Подбудено от темата на Collibri-рецепти за дом. плод. пюрета

  • 1 114
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 713
Най- добре е плодовете да се дават сурови от гледна точка на витамините, но бебчето трябва да е навършило 6 месеца. Аз ще изчакам да направи 7м, тъй като късно въведохме плодовете. Ако се варят, по-добрия вариант е на пара. Аз съм избрала МВ.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 310
verri_77 а защо слагаш захар? Бебка ги омите и без захар, те плодовете са достатъчно сладки...

# 17
  • Мнения: 5 713
Цитат на: nad_tab
verri_77 а защо слагаш захар? Бебка ги омите и без захар, те плодовете са достатъчно сладки...

Не слагам. Дадох рецептите както съм ги копнала от самия сайт и после допълних че не добавям нищо. Виж там дето съм сложила жълтата стрелкичка, съм пояснила, че не слагам захар. Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 10 310
Сори Simple Smile не съм те разбрала, аз реших че в едните слагаш, а в другите не... затова ми стана странно  Wink

# 19
  • Мнения: 1 616
Момичета, леко се острясках.. Shocked  Shocked Моят бебок е на 3 месеца и половина, но му правя пюренце от сурови, а не сварени ябълки...Пак ли съм сгафила?!?

# 20
  • Мнения: 5 713
Цитат на: nimfetka
Момичета, леко се острясках.. Shocked  Shocked Моят бебок е на 3 месеца и половина, но му правя пюренце от сурови, а не сварени ябълки...Пак ли съм сгафила?!?

Ами аз знам, че суровия плод е след 6-ия месец. Някои майчета изчакват и след 7-я понеже им дразни стомахчетата, предизвиква отново колики. Аз също мисля да е след 7-я.

Общи условия

Активация на акаунт