Активни комуникации с бебето - по колко време?

  • 2 457
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 317
С Пешко се занимавам всеки път след като го нахраня и сменим памперса. Към половин час и след това го оставям сам. Той си гука, смее се, размахва ръце и крака. Понякога заспива така, а друг път пък му омръзва и започва да мрънка, дори не иска да го вземат, а просто някой да е до него.
Явно си е до дете, някои им харесва да ги гушкат и занимават повече.
Гледам си го сама и много се притеснявах като дойдоха баба му и дядо му на гости. Три седмици почти на ръце е бил, всеки иска да го вземе и да му се порадва. Реших, че като си отидат, нямя да имам покой, но момчето не се е променило.  Sunglasses

# 16
  • Мнения: 2 006
Ами комуникацията е двустранна и спонтанна-тоест ,когато ни е приятно и на двете.Всеки си има някакви негови занимания-Алекс например много оби4а да реди ''кули'' -еми тя така се е съсредото4ила,4е би било престъпление да я занимавам #Silly Де4ковците и те имат нужда от пространство.

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
И аз съм като теб - когато е буден се занимавам с него по 10-15мин след това той си играе сам и после ядене и приспиване и т.н. отново  Laughing  Просто аз считам, че детето трябва да се научи и само да се занимава - не само да чака на някой друг! Когато той иска компания - аз винаги съм насреща!!! Но ако си се занимава сам - не считам че е правилно да го отвличам като седя и му говоря непрекъснато - как ще стане самостоятелно детето? Всичко умерено! Аз съм на този принцип....

Но въпроса ти е като въпроса за религията - колкото майки - толкова вярвания в това кое е правилно за бебо  Stuck Out Tongue  Мисля, че твоя бебо си е уникален - и това, което е добро за него - можеш да определиш само ти  Wink  Щом го оставяш сам - значи е добре - ти не би направила нещо което би било вредно за детето ти - и ако вниманието, което му отделяш не му стигаше - той щеше да ти го покаже - бъди сигурна  Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: Liorena
Цитат на: PoliaSp
Цитат на: liddia
Аз не си играя много с нея. Страх ме е да не я разглезя и после да иска непрекъснато да й се обръща внимание. А иначе как ми се играе с нея ...

Играй си спокойно, бебе на няколко месеца не може да се разглези.


не е на няколко месеца, а на 1 седмица Rolling Eyes
за какво разглезване става дума, изобщо и понятие си нямам #Crazy
да говорим за разглезване - ОК, ама след 2 годишна възраст, да не кажа и повече.
ама за бебе под година - разглезено - шЪ мЪ извинявате, но е меко казано - смешно. #Sniper



Бебето е на 1 м и 1 седмица Laughing
Гушкайте си децата , играйте си с тях и го обгръщайте с много любов! Heart Eyes

Търсих една тема по въпроса,но не  можах да я намеря ,затова копирам

Топлината на майчините обятия
или за ползата от прегръдката



  "Помня историята, която ми разказа веднъж една възрастна жена. Когато била малка, нейната майка, както и много други майки, била вечно заета у дома: да изпере, да изглади, да закърпи, да почисти, да сготви... Момиченцето, току що проходило, все му се искало да се гушне в майка си и често отивало при нея, протягайки ръчички за прегръдка. "Не ми пречи, нямам време" - нервно казвала майка й и я отпращала да си играе самичка. И момиченцето все стояло с напразно вдигнати ръчички. Дали майката наистина не можела да отдели свободна минутка или й се струвало, че точно по този начин трябва да възпитава детето си, но упорито не искала да прегърне момиченцето. Цяла година мъничето протягало ръчички към майка си, но прегръщало само въздуха, докато момиченцето не разбрало, че това е напразно. Усещането за празнота толкова силно се запечатало в съзнанието на детето, че вече като млада жена, в страха си отново да не усети празното пространство в ръцете си, физически не можела да вдигне ръце, за да прегърне любимия човек. Успяла да се освободи от този страх, едва с помощта на психотерапевт.

   Учудва ли ви тази история? Не мислите ли, че това се случва с всяко дете, или поне с много от децата? Така е. На твърде много деца се налага да прегръщат само въздуха. И не само на тези, които са без родители, но и на тези, чиито родители не разбират колко важно е за детето да почувства топлината на майчините и бащините ръце. А детето се нуждае от толкова малко - то иска да се убеди, че мама е тук, че никъде не е изчезнала и че обича своето детенце както преди. Не сте ли виждали как дечицата, играещи на детската площадка, ровещи с лопатка пясъка, току дотичват до майките си, докосват ги до ръката или бързо ги прегръщат и отново тичат да играят. "
,,,,,,,,,,,,
Има  и още ,но е дълго и ,за да не ви отегча,пуснах само това....Ако ви интересува цялата статия ,кажете.Имаше я някъде назад...

# 19
  • Мнения: 823
Здравейте мами!
Смятам и аз да си кажа мнението по въпроса, макар и да нямам още собствено дете (очаквам го през септември), но имам опит и наблюдения с чужди деца. Работя като детегледачка и до момента имам опит с дечица до 2 годинки  Grinning
Според мен детенцето, когато е на месец е наистина съвсем мъничко, за да разбира, но е важно да обръщаме достатъчно внимание на децата от най-ранна възраст. Гушкането и милването са от особено голямо значение за пеленачетата, чрез милването ние общуваме с тях. Също е важно да има пускаме музика, да им говорим... Ако се занимавате активно с детето си имате шанс още преди то да навърши 2 годишна възраст да говори доста добре, да разпознава цветовете, дори да брои до десет. Важно е да им се четат приказки, така се приучават деата на любов към книжките, развива се въображението им. В една книжка, специализирана за отглеждане на мъничета пише, че е добре да обяснявате на вашето детенце всяко нещо което вършите. (Умишлено не пиша името на книгата, за да не прозвучи като реклама Simple Smile ).Децата започват да разбират какво им говорите много преди да започнат те самите говорят. Вярно е, че като ги оставите сами да се забавляват те така или иначе ще научат кое какво е някой ден, но ако вие им помагате, дечицата ще могат да научават за нещата, които ги заобикалят много по-бързо.

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Simple Smile по повод последния пост...навремето четох една немска книжка за бебета (раздават я безплатно по болниците, та "немските" майки сигурно я имат), в която едно изречение ми е останало в главата: "говорете на бебе постоянно, обяснявайте му какво правите, когато го обличате го питайте кой пуловер иска...зеления или синия....и някой ден, съвсем изненадващо то ще ви отговори..."Simple Smile

НО, според мен детето небива да бъде занимавано постоянно. Трябва да му бъде осигурена личната свобода да се занимава и само.
Имам близък случай на дете, което постоянно някой го занимаваше от съвсем малко бебе...не е оставяно само в стая до ден днешен (2г. и половина) и...познайте дали може да се занимава само дори 5 мин....

Накратко...хубаво е да се занимаваме с децата, да им показваме света, но не и да ги обсебваме...нека им дадем свобода да бъдат откриватели....Simple Smile

# 21
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Цитат на: Reza
Simple Smile по повод последния пост...навремето четох една немска книжка за бебета (раздават я безплатно по болниците, та "немските" майки сигурно я имат), в която едно изречение ми е останало в главата: "говорете на бебе постоянно, обяснявайте му какво правите, когато го обличате го питайте кой пуловер иска...зеления или синия....и някой ден, съвсем изненадващо то ще ви отговори..."Simple Smile

НО, според мен детето небива да бъде занимавано постоянно. Трябва да му бъде осигурена личната свобода да се занимава и само.
Имам близък случай на дете, което постоянно някой го занимаваше от съвсем малко бебе...не е оставяно само в стая до ден днешен (2г. и половина) и...познайте дали може да се занимава само дори 5 мин....

Накратко...хубаво е да се занимаваме с децата, да им показваме света, но не и да ги обсебваме...нека им дадем свобода да бъдат откриватели....Simple Smile

100% съм съгласна с твоето мнение. Детето се нуждае еднакво от родителска оби4 и внимание , както и от време за ли4на свобода.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: StaM
Цитат на: Liorena
Цитат на: PoliaSp
Цитат на: liddia
Аз не си играя много с нея. Страх ме е да не я разглезя и после да иска непрекъснато да й се обръща внимание. А иначе как ми се играе с нея ...

Играй си спокойно, бебе на няколко месеца не може да се разглези.


не е на няколко месеца, а на 1 седмица Rolling Eyes
за какво разглезване става дума, изобщо и понятие си нямам #Crazy
да говорим за разглезване - ОК, ама след 2 годишна възраст, да не кажа и повече.
ама за бебе под година - разглезено - шЪ мЪ извинявате, но е меко казано - смешно. #Sniper



Бебето е на 1 м и 1 седмица Laughing
Гушкайте си децата , играйте си с тях и го обгръщайте с много любов! Heart Eyes

Бебето на liddia e на 1 седмица и 6 дни...щом ще държим на точността... Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 567
Цитат на: Reza
навремето четох една немска книжка за бебета (раздават я безплатно по болниците, та "немските" майки сигурно я имат), в която едно изречение ми е останало в главата: "говорете на бебе постоянно, обяснявайте му какво правите, когато го обличате го питайте кой пуловер иска...зеления или синия....и някой ден, съвсем изненадващо то ще ви отговори..."Simple Smile

Да, точно това пише и в мойта книга.  Grinning
А иначе МКП, аз също скоро поставих подобна тема във форума, виж в: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15357&highlight=

 Grinning

# 24
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Elfi
Колкото повече, толкова по-добре...

Съгласна съм  newsm10
 
Цитат на: Elfi
А ако на някой му се струва, че ще си разглези детенцето...ами да го остави само в креватчето да си гледа тавана...докато мама си живее живота...

 rotfImao  rotfImao  rotfImao

 hug Мили мами, играйте  дечицата си, говорете им и ги гушкайте, за да не съжалявате за пропуснатите мигиве с тях.
Никога няма да се върне това време, когато вашето съкровище е малко бебенце , дарява с усмивки , "гука"  и ви прави безкрайно щастливи и горди от това,че всеки ден се променя и се учи на нови неща. Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Reza
Simple Smile  "говорете на бебе постоянно, обяснявайте му какво правите, когато го обличате го питайте кой пуловер иска...зеления или синия....и някой ден, съвсем изненадващо то ще ви отговори..."Simple Smile

И аз го чакам с нетърпение тоя момент Sunglasses сега сме само на "ъ-ъ-ъъъъ"  и "а-аа?" как прави кучето, котката,магарето , кончето, вятъра и "аууу" -за колко е тъмно навън... Laughing

Цитат на: Reza
Simple Smile  НО, според мен детето небива да бъде занимавано постоянно. Трябва да му бъде осигурена личната свобода да се занимава и само.
Имам близък случай на дете, което постоянно някой го занимаваше от съвсем малко бебе...не е оставяно само в стая до ден днешен (2г. и половина) и...познайте дали може да се занимава само дори 5 мин....

Накратко...хубаво е да се занимаваме с децата, да им показваме света, но не и да ги обсебваме...нека им дадем свобода да бъдат откриватели....Simple Smile

 newsm10Това много ми хареса. Grinning Напълно съм съгласна с теб newsm26
 И аз също не съм постоянно до Хриси и с радост забелязвам, че тя се заиграва сама и не иска постоянно да съм до нея.Е, прави и бели ooooh!  но няма как WinkДецата расат и се учат непрекъснато, от нас зависи дали ще научат кое е правилно и кое не Flutter

# 26
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: jakinik
Цитат на: Reza
Simple Smile [/i]

НО, според мен детето небива да бъде занимавано постоянно. Трябва да му бъде осигурена личната свобода да се занимава и само.

 Детето се нуждае еднакво от родителска оби4 и внимание , както и от време за ли4на свобода.


Ама ,разбира се ,че трябва да има и лична свобода Grinning Нямам предвид обсебване Grinning Просто исках да кажа да не се страхуваме да им обръщаме повече внимание,за да не се разглезят. Grinning

# 27
  • Мнения: X
Ох това ми е болна тема. По цял ден съм сама с Ния, понякога минава някоя баба за няколко часа и в повечето случаи събота приспива при свекито, за да може мама и татко да си спомнят някои хубави работиииии Mr. Green . Това добре. Аз още от началото непрекъснато дудна за щяло и нещяло, разказвам , пея, свиркам...каквото се сетиш. Стимулирам ли стимулирам, и сега ми иде да си отхапя главата - Ния не иска да седи и минута сама. Трябва дежурен клоун, единствено телевизия може да погледа. При баба си, като иде, там много хора всеки да и се порадва за 5мин. и ей ти цял ден. Кошмар. Сега се чудя как да я приуча да си се забавлява и сама, ама не моеееее #Cussing out  Та мисълта ми е всичко с мярка, че по някое време няма да иска да се отлепи от теб. Много искам детето ми да е самостоятелно и отговорно, но май от многото ми зор, да и говоря, да я забавлявам става обратното cry

# 28
  • Мнения: 64
Ние с Дани по цял ден си играем.Тя почти не спи денем.От сутринта и пея песнички(изкарах текстовете на по-известните детски песни от интернет).Разказвам и приказки.Тя вече се заслушва.Понякога се правя на маймуна и започвам да и гукам и да издавам звуци, на които тя  отговаря.Следобед идва свекървата и започва тя да се занимава с Дани.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Йоан също не иска да стои в леглото и да си играе...Сега сме на вълна да го разнасям насам- натам. Аз го гушкам, а той ме тегли, за да пипа разни неща, които си е харесал...Когато го оставя в леглото се сърди и плаче...Той в стаята не иска да си стои пък камо ли в леглото...а  сме само на 4 месеца.....

Общи условия

Активация на акаунт