Има ли опарени от изплащането на болничните от НОИ?

  • 2 366
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 479
Момичета, току що успях да се свържа със служител на НОИ!!!
Който като чу от кога ми е болничния и ми каза "Ама невъзможно! Дайте си бързо ЕГН-то" И какво се оказа. Първо - документите ми са подадени не на 10.02, а на 16.02, но това е белият кахър. Второ, в системата седи като грешка следното: самият болничен ме кара да си стоя вкъщи от 10.01 - 29.01, но е написан на 12.01, защото тогава се събира лекарската комисия... И в системата това се явява грешка! Но! Нито някой звъни в работата, за да каже за нея, нито оттук някой се беше трогнал да намери телефон и да провери какво става  #Cussing out Добре, че знам приказката за вълка и врата му... В крайна, сметка по думите му, на 22.03 мога да си чакам парите  Peace
Телефоните, на които аз пробвах и успях да се свържа са следните: 926 19 39 и 926 19 86. Пожелавам успех на всички чакащи и съветът ми е да не чакате, а да се свържете и да проверите какво става!!!

Целувки   bouquet


а как счетоводителите да разберат, че не си си получила обезщетението за болничен? те постъпват по личната сметка.
При нас заплати се плащат на 10-то число, за януари ги платихме на 12.02/10.02 е събота/, на 13-ти занесохме болничните в НОИ - Варна, а по сметките на служителите дойдоха на 08.03.07.

Съжалявам, че чак сега пиша.. Ако не е късно все още. Но защо трябва счетоводителите да разбират? Това те касае теб. Погледни е сметката, която си посочила на НоИ дали са ти преведени...

И още един телефон - 926 19 90

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 2 517
Момичета, току що успях да се свържа със служител на НОИ!!!
Който като чу от кога ми е болничния и ми каза "Ама невъзможно! Дайте си бързо ЕГН-то" И какво се оказа. Първо - документите ми са подадени не на 10.02, а на 16.02, но това е белият кахър. Второ, в системата седи като грешка следното: самият болничен ме кара да си стоя вкъщи от 10.01 - 29.01, но е написан на 12.01, защото тогава се събира лекарската комисия... И в системата това се явява грешка! Но! Нито някой звъни в работата, за да каже за нея, нито оттук някой се беше трогнал да намери телефон и да провери какво става  #Cussing out Добре, че знам приказката за вълка и врата му... В крайна, сметка по думите му, на 22.03 мога да си чакам парите  Peace
Телефоните, на които аз пробвах и успях да се свържа са следните: 926 19 39 и 926 19 86. Пожелавам успех на всички чакащи и съветът ми е да не чакате, а да се свържете и да проверите какво става!!!

Целувки   bouquet


Има, има #Cussing out Даже бях пуснала тема. На колежката ми в офиса случаят обаче се разви по-зле. Преди да разбере изобщо, по искане на НОИ ЛКК отменили болничният й лист и издала нов за 2 дни по-малко.

# 32
  • Мнения: 17 546
Защо си мисля аз, че хващам тънката им мисъл. Като ти бавят парите един два пъти когато си в болнични и на третия път сам ще се окажеш да вземеш болничен и ще си се влачиш я с грип, я не дай си Боже с нещо по-сериозно!  #2gunfire Масларова май е чела теорията за естествения подбор по неин си начин и е решила да експериментира... Колко ще издържат пенсионерите и да ги намали до минимум с новите години за пенсия , които предвижда (нещо като 67-68 ми се върти в главата). Колко ли народ мизерстващ и работещ до тези години ще оцелее? Хоп съкратиха бройкатаоткъм пенсионери. Като изпука и доста народ, дето ще ходи на работа болен, за да не остане без пари и от тук "естествен" подбор... и програмата на Социалното министерство е преизпълнена! Ако мога ще я удуша тая собственоръчно!

# 33
  • Мнения: 5 370
Защо си мисля аз, че хващам тънката им мисъл. Като ти бавят парите един два пъти когато си в болнични и на третия път сам ще се окажеш да вземеш болничен и ще си се влачиш я с грип, я не дай си Боже с нещо по-сериозно!  ]
Ако ти кажа, че си мислех същото нещо, само че не посмях да го облека в словесна форма-ще повярваш ли????
ОЩЕ НЯМАМ болничния си от яНуари месец, да ги ......в тъпото ведомство, писна миииииииии!!!! #2gunfire #Cussing out Ами ако съм в дълъг болничен за бременност и раждане-ко прайвам, аааааа? Ами ако нямам платежоспособен мъж зад гърба си?
Бахти държавата, бахти чудото - БЕЗ ИЗВИНЕНИЕ! Stop Naughty
В момента закъснявам за работа и ще си отработвам допълнително, за да мога да им се обадя , че от работа не става. Shocked

# 34
  • Мнения: 159
В 7 годишната ми "трудова практика" не съм смеела и да си помисля да изляза в болничен, ако ще и да се умира. Работила съм поне на 7 различни места. Веднага ще се намери начин да те освободят от работа. Единствено 45 дни преди раждането на 2-то ми дете излязох в болничен.  Така че не съм компетентна и благородно завиждам на някоя болна от грип приятелка, която се е престрашила да се лекува вкъщи....

С интерес ще следя темата за да съм в час и с тези неща. Wink

# 35
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
.... Ако мога ще я удуша тая собственоръчно!

Може и   #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Абсолютно си го заслужава. Нейна беше и идеята за детските  #2gunfire

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Просто всичката бюрокрация у нас е такава! Това ще е поредното недоглеждане, от което ще пропищим...
Ама ти представяш ли си за момент да си току-що родила майка, на която и текат болничните???? И е ясно какви пари са необходими....и това да е доход, на който тя да разчита????
Пълно безхаберие и чиновническа бюрокрация .......и кошмар. Tired

В нашата фирма има такъв случей. На момичето не му е изплатено нищо от януари насам, защото първият представен болничен, някой го е "пропуснал" и макар че е приет, не е въведен никъде в програмите #Cussing out. Заради него не изплащат и последвалите други два. И защото не са изплатили нищо не може да се издаде и служебна бележка за еднократната помощ при раждане...не ми се мисли как живее това момиче без никакви доходи три месеца и нещо ooooh!.
Но като започнат да ги съдят ще се променят нещата!

# 37
  • Мнения: 479
Като чета и направо ми става ЛОШОООО        smile3511

Няма оправия! Тъкмо с приемането на закона за изплащане на майчинството, реших, че все пак и в БГ мислят за майките, но не би.. Явно, че и да ти "дадат' нещо, така ти го дават, че да се откажеш да го вземаш!

Дайте да измислим нещо и да направим някаква подписка или да изпратим официално писмо до тъпата Масларска, в което да опишем всички закъснели случаи и да я попитаме от къде точно да вземат тези хора пари,за да ядат????? Или да и спретнем един протестен митинг и да и поискаме оставката !!!!!!!!!!!!

# 38
  • Мнения: 455
Като чета и направо ми става ЛОШОООО        smile3511

Няма оправия! Тъкмо с приемането на закона за изплащане на майчинството, реших, че все пак и в БГ мислят за майките, но не би.. Явно, че и да ти "дадат' нещо, така ти го дават, че да се откажеш да го вземаш!

Дайте да измислим нещо и да направим някаква подписка или да изпратим официално писмо до тъпата Масларска, в което да опишем всички закъснели случаи и да я попитаме от къде точно да вземат тези хора пари,за да ядат????? Или да и спретнем един протестен митинг и да и поискаме оставката !!!!!!!!!!!!

АЗ СЪМ С ДВЕТЕ СИ РЪЦЕ "ЗА"!
Съпругът ми от Януари си чака болничния, аз от Февруари и Март - всеки ден поглеждам в картата - НИЩО!
Аман от ЕСПЕРИМЕНТИ!

# 39
  • Мнения: 479
Като чета и направо ми става ЛОШОООО        smile3511

Няма оправия! Тъкмо с приемането на закона за изплащане на майчинството, реших, че все пак и в БГ мислят за майките, но не би.. Явно, че и да ти "дадат' нещо, така ти го дават, че да се откажеш да го вземаш!

Дайте да измислим нещо и да направим някаква подписка или да изпратим официално писмо до тъпата Масларска, в което да опишем всички закъснели случаи и да я попитаме от къде точно да вземат тези хора пари,за да ядат????? Или да и спретнем един протестен митинг и да и поискаме оставката !!!!!!!!!!!!

АЗ СЪМ С ДВЕТЕ СИ РЪЦЕ "ЗА"!
Съпругът ми от Януари си чака болничния, аз от Февруари и Март - всеки ден поглеждам в картата - НИЩО!
Аман от ЕСПЕРИМЕНТИ!

Ами тогава бих помолила за съдействие някой, който има опит в организирането на подобни инициативи! ЩЕ му съдействам както мога  newsm10

# 40
  • Мнения: 479
АЗ СЪМ С ДВЕТЕ СИ РЪЦЕ "ЗА"!
Съпругът ми от Януари си чака болничния, аз от Февруари и Март - всеки ден поглеждам в картата - НИЩО!
Аман от ЕСПЕРИМЕНТИ!

А по твоя въпрос - за март не го чакай до края на април. Доколкото знам трябва да са направени заплатите за месеца и да се изпрати уведомление някакво и чак след това се подават болничните. Т.е. не може да е преди края на месец март в твоя случай  Peace

За съпругът ти и за болничния за февруари - просто звъннете на последния телефон, който пуснах! И разберете защо се бавят... Може вашето счетоводство или тяхното да са виновни.. Особено за мъжа ти! Аз така си чаках болничния за януари ( а той беше за 20 дена! ) и като звъннах се оказа, че стои като грешка датата на болничния и датата, от която ме пускат вкъщи. Втората беше преди първата.. И някакъв човек го оправи и го пусна. След 2 дена парите бяха при мен  Peace

# 41
  • Мнения: 1 616
Аз си получих болничните, но моя колежка си изпати - превели парите й на друга сметка, не на нейната... Не знам в кого е била грешката, ама бая време я размотаваха по банки и най-накрая си ги получи... Отврат - пази боже да се разболееш, през носа ти излиза...

# 42
  • София
  • Мнения: 7 097
И на мен вече много ми писна #Cussing out И аз съм от чакащите да си получат парите, макар че болничният ми е "по-пресен" - от февруари...
Учудвам се, че при толкова много пострадали, все още нито една телевизия не е направила репортаж или предаване - това е едната ми идея, да подадем сигнал в някоя медия. Другото, което ми идва на ум е да ги съдим - можем да подадем колективен иск в съда.

# 43
  • Мнения: 455
И на мен вече много ми писна #Cussing out И аз съм от чакащите да си получат парите, макар че болничният ми е "по-пресен" - от февруари...
Учудвам се, че при толкова много пострадали, все още нито една телевизия не е направила репортаж или предаване - това е едната ми идея, да подадем сигнал в някоя медия. Другото, което ми идва на ум е да ги съдим - можем да подадем колективен иск в съда.
ПОДКРЕПЯМ - Особено за колективният иск!!!! С каквото мога ще помагам.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 097
ПОДКРЕПЯМ - Особено за колективният иск!!!! С каквото мога ще помагам.

Като гледам - няма много желаещи... Rolling Eyes

Ние със сигурност ще ги осъдим и адвокатският ни хонорар ще е за сметка на НОИ, а парите отгоре, които ще получим за пропуснати ползи няма да са много, но не това е най-важното...

Общи условия

Активация на акаунт