Има ли адвокати или банкери? СПЕШНО!!!

  • 5 656
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Ще ги върне - ако не ще доброволно, ще я осъдят и ще плати и лихви върху сумата, а също и разноските по делото.


Точно казано!

Колко от вас , които твърдят , че ще я осъдят  работят в банка и са имали такива ситуации ?
не съм много убедена , че ще я осъдят ...да не кажа хич
защото  аз съм работила в банка и съм виждала такива ситуации ,
 3-4 пъти  се е случвало служители да преведат по погрешка пари по чужди сметки и само добрата воля на клиентите е връщало  парите ... питала съм какво ще стане , ако клиентите не искат да върнат парите - отговорът е нищо ...
служителят , наредил грешния превод носи последствията


Точно такъв случай не съм имала, но в подобен, пак поради грешка на служител, клиентът бе търсен под дърво и камък докато плати, а сгрешилият чиновник не бе "закачен".

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 14:56 от pepi111

# 16
  • Мнения: 2 439
percepolis ,адвокатът има сметка да има дело и да си вземе добре изработени пари. А иначе от практиката ми на 10 години съдебен служител всички такива дела завършват с възстановяване на сумата + лихви. Моят съвет е наистина да възстанови парите и следващия път да си казва овреме.
има Наредба 3 на БНБ за паричните преводи; чл.27 е точно за това; ; твоята приятелка се води"неоправомощен получател" и банката трябва да се дебитира сметката на "неоправомощен получател" с подлежащата на корегиране сума"
така де и именно за това ако по сметката и не се съберат тези пари, банката ще я съди за да си ги вземе
Когато споменах адвокат имах предвид, че това е начина за получаване на правен съвет, все пак тук не разполагаме с конкретни данни, а с общо описание на обстановката. Ищец ще бъде банката, така че адекватната правна защита може да се получи пак от адвокат. Въобще не възнамерявам да правя някакви препоръки с конкретни имена.
 
Кажи й да ги върне и да си спести неприятностите. Да, може да ги задържи сега и да чака да я осъдят, но през това време се трупат и лихви...
Абе как може да има такива хора ShockedС дарението какво, запушила е гласа на съвестта си ли? Егати ooooh!

Дарение правихме двете заедно  Laughing Сега казва, че не е била гузна, ами просто са и дошли в повече и решила да направи добро.
Ама на нея изобщо не и е съвестно, бе. За нея това си е просто късмет. Някой е сбъркал и сега не ще да ги дава тия пари. Или да си вземат останалата част, но да не я карат да връща дарените.
Подобно поведение няма да доведе до някакви благоприятни последици, що за смешни претенции. Късмет е печалбата от тотото, а тук няма "искам-не искам".

# 17
  • Мнения: 4 300
Колко от вас , които твърдят , че ще я осъдят  работят в банка и са имали такива ситуации ?
не съм много убедена , че ще я осъдят ...да не кажа хич
защото  аз съм работила в банка и съм виждала такива ситуации ,
 3-4 пъти  се е случвало служители да преведат по погрешка пари по чужди сметки и само добрата воля на клиентите е връщало  парите ... питала съм какво ще стане , ако клиентите не искат да върнат парите - отговорът е нищо ...
служителят , наредил грешния превод носи последствията


Не забравяй че могат да й отпуснат овъдрафт за сумата, която не й достига да върне. Примерно дарила е 200 лв, има 800 налични по сметката. Банката й отпуска служебен овърдрафт 200 лв, сторнира превода от 1000 лв, и тая жена си остава с един служебен дълг, който си се олихвява.
Ако иска погасява, ако иска не.
Дори и преди да стигне до съд ( който неминуемо ще отсъди в полза на банката) ще й се съсипе реномето- най малкото заради Централния кредитен регистър.

# 18
  • Мнения: 1 002
 какви ишци ( така ли се казва ) , хора ?!?
коя е тази банка , която ще тръгне да ходи в съд за 1000 лева ???

Винаги съм знаела , че в НЕт-а се говори наизуст , ама чак пък толкова ....

# 19
  • Мнения: 1 002
Рокси , ако има грешка , операцията се сторнира същия ден , а не след 3 месеца ...
И няма такива сценарии - овърдрафти и такива работи ...
Правото и правдата са две различни неща , не забравяйте ..

Искам да видя тая банка , дето ще иде на съд за 1000 лева грешен превод . Simple Smile.. Служителят носи отговорност, това е положението .   

# 20
  • Мнения: 664
те парите са постъпили по нечия сметка(без значение грешна или не) и не са "увиснали" никъде, за да има сторно;едната банка е представила на другата искане за служебно инкасо
и срока за изискване на тези пари е до 3 години все пак.

Последна редакция: ср, 14 мар 2007, 16:14 от piddochia

# 21
  • Мнения: 1 517
Жената няма нищо против да си вземат парите, които не са нейни. Но се пъне за тези, които е изхарчила (за дарение).
"аз като сгреша си нося последствията, какво ме интересува...те да върнат това, което съм изхарчила". Но от банката и казали, че или цялата сума ще сторнират или...нищо, не могат на части и я МОЛЯТ да върне парите.
Аз пък се чудех как така ще и бъркат в сметката без разрешение...

те парите са постъпили по нечия сметка(без значение грешна или не) и не са "увиснали" никаде за да има сторно;едната банка е представила на другата искане за служебно инкасо
и срока за изискване на тези пари е до 3 години все пак.

Става въпрос за една и съща банка. Получателят се усеща след 3 месеца и си иска парите от банката.

# 22
  • Мнения: 1 002
няма да пиша повече ...
Сторно се прави , ако служителят види , че вместо по сметка 123 , е превел парите по сметка 122 ..тогава е възможно същия ден да се направи сторно , но след 3 месеца ....късно
Банката няма право да тегли пари без подпис на клиента , и ето тогава той може да я съди и то с успех ...Банката прекрасно го знае и затова Моли парите да бъдат върнати ...

# 23
  • Мнения: 664
Става въпрос за една и съща банка. Получателят се усеща след 3 месеца и си иска парите от банката.
-е баси получателя; в тази наредба 3 има в член 29 (може би) има нещо, ако неправомерния получател няма пари по сметката...; прочети я от чл.27 натам, за да видиш какво има там; друг е въпроса на кой е грешката на служителя на банката, на наредители и т.н.;

# 24
  • Мнения: 1 517
Става въпрос за една и съща банка. Получателят се усеща след 3 месеца и си иска парите от банката.
-е баси получателя; в тази наредба 3 има в член 29 (може би) има нещо, ако неправомерния получател няма пари по сметката...; прочети я от чл.27 натам, за да видиш какво има там; друг е въпроса на кой е грешката на служителя на банката, на наредители и т.н.;



Четохме го преди малко...грешката е в IBAN и е грешка на банката.

# 25
  • Мнения: 664
т.е. на банковият служител............ ;.....

# 26
  • Мнения: 664
а за коя банка става въпрос, ако не е тайна

# 27
  • Мнения: 2 032
Сългасна съм с практичния подход на white r:
1. погрешно преведените пари, и лихвата към тях, разбира се, се дължат (да се върнат); обаче
2. 1000 лв за една банка не е сума, за която би се стигнало до съда (защото това струва много повече време и пари).

Ако приятелката ти не прави нищо, най-вероятно и банката, въпреки някоя друга заплаха, няма да направи нищо.

ПС Това, за какво е похарчила (част от) парите е напълно ирелевантно.

# 28
  • София
  • Мнения: 18 679
Колко от вас , които твърдят , че ще я осъдят  работят в банка и са имали такива ситуации ?

Аз, това правя постоянно, буквално всеки ден. Работя в кредитна институция и се занимавам точно с лошите вземания. Та като стана дума за говорене наизуст в нет-а Whistling
Ако в банката, където си работила, някой не си е разбирал от занаята и е санкционирал служителите, вместо да търси правата на банката по закон - това си е проблем на самата банка Peace
И естествено, че не става със сторниране. А защо банката да не отиде на съд за 1000 лева? И за по-малко съм осъждала...То банките да не са благотворителни организации, че да опрощават малките дългове?

# 29
  • Мнения: 1 517
ДСК е банката.

Какво означава ирелевантно, извинете за въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт