За адаптацията на детето в детската градина

  • 1 336
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Дъщеря ми тръгна на ясла на 1 год. и 6 м. , въобще не е ревала , но един месец не искаше да сложи троха в устата си в яслата. Всеки ден се обаждаха учителките за да я приберем, че пак не е яла и си я вземахме на обяд, а в къщи ядеше като за световно. После се разболя и стоя 2 седмици в къщи и после като я пратихме на ясла останахме изумени - всичко си изяждаше, спеше и беше много спокойна - така е и до днес - вече 6 месеца. А за боледуването - 2-3 седмици на ясла, една в къщи болна.

# 16
  • Мнения: 17 407
А, то остава и да я пратиш с разстройство и сополи на градина! НЯкой e  писал, че хремата не е заболяване- да бе, да! Айде пак да не подхващаме старата тема, че ми е писнало от такива многознайковци. ИЗвинявам се, ако съм груба Peace

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 17:19 от Венера

# 17
  • Мнения: 430
Снощи цяла нощ не можеше да спи от сополи, а тази сутрин беше с разтройство.Какво да правя?Да я спирам ли от детска утре,за да не стане по-зле.На всичкото отгоре днес се засиня от рев близо час и 100 % се е изпотила и няма кой да я преоблече и истинката ще стане още по-страшна.

Извинявай, аз ли не разбрах? Пуснала си я на градина с хрема и разстройство? И защо? Да свиква, да се учи на дисциплина.... Не си ли помисли как ще се чувства детето? Освен огромния стрес от новата обстановка, пълния със сополи нос и опасността при следващото кихане да... простете, напълни гащите???
Очевидно, щом я взимате на обяд, не е въпрос на живот и смърт да отиде на градина.
Ей за това все са болни децата в групата!  #Cussing out
По въпроса - моето дете ходеше от първия ден по цял ден. Мисля, че е много по-стресиращо след като е свикнало да го вземат на обяд, после да се чуди "Защо не ме взеха днес? Забравиха ме!".
Дъщеря ми плака два месеца, всяка сутрин. Постепенно сълзите намаляваха, не стана изведнъж. Най-дълго е издържала 4 седмици здрава /първия месец/.

# 18
  • Мнения: 1 428
Благодаря на всички ви за коментара.
Аз от снощи започнах да и давам ударни дози Цитросепт и пресни сокове и май ще ни се размине болеста. PraynigСега е добре-няма температура,нито разтройство и като цяло се чувства добре.Днес я оставих за целия ден в детската като ходех през 1 час да питам как е.Мога да се похваля,че след сутрешния як рев май се е наревала и след това е била много спокона и дори е обядвала и е спала на обед,което направо ме шашна,защото в къщи не иска да спи.Дано и утре да ви се похваля  bouquet

# 19
  • Мнения: 17 407
Ами много хубаво, дано ви се размине! ЗА това, че си  я пратила  нездрава( за мен) на градина- нямам думи и няма да коментирам. МОжеше и да я оставиш поне 1 ден у дома, твоя си работа...Дано не ти се налага да даваш всеки месец по 100 лв за лекарства... Съжалявам, не можах да се въздържа Peace

# 20
На нас ни предстои детето да тръгне на ясла на 1год.и 1мес. ние сме много притеснени дали ще се адаптира лесно, защото е малко лигав и малко мрънкащ.Като дойде баба му да го гледа, която го беше виждала за 10мес. - 5пъти, му беше необходимо 1седмица да свикне с нея.На обяд трябва да спи със някого и затова ми е притеснено също

# 21
  • Мнения: 1 428
Снощи цяла нощ не можеше да спи от сополи, а тази сутрин беше с разтройство.Какво да правя?Да я спирам ли от детска утре,за да не стане по-зле.На всичкото отгоре днес се засиня от рев близо час и 100 % се е изпотила и няма кой да я преоблече и истинката ще стане още по-страшна.

Извинявай, аз ли не разбрах? Пуснала си я на градина с хрема и разстройство? И защо? Да свиква, да се учи на дисциплина.... Не си ли помисли как ще се чувства детето? Освен огромния стрес от новата обстановка, пълния със сополи нос и опасността при следващото кихане да... простете, напълни гащите???
Очевидно, щом я взимате на обяд, не е въпрос на живот и смърт да отиде на градина.
Ей за това все са болни децата в групата!  #Cussing out
По въпроса - моето дете ходеше от първия ден по цял ден. Мисля, че е много по-стресиращо след като е свикнало да го вземат на обяд, после да се чуди "Защо не ме взеха днес? Забравиха ме!".
Дъщеря ми плака два месеца, всяка сутрин. Постепенно сълзите намаляваха, не стана изведнъж. Най-дълго е издържала 4 седмици здрава /първия месец/.
Браво на твоя шеф!Явно той е от добрите и търпеливите,за да те държи на работа при положение,че отсъстваш всеки път ,когато детето ти е със сополки .Уви аз няма да мога да отсъствам всяка седмица от работа.Няма да имам очи просто да се моля всеки път ,когато детето ми хване хрема.
Лично аз ,ако не ходех на работа, никога не бих си оставила детето друг да ми го гледа,но за момента нямам право на избор.

# 22
  • Мнения: 1 428
Ами много хубаво, дано ви се размине! ЗА това, че си  я пратила  нездрава( за мен) на градина- нямам думи и няма да коментирам. МОжеше и да я оставиш поне 1 ден у дома, твоя си работа...Дано не ти се налага да даваш всеки месец по 100 лв за лекарства... Съжалявам, не можах да се въздържа Peace
За мен хремата не е болест !!!
Ако трябваше всички деца,които са с хрема да си стоят в къщи,нямаше да има деца в детската градина.Както писах по-горе няма да имам очи да отсъствам от работа при най-малката хремичка на детето ми.Но явно вие или не работите или сте безочливи.Сори,не исах да бъда груба,но вие ме подтикнахте.В крайна сметка не пуснах тази тема,за да ме нападате ,а за да получа някои отговори на въпроси,които ме притесняваха.

# 23
  • Мнения: 17 407
ИЗвинявай, ама заради такива като тебе детето ми е все болно. Точно от сополите тръгва всичко, да- "безобидните" зелени соплоки.
Не ме наричай безочлива- аз проблема с гледането на детето съм си го решила и не ме  интересува дали и кога другите могат да отсъстват от работа! И ако не искаш да те нападаме, друг път не споделяй, че си пуснала детето с хрема и разстройство на градина Peace

# 24
  • Мнения: 5 468
ИЗвинявай, ама заради такива като тебе детето ми е все болно. Точно от сополите тръгва всичко, да- "безобидните" зелени соплоки.
Че ще стане скандал, ще стане, както всеки път в подобни теми.
Искам да кажа само, че подкрепям Венера, знам как се чувства и защо говори така Peace.

Общи условия

Активация на акаунт