имам предвид всички такива продукти.
По отношение на соевото мляко изрично съм писала, че такова се дава след консултация със специалист. Все пак, нито Вие, нито аз зтнаем какъв точно е проблемът. От разстройство до разстройство има разлика. Понякога повръщането и разстройството са израз на непоносимост към белтъка на млякото и за такива деца се изписват такива млека. Е, не виждам лошо майката да обсъди със специалиста си това. Пък дали има или не нужда от специално мляко това само един лекар може да прецени. Затова аз нито препоръчвам нито отричам ползването им в случая, поради което и така формулирам отговора си.

Общи условия

Активация на акаунт