Има ли опарени от изплащането на болничните от НОИ?

  • 2 356
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 211
и аз не съм получила още, бях в болнични м.януари. Казаха, че до 3 месеца ги изплащат. Добре, че са само 4 дни.

# 16
  • Мнения: 479
и аз не съм получила още, бях в болнични м.януари. Казаха, че до 3 месеца ги изплащат. Добре, че са само 4 дни.

Трябва да е 30 дена! Кой ти каза 3 месеца?! Служителят от НОИ каза, че вече са приключили с изплащането на болничните за януари...

# 17
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
и аз не съм получила още, бях в болнични м.януари. Казаха, че до 3 месеца ги изплащат. Добре, че са само 4 дни.

Трябва да е 30 дена! Кой ти каза 3 месеца?! Служителят от НОИ каза, че вече са приключили с изплащането на болничните за януари...
Глупости.
Въобще не са започвали на някои места да ги изплащат   #Cussing out

# 18
  • Мнения: 14 133
и аз не съм получила още, бях в болнични м.януари. Казаха, че до 3 месеца ги изплащат. Добре, че са само 4 дни.

Трябва да е 30 дена! Кой ти каза 3 месеца?! Служителят от НОИ каза, че вече са приключили с изплащането на болничните за януари...
Наистина по закон е до 30дни от датата на подаване на документите!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 075
Звъннах и ми обясни техен служител, вика: "Ама вие като сте започвали работа не ви ли е било трудно в началото?!?!!"
Значи, почти целият януари бях в болнични и щяли да ми се изплатят утре. Ще проверя и ще ви кажа дали ще ми ги преведат.
От 06.02 съм 45 дневен преди раждане, за него още дори не се и коментира Cry((.
Иначе съм учител, всичко е ясно като счетоводство, всичко е подадено изрядно, но пари - йок!

# 20
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 420
Момичета, току що успях да се свържа със служител на НОИ!!!
Който като чу от кога ми е болничния и ми каза "Ама невъзможно! Дайте си бързо ЕГН-то" И какво се оказа. Първо - документите ми са подадени не на 10.02, а на 16.02, но това е белият кахър. Второ, в системата седи като грешка следното: самият болничен ме кара да си стоя вкъщи от 10.01 - 29.01, но е написан на 12.01, защото тогава се събира лекарската комисия... И в системата това се явява грешка! Но! Нито някой звъни в работата, за да каже за нея, нито оттук някой се беше трогнал да намери телефон и да провери какво става  #Cussing out Добре, че знам приказката за вълка и врата му... В крайна, сметка по думите му, на 22.03 мога да си чакам парите  Peace
Телефоните, на които аз пробвах и успях да се свържа са следните: 926 19 39 и 926 19 86. Пожелавам успех на всички чакащи и съветът ми е да не чакате, а да се свържете и да проверите какво става!!!

Целувки   bouquet


а как счетоводителите да разберат, че не си си получила обезщетението за болничен? те постъпват по личната сметка.
При нас заплати се плащат на 10-то число, за януари ги платихме на 12.02/10.02 е събота/, на 13-ти занесохме болничните в НОИ - Варна, а по сметките на служителите дойдоха на 08.03.07.

# 21
  • Мнения: 4 733
В крайна сметка има ли регламентиран срок, в рамките на който трябва да бъдат изплащани болничните?

# 22
  • Мнения: 14 133
В крайна сметка има ли регламентиран срок, в рамките на който трябва да бъдат изплащани болничните?
Да, 30дни след представяне на документите в НОИ. Трябва ли счетовдителите да чакат изплащането на заплатите, за да представят болничните листи в НОИ!?

# 23
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
да,задължително болничните листове се представят в НОИ в еднодневен срок от подаването на данни за изплатените заплати в НАП.А тези данни в НАП се подават в еднодневен срок от изплащането на заплати.

# 24
  • Мнения: 4 916
Здравейте, първо се извинявам ако темата се повтаря с друга.  Peace Въпросът ми е следния - бях в болничен през м. Януари. От нашето счетоводство ми казаха, че документите за болничните ми са подадени на 10.02. Но до момента нищо не съм получила от НОИ като превод  Thinking
Та въпросът ми е дали аз съм единствена и има ли такива, които са си получили парите вече от НОИ?

Благодаря ви предварително   bouquet



И аз така. Според нашата счетоводителка парите ще бъдат преведени в края на март  Whistling

# 25
  • София
  • Мнения: 1 456
И аз имах 3 дни болничен през януари, единия ден ми го изплатиха със заплатата миналия месец - доколкото знам той се плаща от работодателя, а другите според счетоводителката ще дойдат или в края на март или през април.

# 26
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
И аз съм опарена, и колежката  #Cussing out

Ели, благодаря!!   bouquet
Още утре ще се обадя да проверя.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Това, че някой си е плащал (или са му плащали) съвестно, коректно и редовно осигуровките, изобщо не означава, че получава навреме обезщетението си. Още не ми е изплатено нищо нито за януари, да не говорим за февруари. След като отидох лично в НОИ-то да правя справка, се оказа, че болничният ми бил пратен за изясняване в друго НОИ (тъй като болничното заведение е в друг район), в крайна сметка служителката (иначе любезна) се обади да пита какво става и от другото НОИ й казват, че всъщност нямало нужда от това изясняване и не е трябвало да им го изпращат. Резултатът е, че обещаха следващия четвъртък да изплатят обезщетението. Ще видим.

# 28
  • Мнения: 12
Ами да. 2 месеца чаках да ми изплатят болничния от януари. Как не ги е срам! Да ме оставят 2 месеца бременна без пари. Добре, че е таткото.

# 29
  • Мнения: 352
Бях в болничен на 18 януари и чак преди два дни имаше пари от НОИ.

Общи условия

Активация на акаунт