8-ма Холандска тема

  • 15 663
  • 271
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 761
Мимка,Честит Рожден ден!Пожелавам ти успешно дипломиране!И много здраве и щастие!  bouquet

Звезди, тук бебетата си ги гледат тези,дето са си ги правили.И като се замислиш-май така е по-добре, отколкото непрекъснато някой да ти дудне как си разглезваш детето ( щото по холандските методи трябва да е дресирано като войник).

На мен ми беше трудно-сама, с цезарово сечение и ужасна лелка от краамзорха.Ама лека-полека нещата си дойдоха на мястото,когато затворих вратата за всякакви съвети и напътствия от други хора.


Моето бебе искаше да яде нон-стоп първите 6 седмици.Когато вече нямах сили да кърмя му давах адаптирано мляко.Ако заспиваше,давах му вода.Без захар в нея.След третия месец не знам как реших изведнъж да го преместя да спи в отделна стая и оттогава си спи сам дори и само да го сложа в леглото.Мисля си,че май се будеше от нас,докато спеше в нашта спалня, а и аз не успявах изобщо да се наспя-само като чуех мляскане и ставах да правя мляко.А то детето не винаги е било гладно,искало е биберон....

В петък ще вечеряме у свеки, защото ще и оставим бебето за няколко часа през деня,а аз няма как да го прибера сама без мъжа ми- креватче,столче, количка.....Та от сега се мръщя на мазното месо и варените картофи, дето се поливат с мазното от месото.Свекърва ми винаги само това готви.След това десертите са все някакви мазни кремове ( аз винаги давам поне половината от моята порция на мъжа ми,а десерта си е винаги за него).Не мога да свикна с тяхната кухня.Тежка,лесна,безвкусна храна.Никога не правят салати ( много били скъпи)никога супи ( много били трудоемки).Аз с мойте камъни в злъчката изобщо не мога да ям мазано-става ми лошо и повръщам.Та такива посещения са ми голяма мъка.Затова гледам по-рядко да си усложнявам живота.

# 211
  • Мнения: 7 914
kartinka
абсолютно съм съгласна с теб  Peace
 И аз помощ не чакам от никого...само да речем не знам ако ме друсне някой вирус и мъжО не може да си вземе почивен ден кой ще ми помага с бебчо...ама съм на мнение че те нещата сами се нареждат от само себе си.... Rolling Eyes

А иначе за холандските вечеринки две мнения по въпроса няма.. всичко се пържи и дори малко по рано от нашето идване и след това се допържва или се затопля пак с пържене разбира се... добре че не ям месо Party Party Party
И добре че не ме удря в жлъчката( че имам камъни -  мен ме боли само от сварени яйца  Thinking ), но ме удря на киселини..особено сега с корема.... ooooh! Mr. Green Joy
А подправки слага ли твоята свеки? newsm78

Аз не съм видя нито веднъж да се слага сол или черен пипер и в началото като си исках ме гледаха ей така #Crazy и веднага изнасяха лекция колко е вредно ( ooooh! Joy ) ползването на подправки  Mr. Green

# 212
  • Мнения: 1 559
.Кртинка,ти наистина въобще не си случила на свеки #2gunfire #Cussing out.Но поне помагат за бебето-дори и веднаж седмично. Peace
Наща живee на далеч-50 км,и идва по рядко,ама и не я търси по принцип да се занимава с внуци,те са хора на почивките,все обикалят света и си гледат спокойствието Crazy-и са си прави от една страна-тя 3 деца е гледала,и е работила ooooh!.Понякога ми е криво,че не гледа малката,но ми минава бързо. Mr. Green

Миме честит рожден ден.Да си жива и здрава,много семеино щастие и успешно дипломиране.  bouquet  bouquet  bouquet Hug

# 213
  • Мнения: 1 132
Мимка, бъди здрава, много щастлива и много обичана!
И не на последно място - да те сушат мъжете вкъщи!
Ау Еди, то тя ако пее като мене, ще бягат всите младежи от нея.Дано да е като татко си, той е пял навремето в хора към църквата, за туй вече като види църква и я забикаля  Mr. Green . Казвам му аз, че е време да го приемем в лоното на православната църква, ама се опъва.
Звезди, то хубаво, че съседите са на работа. Софи обаче се хили като пея, значи или и харесва или ми се подиграва  Mr. Green  . Как е юнака в тумбака? Рита ли или на финалната права не е останало място?
Еди давай му на бебеока да яде когато иска, той после ще си изгради режим сам. Софи ядеше нон стоп първия месец.Втория почна на 2 -3 часа, а към края на втория спря да се буди нощем.Сега яде на около 4 часа и си спи през нощта. Сигурно е и до дете, но първия месец наистина бях хванала гората и в комбинация с болките от  шевове и други екстри -ау направо горе на черешата бях. Но вече всичко забравих де.
Мдаа, гадна е холандската кухня, но пък имат хубави сладки неща. А от тез картофи заляти с мазнината от месото (при нас в Ахтерхук-а му викат шу) направо да   Sick . Да не говорим после колко време трябва да си почистваш зъбите от това месо на конци.
Майчицата ми горката като дойде и като трябва да ходим да хапваме у свеки и се стъжнява живота и се чуди какво да измисли за да не яде, но и да не я обиди. Свекито пък много харесва бг кухня,ама няма кой да и готви вече. Охоландчих се и аз-кофи и хебак (зелф хекохт  Mr. Green ) .
П.С.  Все като ме удари музата да пиша и после ми се затрива публикацията  Sad

# 214
  • северно море
  • Мнения: 321
Мимката 4естит рожден ден,много сем.щастие здраве и късмет  bouquetЗвезди4ка искам да кажа 4е има и по-дърти от вас Twisted EvilМоята свеки готви и то доста добре като за холандка.Каних я на сърми и мусака много и хареса.Все ме подпитва ти кога пак ще сготвиш.Ами не издържах,казах и ако толкова и се прияло мусака да и дам рецептата Mr. GreenИна4е има желание да гледа малката,ама нали е първа вну4ка.Даже в неделя изяви желание Калина да остане да спи у тях.Ами не можах да и откажа на жената Twisted EvilНо на сутринта като видях свеки ми стана ясно 4е това ще е първото и последно нощуване на Калина у тях Joy Joy Joy

# 215
  • Мнения: 1 761
Аз и сладките им неща не харесвам-таз прочута ябълкова торта със суровите ябълки, недопечени и с много захар ooooh!,прословутите поверчес и особено холандката херинга,дето я ядат сурова изобщо не мога да ги понасям.И по цял ден хляб.
Абе аз съм антикалвинист-против съм да се пие кафе само с по една бисквитка, да се яде със скоростта на светлината,да се ходи с обувки в къщи и като стане време за ядене да се раздава като за Бог да прости.Затова и много рядко каня холандци у дома-бебето тъкмо почна да пълзи,не мога да си представя някой,дето е стъпвал по безбройните кучешки лайна навън да ходи по килима, а бебето да си лапа пръстите после.А като кажа,че не давам у дома да се ходи с обувки ме гледат, все едно искам да се съблекат голи.За мен обувки, с които се ходи на улицата, ако ще и 1000 евро да струват са си мръсни.Това,че някой има дупки по чорапите не е мой проблем.Да си ги е закърпил.Освен това давам пантофи на гостите.

Меги, на мен ми е все тая дали свеки ще гледа бебето или не.Когато тя го "гледа", той е в бокса, не го изважда от там,защото и бил тежал,ако го е хранила,чак в ушите и носа има пюре,отделно е толкова мръсен,че ако се беше хранил сам нямаше да се омаже от чорапите до косата,по един пакет мокри кърпички не и стигат за  2 часа с бебето, от които той спи поне половин час.Отделно не мога да я убедя,че водата и сапуна са най-доброто средство за почистване на бебешко дупе.След нейните грижи бебето изглежда като бежанец по време на война.Но се съгласявам да го "гледа"докато съм на училище и ме няма,защото иначе ще иска да идва да го вижда по друго време.Все пак му е баба,колкото и да не я харесвам, мисля си,че не бива да лишавам детето си от нейната....обич,колкото и да не я разбирам.А и свекърва ми е на 76 години,кара 77,дори не знам дали един ден Бас ще си спомня нещо от нея.
Аз изобщо не обичам някой друг да ми пипа в къщи, а тя обиа да подрежда и то така,че после трябва да ходя на врачка,за да си намеря нещата.Няколко пъти казах на мъжа ми да я вкара в пътя,щото ако аз го направя,хич няма да си поплювам.Та за сега е спряла, но се прави на засегната.Като и кажа,че не е нужно да прави нищо,нали е на гости, тя ми се тросва-аз не съм гостенка в дома на сина ми.Щото май аз трябва да съм такава.Ама, слава Богу, мъжа ми е наясно,че няма да я търпя да ми лази по нервите и не и дава да идва у нас често, особено,ако аз изрично не искам тя да доиде.
Със стари хора е много трудно-забравят, недочуват,не разбират.На мен нервите ми ми трябват за детето ми, не да се занимавам с тях.На тях пък им е скучно ако не идват у нас...Ако някой ги иска- подарявам ги.Ама не ги ще никой,да му се не види. newsm78

# 216
  • Мнения: 93
не мога да си представя някой,дето е стъпвал по безбройните кучешки лайна навън да ходи по килима, а бебето да си лапа пръстите после.

И аз съм на същото мнение. Вкъщи обаче мога да имам някакъв контрол върху това, обаче как да се примиря с ходенето с обувки в детската градина? Досега съм обиколила около 10 детски градини и навсякъде се ходеше с обувките. Като ги питам защо - създавали имунитет на детето, пък и били чистели всеки ден...Ужас! А там има и съвсем малки бебета, които наистина само лазят по земята и всичко си слагат в устата...

# 217
  • Мнения: 2 195
На всички едно голяяяяяяяяяяяяяяямо



Да почерпя






# 218
  • Мнения: 2 195
Аз и сладките им неща не харесвам-таз прочута ябълкова торта със суровите ябълки, недопечени и с много захар ooooh!,прословутите поверчес и особено холандката херинга,дето я ядат сурова изобщо не мога да ги понасям.И по цял ден хляб.
Абе аз съм антикалвинист-против съм да се пие кафе само с по една бисквитка, да се яде със скоростта на светлината,да се ходи с обувки в къщи и като стане време за ядене да се раздава като за Бог да прости.Затова и много рядко каня холандци у дома-бебето тъкмо почна да пълзи,не мога да си представя някой,дето е стъпвал по безбройните кучешки лайна навън да ходи по килима, а бебето да си лапа пръстите после.А като кажа,че не давам у дома да се ходи с обувки ме гледат, все едно искам да се съблекат голи.За мен обувки, с които се ходи на улицата, ако ще и 1000 евро да струват са си мръсни.Това,че някой има дупки по чорапите не е мой проблем.Да си ги е закърпил.Освен това давам пантофи на гостите.


 Joy  Aма супер си ги описала  hahaha

Какво дипломиране бе , хора  #Crazy  Приемни изпити ме чакат  Wink

# 219
  • Мнения: 144
Мимка  4естит рожден ден!!!Да си жива и здрава и много 6тастлива!!!Страхотна по4ерпка!!

# 220
  • Мнения: 1 110
4естит Рожден Ден Мимка  bouquet

Много здраве, любов и успехи във вси4ки на4инания!!!!

# 221
  • Мнения: 7 914
moppie
 рита рита... луд ми прави корема и най-вече ребрата Mr. Green

Аз пък много обичам албъртхайнския райстхебак ммммммм мога цял да изям Blush Blush Blush

# 222
  • Мнения: 2 195
Стига яде , мЪри , стига го угоява тУва детИ   Laughing

Благодаря още веднъж на всички за честитките ( звуча като баба ми )

  bouquet    bouquet     bouquet

# 223
  • Мнения: 7 914
mimkata

не ти вярваааам за бабатаааааааа Hug

# 224
  • Мнения: 1 132
Звезди, стига с туй сладко, щото ще се затичам до най-близкия AH . А нали знаеш, че все се опитвам да спра сладкото, но все така тайно от себе си рупам нещо  Embarassed
Да докладвам-взех бейби доса от Пренатал и познайте какво има вътре-Вилкинсон куатро фор ейн бейби захте папа  #2gunfire  #Cussing out , а за майките едно жълта преса (1списанийце) от септември 2006 .Е има и една много готина дрънкалка, чесалка за зъби на Фишер прайс за бебетата .
Картинка, верно супер си ги описала.С бисквитеите е много яко.Аз обаче си искам и гласно казвам-А къде отиде кутията с бисквитете   Mr. Green .Нали съм буйтенландер, прощават ми.Ми то сега не пуша, поне бисквити да рупам.
Чудно временце! Приятни разходки!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт