едно въпросче до всички майчета в испания

  • 1 782
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
А знаете ли в Мадрид от кьде мога да взема бебе6ка коли4ка под наем?

# 16
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Цитат на: bari
О,тук за майки е супер,лекарите са толкова внимателни,4е от на4ало се у4удва6-като сравни6 с бг.Още по-добре,е ако взема6 май4инство като мен,доста добри пари са.,но е само 20 седмици.Ако се притеснява6 да дойде6 бременна,няма защо,но добре е поне таткото да има работа и документи,ако сте женени,ще вземеш от него резиденция,първо за престой,после и за работа,но сега има нови закони,има нови неща,и ваденето на документи е улеснено и ускорено,4е преди 2 години 4акахме с месеци за отговор.
Късмет,и напред.

В комунидад Мадрид baja de maternidad е 16 седмици, като пари4ното обезЩетение зависи от nomina по документи.Т е съЩото, като не се от4ислява seguridad social и IPRF(като последното можеШ да го направиШ пожелание, като сам си избираШ процента, така или ина4е вси4ко се уравнява 4рез declaracion de renta)
В Мадрид по принцип беШе доста затегнато откъм легализиране, и имаШе доста откази, сега с новия закон нямам представа....За смяна на резиденсии сме 4акали по половин година , 4е и пове4е....

# 17
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Цитат на: mariela;)
добре обяснете ми как се взима резиденция и кога какви документи трябват

По принцип дори и за испанките е доста трудно тепърва да си намерят работа когато са бременни, а да се навие някой empresario  да те представи за permiso de trabajo  в този слу4ай е направо невъзможно.
Какви документи има съпругът ти?

# 18
  • Мнения: 2 825
Ух и аз за момента съм доста нередовна... Sad но сега 6те подавам документи по новия закон, който приеха, така 4е знам цялата процедура...ако някой го интересува да пита...предпо4итам на ли4ни...и 6те кажа вси4ко което знам

# 19
Ами,пуснахме на баща ми документи,разбира се с оферта за работа и отговора стана за месец и половина,без той да идва тук,пратихме документите,той си взе визата и дойде.Апреди,идва6 тук,после си отива6 в бг.подава6,4ака6 5-6 или пове4е месеца,излиза отговора,после взема6 виза за 3 месеца и идва6 за тия 3 месеца тук си урежда6 не6тата и си легален,взема6 си тархетата и така.Аз 6те подновявам тархета през април,6те питаме в хесториятя как стоят нещата,за най-достоверно.

# 20
  • Мнения: 2 825
В момента нали има масова легализация и с нея е много по лесно, но условията са малко гадни4ки и пак 6те има много хора които няма да успеят да си извадят документи Sad

# 21
Az vetse uspiah da si gi podam moite -vtsera
Ako niakoi go interesuva nesto...tuk sam da pita?
Az sam VAL

Общи условия

Активация на акаунт