Не искат детето ми в градината...

  • 3 812
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Да, и аз питам   за коя градина става въпрос?Не мога да ти предложа идеи за разрешаване на проблема ,които да са по-различни от досега предложените.Струва ми се, че най-добре ще бъде да направиш последен опит за цивилизован разговор с  директорката и ако няма ефект-Агенцията за закрила на детето. PeaceЕ, ама някои хора наистина се оливат с грозното си и некоректно държане.Ами като не й се работи качествено, да си стои в къщи и да си крета с пенсията! Млади педагози бол!Те поне се стараят!

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
бори се за прават на детето си
говори с учителката
после кажи че ако трябва и с директорката
говори и с нея
и ао не се промени нищо - кажи че ще сезираш органи за защита правто на детето ти да ходи в нормална дг

# 17
  • Мнения: 8 917
Струва ми се, че най-добре ще бъде да направиш последен опит за цивилизован разговор с  директорката и ако няма ефект-Агенцията за закрила на детето. PeaceЕ, ама някои хора наистина се оливат с грозното си и некоректно държане.Ами като не й се работи качествено, да си стои в къщи и да си крета с пенсията! Млади педагози бол!Те поне се стараят!
Подкрепям Caprarri Peace

# 18
  • Мнения: 952
и аз съм потресена от поведението на пенсионерката,как може такова нещо???по действията и се съмнявам за педагогическото й образование newsm78 но не оставяй така нещата ,сезирай съответните огани включително и инспектората ако трябва да стреснат и директорката,щом тя не може да обясни на своята служителка че няма добър подход към детето. Явно пенсионираната учителка си живее със някакви стари разбирания от нейното време, а нещата вече са толкова различни.

# 19
  • Мнения: 2 891
Струва ми се, че най-добре ще бъде да направиш последен опит за цивилизован разговор с  директорката и ако няма ефект-Агенцията за закрила на детето. PeaceЕ, ама някои хора наистина се оливат с грозното си и некоректно държане.Ами като не й се работи качествено, да си стои в къщи и да си крета с пенсията! Млади педагози бол!Те поне се стараят!
Подкрепям Caprarri Peace

Мразя да правя така, но и аз подкрепям   bouquet

# 20
  • Мнения: 798
За жалост цивилизованите разговори не вършат работа. След като директорката може да бъде настроена от една току що дошла възпитателка пенсионерка/защото до тогава нямахме никакви проблеми/ и да ми обяснява , че сина ми бил агресивен, аз няма какво да говоря с нея. С пенсионерката съпруга ми е водил съвсем елементарен разговор. Ще разкажа за резултата. Ники оби4а да си държи някаква малка играчка любимка, сега това е един много малък Кристофър-Робин от шоколадово яйце, или един часовник. На другите госпожи, малко след като отиде , дава въпросната играчка без протести. Но тази му го измъкнала грубо от ръката и той се тръшнал на земята да реве. Съпруга ми се опитал да обясни, че той си ги обича тези играчки и при подходящо поискване ги дава. Но не...Та какъв цивилизован разговор да водя...?Не искам да изкарам сина ми ангелче. Не е. Той не признава много авторитета на други хора, палав е, бързо му омръзват игрите, може и да им разваля дисциплината понякога, така е,...но не мисля , че това е най-лошото и недопустимо поведение за едно 4 годишно дете.

# 21
  • Мнения: 4 585
Историята не е без прецедент. Понякога се срамувам, че съм човешко същество. Слоновете се грижат за осиротели слончета, лъвици в прайта кърмят чужди лъвчета на поискване.

# 22
  • София
  • Мнения: 213
В детската в която ходеха децата ми , едни родители викнаха телевизия седем дни, защото ни искаха пари да сменят столчетата. Това доведе до резултат че уволниха директорката, госпожите ходиха по прокурори и писаха обяснение и сега над това дете се бди много внимателно и със страх, камо ли някой да помисли да отмъщава. Успех и се бори за детето. Свии им сармите и ще видиш че ще клекнат. Дори по- добре да скръцне мъжът ти , особено ако е голям и внушителен  Laughing

# 23
  • Мнения: 14 654
много неприятна ситуация - другите са казали всичко, което бих казала и аз
подкрепям те и се надявам да се преборите, понеже сте в правдата си! като чета, синът ти е едно съвсем обикновено момче, явно новата учителка го е нарочила само защото не говори още

# 24
  • София
  • Мнения: 2 162
Jeni_Madj , много съжалявам, че се сблъскавш с такова бездушно и агресивно поведение от страна на учителката и директорката. Дори и твоят син да не е ангелче тя пак няма право да се държи по този начин и да се опитва да му поставя "диагноза". Как така досега не е имало проблеми и изведнъж той става неудобен за тази детска градина?!Не се страхувай да се бориш за правата на детето си. Само така можем да променим системата.
Ако си убедена, че си изчерпала възможностите да решиш проблема чрез диалог, можеш да подадеш сигнал в Агенцията по закрила на детето. В ППЗЗД можеш да прочетеш как ще протече проверката- виж глава шеста, а също и определението за "психическо насилие" в Допълнителните разпоредби. Сигнал може да подадеш и през интернет страницата им- http://www.stopech.sacp.government.bg/?sid=professional_bg&pid=7-44-62
А на директорката и учителката можеш да им дадеш да прочетат Националния план за интегриране на деца със специални потребности и да им кажеш в прав текст, че очакваш повече разбиране и подкрепа от тях, а не да си измислят несъществуващи проблеми. Изобщо мисля, че трябва да си по- твърда в исканията и претенциите си и да не се притесняваш. Наистина детенцето не може да ти каже, ако те се държат лошо с него, но съм сигурна, че ти ще усетиш, ако има нещо такова- детето ще ти покаже, ако не се чувства комфортно на мястото, където доскоро всичко е било нормално.
Ако пък смяташ, че скоро ще дойде нова учителка и нещата пак ще се нормализират, просто изчакай.
Ти ще избереш какво да предприемеш. Аз ти пожелавам успех и те прегръщам Hug

# 25
  • Мнения: 3 146
Просто не мога да повярвам, че изобщо може да съществуват толкова бездушни и ограничени хора, които, отгоре на всичкото, да се мислят за особено компетентни, като тази даскалица и директорката!
Пробвайте това с Агенцията За закрила на детето. Трябва да се отзоват.
Не разбрах точно какво му има на детенцето, но много хора на тази възраст не са говорели, а после са се показали като много умни и успели. Как изобщо си позволяват тези двете?! Ами око им пратят дете с увреждания? Ами глухичко или с пареза? Какво ще го правят? Ще го изхвърлят на улицата ли?
Ще следя темата с интерес и ако е нужна някаква подписка или кавото и да е, ще се включа веднага.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Най-голямо впечатление ми направи това,че е опасно за околните.Е от къде на къде като не говори добре детето е опасно за околните.Тази е абсолютна идеотка.Подкрепям мнението за Агенцията за защита на детето.В последно време както са нашумяли едва ли ще ти откажат съдействие.

# 27
  • Мнения: 798
Благодаря на всички за подкрепата. Определено смятам нещо да предприема, защото все повече се вбесявам. Колкото повече мълчим толкова повече ни тъпчат. Благодаря ви отново  Hug

# 28
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Срамота! Моя позната има дете със синдрома на Даун - трагедия, но детето се справя отлично и е толкова дружелюбно и контактно, че на по-близките не им прави вече впечатление увреждането му. Както и да е, моята позната го записа заедно с другите си деца /здрави/ в частна детска градина и училище. Но там директорката изрично е подчертала, че има такова право /да приеме дете с увреждане/ поради това, че съответното учебно заведение е частно. Доколкото знам държавните заведения не са нито длъжни, а май и не е препоръчително да приемат деца с увреждания. ЗАБЕЛЕЖЕТЕ - това означава, че такава е държавната политика! Грубо казано държавата е подсигурила учебни заведения за такива деца, няма защо да се бутат при "нормалните". Ето това ако не е геноцид и дискриминация - здраве му кажи! Моят съвет е - тичай при Господари на ефира!
Ами не е държавна политика. Въпрос на възпитание и ниска правна култура на директорката и персонала на градината. Децата с увреждания и специални образователни потребности СЕ ОБУЧАВАТ В  МАСОВИ ДЕТСКИ ГРАДИНИ. Закриват се постоянно помощни училища, а специализираните градини и училища трябва да станат центрове за интеграция. Дори дневните центрове вече са почти мръсна дума.
Бори се майче!! Потърси Ресурсния център в град Бургас - от инспектората могат да те насочат. Ако имаш проблем и с тях пиши ми - ще измислим нещо. Детето ти ТРЯБВА да е в Масова градина. Мен лично нищо не може да ме убеди, че може да има оправдание за дискриминация и изолация на признак специални потребности, увреждане или заболяване.

# 29
  • Мнения: 41
Имахме същия проблем преди 3год.,когато преместих сина ми от ясла в друга градина в 1-ва група.Тогава се обадих в общината в отдел Образование,където бяха много любезни и след това нямаме проблеми от този род.Детето  ми просто беше по-буен.Обвиняваха го,че бие всички деца подред-20 на брой.В един от разговорите ми със съответната госпожа я попитах те какво са правели докато той бие децата,а тя ми отговори,че биел и тях/тя е сминимум 20-год. стаж/.Не чаках дори и минутка и се оплаках в съответния отдел дори само по телефона като съобщих името на тази госпожа и за какво става дума.Още на другия ден ми направиха забележка,защо съм звъняла там,не могло ли да поговоря първо с тях и директорката ми предложи да премести сина ми в др.група,аз естествено категорично отказах.За мен госпожата имаше проблем,а не детето,което в последствие се потвърди,защото изведнъж нещата се промениха.Вече той е предучилищна група в същата детска градина,но при други госпожи със същите деца и оттогава няма никакви оплаквания от него.За мен тази госпожа нямаше необходимия подход към децата.Моят съвет е въпреки притеснението за това как ще се отрази след това на детето да вземете необходимите мерки и мисля,че всичко ще е наред.Аз лично много категорично казах на директорката,че ако отношението към сина ми е лошо няма да оставя нещата така.Бъдете силни и отстоявайте правата си,това е много необходимо в днешно време.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт