Отговори
# 60
  • Мнения: 314
Добро утро,мами! smile3507
Днес за първи път откакто се е родила Зоя стана толкова рано.В 7:00 часа! smile3507Сигурно е заради тези растящи зъбки.Иначе ми е много добро детенцето и ни остава да поспим до 9-10:00 часа.И нещо от 10 дни насам няма апетит.Яде наполовина от преди пюрета и кърма.Сигурно е пак заради зъбите. newsm78
ЧЕСТИТИ МЕСЕЧИНКИ НА АЛЕКС,ДИЛЯНА И РАЯ!ДА СЕ ВЕСЕЛИ И ЗДРАВИ!
  bigdance2  ura newsm18 Tada

welcome на Iana_Alex !
Мариели: newsm10
Нека всички болни бебенца да оздравяват бързо!
За глутена да ви питам.Как смятате да го въвеждате,какво с глутен ще давате първо? Аз мисля другия месец да го въведа и още се чудя. newsm78
Днес сме на консултация.Ще намина после пак.
Приятни разходки! 1stroller

# 61
  • Мнения: 2 481
Добре дошли Яна-Алекс Hug  bouquet
От къде сте  по принцип в България?
Аз като видя мама от канада и си мисля за една комшийка дето заминаха скоро но ни вест ни кост а детенцето и трябва да е вече на 4 годинки но и в канадската тема няма! newsm78 Е то не всички знаят форума!

Ох ние с тоз ремонт дето го захванахме съм много изнервена сега даже се скарахме с татито и той изчезна а аз тук ще си кукувам сама!Що ми трябваше да настоявам да почваме!

Фокита давай снимки!Аз го видях де, от вън, мн е хубав, но от вътре дай снимки! Party

Честити месечинки днес! newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32 newsm32


Малеее Юлия от викане и от дивеене сега я поглеждам заспива седнала, олюлява се и затваря очи,само я сложих легнала и заспа!Е така да заспива всеки път няма да е лошо! Laughing

А Мариаели да не забравиш да ни кажеш кога да те гледаме и не се притеснявай много добре си се справила не са малко парите,купете си нещо за спомен от играта да ти е, и другите със здраве да ги изхарчите! Money
Наде77 кой ви е педиатър в Стамболийски аз познавам Бечев,семеен приятел ни е! Peace
Хайде оставям ви кой където е бай за сега!  bouquet

# 62
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Добро утро Мацки и бебоци Mr. Green
 newsm67Честити месечинки на Алексчо,Рая и Диляна newsm67
На мама Яна Алекс- welcome,много ти е сладък малкия Laughing
И аз се чудя за слънцезащитния крем,какъв да взема newsm78
Фокита,много успешен сезон ви желая Money Money Money,както на вас,така и на всички  които се занимават със сезонен бизнес/ако така мога да се изразя/ Blush.както и ние,де Wink
М.Гиздова,мисля че е рано за манго Thinking.да кажат и другите мами Hug
Тайди,и аз мисля че трябва да си давала мляко.Те всички кухни са млечни май newsm12
Арлина,аз глутен смятам да въведа другата седмица,с бисквитка на Плазмон в млякото Peace
На мама Дани,на Исито ЛСН желая бързо оздравяване на Бебчовците Hug Hug Hug

Ренито,Нани   love001

# 63
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Добро утро и от нас!

Честити месечинки на Алекс, Диляна и Рая!

Добре дошли на мама IanaAlex с бебе Алекс!

Днес си чакам снимките от snimkitemi.com. Ще дам отзиви.

Maira, снимките са много свежи  newsm10! А от тези пюрета на Хип, в Бг каталог открих само Früchte-Duett-а – праскови, кайсии и извара. А от Joghurt-тите има един с плодове, но не знам дали са същите /праскова, банан и ябълка/. Ние не сме ги опитвали още, понеже нали и двете съдържат и захар и млечни протеини, които аз смятам да въведа едва след годинката, но от други мами съм чувала добри отзиви.

Arllina, да кажа и на теб, пробвай в ПроКредит Банк! Работи се много гъвкаво. За глутена- мисля да го въведа с бисквитки /Плазмон май бяха  newsm78/.
Dunda, започва се с ¼ жълтък.
Nanny, нашата лекарка каза да варим яйцата около 10 минути.
Mariaelismile3501!

Mgizdova, аз въведох манго именно с пюретата на Sunval и Вяра много го хареса. Сега съм в чуденка дали да не давам и суров плод, но първо ще се консултирам с педито. Иначе съм виждала схеми за захранване, в които мангото е един от първите плодове, а и е много полезно – съдържа повече бета-каротин дори от моркова, съдържа въглехидрати, пектини, органични киселини, провитамин А, витамините С и от група В, сокът му е полезен при малокръвие, спомага за укрепване стените на кръвоносните съдове, засилва апетита.

Днес времето е прекрасно - хайде на разходки!

П.П. И последно да питам - някой правил ли си е компютърна диагностика и какви са отзивите. Аз сега съм се навила, но май има различни видове, та съм в чуденка...Моля, ако някой има опит, да сподели!

# 64
  • Мнения: 747
Добре дошли на мама IanaAlex с бебе Алекс! И към всички нови мами- бъдете по-пишещи Hug

П.П. И последно да питам - някой правил ли си е компютърна диагностика и какви са отзивите. Аз сега съм се навила, но май има различни видове, та съм в чуденка...Моля, ако някой има опит, да сподели!
За очите ли става въпрос? Ако да- доколкото ми е известно, по време на лактация всякаква диагностика е неточна. Скоро се консултирах, че исках да пробвам пак с лещи, но ми казаха- или да изчакам да престана да кърмя, или да си сложа стария диоптър. Иначе и на мен ми е интересно каква диагностика е за предпочитане.

# 65
  • Мнения: 444
  love001 За месечинковците   smile3525
Току що ония гадове над нас за пореден път събудиха Дани с гадната си бормашина.   smile3512
Представям си лятото, нали е сезонът на ремонтите - какъв Ад ще настане. newsm61
pepi111: Мерси за отговорите за яйцата/на всички ви/,
но така и не разбрах колко време да ги варя. Mr. Green
Уф, май ще избера междинен вариант-15-тина мин. Peace
Пепи, Благодарско за инфото за мангото.  Heart Eyes
Кърмещи мами, как въведохте глутена? newsm78
Аз бисквити Плазмон няма как да дам с мляко.
В плодово пюре става ли?
Ренито:
Цитат
Аз също купих овесени ядки-фини.И понеже скоро мисля да ги въведа се питам как ли? 
При положение че не давам млека още.
Именно. newsm78
IanaAlex: Тук ти е мястото! Hug

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 488
Честити месечинки да са здравички и засмени  Hug
 
 welcome на IanaAlex и Алекс  Hug
maira Много сладки снимки много красиво
Nanny Не мисля че е голям проблем коя зеления ще е първа според мен са сходни.Ние също много ядем спанака  Peace
Яйцето го варя от 13 до 15 минутки мия го само преди това.Започнах с 1/4 в началото натрошено или настъргано в пюренцето прие си го нормално
MARIAELI Браво това че все пак си оцеляла си е постижение .Сигурно е че е по кофти да си там от това да си пред телевизора така че си се справила отлично и сумата не е малко никак  newsm10
tydy Овесените ядки ги завирам малко оставам малко да поизтинат и те си набъбват допълнително след това стържа суров плод и давам много ги яде само това е.Пасирам само плода вече ядките не ги пасирам и мляко не слагам

И в тази връзка я да ви питам започнахте ли по едро смилане на пюретата  newsm78 аз започнах и се приема много добре

Бай за сега

# 67
  • Мнения: 708
добър ден,
Честити месечинки днес!
много да са здравички

maira голяма красота.Ние имаме позната която всяка година ходи да гледа децата на дъщеря си в Германия. Пращала ми е картички и тя ми пишеше така "не мога с думи да опиша красотата тук"
Nanny нашия педиатър ми каза да варя яйцата 20мин.Така било най-сигурно ,че ще са годни за ядене от бебечо.
Ети около Великден мислим да изчезваме .Зависи изцяло от татито ,кога ще му дадат отпуската.
Фокита,много успешен сезон ви желая Money Money Money,както на вас,така и на всички  които се занимават със сезонен бизнес/ако така мога да се изразя/ Blush.както и ние,де Wink
newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 на всички
Мариаели  smile3501 пак добре си се справила.И аз много знам от къщи ,но гаранция давам ,че ако отида ще се панирам (аз съм си паника) и толкова няма да направя.А паричките то не е моя работа ,ама си ги похарчи за себе си с кеф
  Аз бисквити Плазмон няма как да дам с мляко.
В плодово пюре става ли?
става и с плод.А тези където будят малкия ,я иди и им тегли на...на...
Когато беше бебе Марти бяха дошли едни от кабелната и пробиваха в 14ч. да прокарват на един руснак и така го стреснаха ,че милото до към 2г.изпитваше страх всеки път когато някой чукаше.Винаги плачеше и не искаше да остава сам .Може би за това още не сме се решили да го оставим сам в детската.
Моя сладур нещо отказва да пие мляко.Не иска никакъв биберон.Дадохме му вчера една лъжичка кисело мляко ,то не беше мусене ,все едно му даваш  Mr. Green
Стига за сега Stop и тук май днес ще е хубаво времето още нещо щях да пиша newsm78 ,но склерото ме хвана
лек ден  bouquet

# 68
  • Мнения: 359
Включвам се само да ви се оплача. Писна ми вече от лекари #Cussing out. Цвети е мързеливичка и не прави опора на краката както трябва, зато ва педиатърката каза да отдем да я прегледа невролог д-р Щилянов. Въпросният доктор доста неучтиво ми съобщи че имало само 1 единствен час до края на месеца точно когато мъжът ми е в еднодневна командировка #2gunfire. Сега ще се наложи да чакаме пред кабинета за някаква пролука. Не знам защо обаче когато и да се наложи да отидем на преглед лекарите се държат сякаш им искаме услуга за нещо, сякаш това не им е работата. Да не говорим че във Варна уж вторият по големина град в България вече за втори път ми е случва даден специалист да е единствен в дадена област (невролог имало и една лекарка но педиатърката каза че не ми я препоръчва). Сега не знам дали да ходим Цвети според мен има напредък придвижва се по малко с проходилката но при педиатърката се разрева и въобще не направи опит да стъпи.

# 69
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте мамчета.Нещо все не мога да смогна да попиша,ще видим сега до къде ще стигна.
Ние по нощите също не спим много спокойно.Онзи ден на Люската му изби и вторият зъб от горе и аз си мислех,че сега ще си поспим и двамата,но не.То голямо въртене пада,отвива се,мрънка ама какво да ви разправям като вие знаете как е.
Да не забравя да честитя на днешните месичинки,а и на вчерашните,че ги пропуснах.
Foquita все забравям да ти благодаря за тел. на Биомед.Аз все пак се възползвах от техните услуги и ги извиках в къщи да вземат кръв на Люси.И за щастие изследванията ни са добри.
Ей,групата от парка Заимов да знаете само как искам и аз да съм при вас,направо ви завиждам.Далечко ми е обаче/аз даже и не съм сигурна къде точно се намира/.Не съм шофьорка,а с такси малко ми е кофти,че не знам дали някой ще се навие да ми качва количката в багажника.Освен някой път ако татито ни не бърза много за работа ще го карам да ни докара,че толкова искам да се запознаем.
Глутена и аз мисля скоро да го въведа с бисквитките Плазмон.Та по този повод Нани аз мисля да не ги слагам в мляко,а да му дам да си ги гризка.Те нали са мекички и се топят и няма опасност да се задави.
Марияели браво за смелоста,ще те гледам непременно.
Майра снимките са страхотни,а бебка е кукла.Май хич не понася чорапи на краката си.
Улях се аз май с писането и спирам.После пак съм тук.

# 70
  • ES
  • Мнения: 2 172
Здравейте,

Честити месечинки!

Аз съм давала манго и то беше един от първите плодове. Отначало го варях, пасирам го и после го претривам през цедка, защото има много нишки като лико в него. Много е вкусно и полезно. Това е една голяма праскова, вкуса е същия.

Аз въведох вече глyтена, че на Митака му омръзна да яде само каша за закуска.  Варя ги много за кратко, почти са като инстантните каши, прецеждам, разтварям млякото във водичката им, пробавям плод и пасирам всичко. Няма лоши реакции след приема им. "Кусах" си и аз от кашата с овесени ядки и усещам вътре едни люспички, сигурно от овесените ядки, те нали са цяло зърно. Вие усещали ли сте такива люспички? Ако не давате още мляко, можете с плодово пюре или сок да ги накиснете, като ги сварите предварително. Момичета, от кога да се започнат саладките за бебета - краставица, маруля. Май трябва да имат поне 2-3 зъба, че тези зеленчуци не стават за пасиране.

А ние не казваме мама, основно дай-дай и баба. Веднъж каза нещо като тата.

Гледах, че има online търговия на обувки - някакъв варненски magazin "Браит". Има ли някоя от варненските мами, които си е купувала обувки оттам. И все пак ми се струва, че обувки да купиш без да си ги мерил не е много удачно. Ама има един модел много ми харесаха.

Дала съм жълтък 2 пъти по 1/8, варих го 15 минути. Търсих домашни яйца и намерих, макар, че тука по къщите и челетата не си гледат кокошки.

Хайде до...

# 71
  • Мнения: 2 653
Бисквитите Плазмон/т ги въведох в супермаркета- Софи мрънкаше и и купих и и дадох една.Може да не ги давате с мляко а по 1 бисквитка да си чешат зъбите.Може и с плодов сок от ябълка примерно с пасирано бананче.Но ги оставете да се понакиснат малко, за да умекнат хубаво.

St.q., една моя поната имаха подобен проблем(поне до колкото разбирам твоя.)Детенцето стоеше в проходилката и само не можеше да си стъпи на крачетат изобщо.В момвнта в който му махнаха проходилката детето започна да си прави опити само и да пристъпва и д се изправя.Аз за това съм много против проходилки.

# 72
  • Мнения: 129
Ехо!
Честити месечинки днес - Алекс на мама didi_81, Диляна на мама sue2003 и Рая  на мама slonche! Живи и здрави!  bouquet
Добре дошла, Яна Алекс! Знам те аз от биберона, и ти ме знаеш.  Hug И тук е готино, като там, ще видиш, винаги е по-добре да обменяш опит с повече хора.
Иси, и Мадлена отказва да пие цялото млако напоследък, ако вечер изпие 170 мл., на сутринта не иска повече от 100-110 мл. Каква е тая работа, не знам?!  newsm78
st.g разбирам те, много е гадно понякога отношението на лекарите, ама нали и те са хора, пък и имаме нужда от тях. Така че кураж и дано всичко е ОК! Praynig Пък и както е казала фиона може проблема да е в проходилката. И аз не ползвам и отказвам да купя, засега сме с бънджи и много им се кефи.
Обаче спирам сега, че ще ми изгори рибата, дето я пека.
После пак, ако има време!
 Wink

# 73
  • Мнения: 867
Здравейте мамета! Аз да се оплача че с Лора сме с някъв вирус от тия със стомашните неразположения. Тя по-леко го кара, а аз и с Т. Упорито не пия нищо обаче и само се караме с мъж ми.Мен обаче лекарят ми каза да свалям до 38 само и понеже поддържам 38, не пия нищо. Ще видим ще минава ли.
Сега да се включа:

Майра, разкош!!!! Завиждам че имате такива прекрасни градини.

Глутен незнам как да въведа, но мисля да е с бисквита да гризка. Днес и дадох една кора препечен хляб и тя я омачка и разрони по одеялото, което съм постлала на пода и си изяде трохите после. Grinning

Мим пл, много слаък аватар!

Мария Ели, ще те гледаме, ти си мойта гордост, как! Да подсетиш преди да те дават!

Нани, не можеш ли да цеднеш кърмица?

Иси, душко какви красоти си сътворила!!! Ааааа, ще се подмазвам и аз с нещо в най-скоро време та да направиш и на Лорето някоя картичка.  bouquet

Айде чао

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 13:27 от синео4ка

# 74
  • Мнения: 2 653
МОмичета, искам да ви предупредя ,че има вирусен минингит и заушка.Поне в София.Леля ми е учителка и в тяхното у-ще едва са спасили едно детенце.Внимавайте със срещите с по-големи деца.

Общи условия

Активация на акаунт