Чийз кейк?

  • 28 714
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Вчера ядох в сладкарница "Неделя" това чудо и блата беше разкошен. До колкото успяха да установят вкусовите ми рецептори самият блат беше нещо направено с много масло, ама как по колко незнам. Помагайте с рецепти, че искам да го спретна ако е лесно за приготовление.
Може да споделите и горната част от какво се прави, сметана и какво друго?

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
БАНАНОВ ЧИЙЗКЕЙК

Списък на необходимите продукти:
 200 г обикновени бисквити
100 г маргарин
300 г пудра захар
250 г извара
1 к. ч. кисело мляко
200 г ананас
2 банана
За сметанов топинг:
300 г течна сметана
2 с. л. ликьор
пакетче ванилия
120 г смлени орехи
Начин на приготвяне:
Бисквитите се мелят докато станат на трохи. Размесват се с разтопен маргарин и с тях се покрива форма за торта.
Изварата се размесва с кисело мляко и пудра захар. Изсипва се върху блата.
Върху изварата се подрежда нарязан ананас и банан.
Сметаната се разбива на сняг, размесена с ликьор по избор и ванилия, разпределя се върху плодовете и се поръсва с ореховите ядки.
Кейкът трябва да отлежи няколко часа преди консумация.

шоколадов чийзкейк
 
Списък на необходимите продукти:
За блата:
пакет шоколадови бисквити
50 г масло
2 с. л. захар
1/2 ч.л. канела
За пълнеж:
250 г извара
200 г сметана
3 с. л. кисело мляко
чаша захар
3 яйца
един шоколад
2 ч. л. кафе
пакетче ванилия
щипка сол
Начин на приготвяне:
Бисквитите се мелят и размесват с разтопено масло, захар и канела. С тази смес се покрива дъното на форма за торта.
В купа се размесва извара, кисело мляко, захар, кафе и разбити яйца.
Шоколадът се разтопява с 2 с. л. сметана и се прибавя в купата със сместа, заедно с ванилия и сол.
Сметаната се разбива и размесва със шоколадовата смес.Пълнежът се изсипва върху блата.
Кейкът се пече в предварително загрята фурна при температура 180 С за около 40-45 минути.
Сервира се добре охладен.

ягодов чийзпай
 
Списък на необходимите продукти:
 
250 г обикновени бисквити
6 с. л. разтопен маргарин
2 щипки индийско орехче
1/2 ч. л. канела
2 с. л. пудра захар
1 пакетче желатин
250 г извара
200 г кондензирано мляко
5 с. л. захар
1 с. л. лимонов сок
пакетче ванилия
1 буркан компот от ягоди
1/2 бурканче конфитюр от ягоди (сладко)
Начин на приготвяне:
Бисквитите се начупват или мелят докато станат на трохи. Размесват се с разтопения маргарин, индийско орехче, канела и пудра захар. С тази смес се покрива дъното на тава за торта.
Ягодите се отцеждат и пюрират. Размесват се с извара, кондензирано мляко, лимонов сок, захар и ванилия.
Желатинът се смесва с 4-5 с. л. от сока на компота и се накисва до набъбването му. След това леко се загрява до пълното му разтопяване.
Размесва се с ягодовата смес, след което се сипва в тавата върху блата.Паят се поставя в хладилник и се оставя за няколко часа да се стегне.
Конфитюрът се загрява в малка тенджерка и с него се намазва повърхността на охладения пай. Отново се поставя за около час-два да се стегне и е готов за сервиране

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ерика, златна си newsm51

# 3
  • Мнения: 3 927
Това, което аз съм яла в тукашната Неделя е много трудно да се нарече чийзкейк.

Ето ти един мой вариант, бих казала почти класически:

Основа:
250 гр. орехови бисквити
(използвам ореховите на Победа, макар че те са по 190 гр. пакетчето, просто слагам около 1 пакет и половина);
100 гр, разтопено масло;
щипка канела;
щипка индийско орехче.

Бисквитите се смилат с някаква машинка на прах и се омесват с маслото и подправките. Отваряща се форма с диаметър 20-24 см (не повече) се "опакова" по дъното и стените. Поставя се в хладилника за 30 мин. да се стегне.

Пълнеж:
500 гр. извара се бият с миксер до хомогенизиране. Добавят се 180 гр. пудра захар (не обикновена!!!) и продължава да се бие. Добавят се 1 ванилия и 1 с.л. лимонов сок. 4 яйца се добавят едно по едно, т.е. едва след поемането на първото яйце се слага второто и т.н. Сместа се изсипва в тавичката и се пече около 1 час на 180 град. След опичане може сместа малко да се клати, не е проблем.

Оставя се да изстине.

Глазура
Използвам половин бурканче конфитюр, около 150 гр., което ако има нужда се подслажда с 2-3 с.л. захар (зависи от какво е конфитюра. Аз използвам вишни и боровинки основно).
1 пакетче желатин се разтваря според упътването и се добавя към конфитюра, разбърква се добре и се полива върху изстиналия чийзкейк. Добре е да престои няколко часа преди консумация, за да се стегне желето.
Ако остане, от следващия ден се съхранява в хладилник.

Ето снимка:


http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2105&AlbumId=5778& … mp;PhotoId=196578

# 4
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Хм....за първи път виждам,че може да се прави с извара чийз кейка.Аз досега го правя само с "Филаделфия"-натуралана,около 1/2кг Embarassed И нали се сещате колко солено излиза Money Е, иначе става супер фин вкус.Я,кажете с изварата как е?

# 5
  • Мнения: 3 927
изварата е българският вариант, и според мен много сполучлив Wink

германците използват:
weicher Frischkaese
Ricotta
Mascarpone......

......изобщо различни меки сирена.....

# 6
  • Varna
  • Мнения: 103
Ето и моята рецепта:

2 пакета бисквити Петит бьор(големи)
250 гр маргарин
500 мл течна сметана
2 пак. крема сирене
1 буркан4е конфитюр


Бисквитите се натрошават да станат на трохи и се разбъркват с маргарина. Сместта се изсипва в откопчаваща тава и се натиска да стане хубав блат. Част от сметаната се разбърква с кремата (да стане хомогенна смес). Останалата сметана се разбива с 2-3 супени лъжици захар. Двете сметани се смесват и се разбиват хубаво. Изсипва се върху блата и наи-отгоре се слага конфитюра (аз слагам от боровинки, става фантазия), хубаво е да има парчета плодове.
Ами това е. Да ви е сладко dance

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Много ви благодаря момичета Heart Eyes
Имам обаче два въпроса:
1. При натрошените бисквити не трябва ли да се сложи поне малко захар? Знам, че самите бисквити съдържат такава, но все пак аз обичам да ми е по-сладичко и как тази захар да се разбърка, за да не стои кристална?
2. Мога ли маргарина да го заменя с едно пакетче бутер масло, защото маргарин не ползвам?

# 8
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: Valeria
Много ви благодаря момичета Heart Eyes
Имам обаче два въпроса:
1. При натрошените бисквити не трябва ли да се сложи поне малко захар? Знам, че самите бисквити съдържат такава, но все пак аз обичам да ми е по-сладичко и как тази захар да се разбърка, за да не стои кристална?
2. Мога ли маргарина да го заменя с едно пакетче бутер масло, защото маргарин не ползвам?
Ами аз го правя с масло,по моята рецепта е така.А за бисквитите мисля че спокойно можеш да сложиш пудра захар,а ако нямаш да разбиеш кристалната на вкус с маслото с миксер и после бисквитите.Мисля че не е проблем

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: djidjislava
А за бисквитите мисля че спокойно можеш да сложиш пудра захар,а ако нямаш да разбиеш кристалната на вкус с маслото с миксер и после бисквитите.Мисля че не е проблем

И аз мисля, че не би било проблем, но нали някой трябва да се сети Embarassed
Утре ако не ме налегне мързела ще го направя и ще ви кажа как е станало Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: djidjislava
Хм....за първи път виждам,че може да се прави с извара чийз кейка.Аз досега го правя само с "Филаделфия"-натуралана,около 1/2кг Embarassed И нали се сещате колко солено излиза Money Е, иначе става супер фин вкус.Я,кажете с изварата как е?

С Маскарпоне става още по-вкусен, ама и още по-солено излиза  Wink

# 11
Цитат на: Valeria
Много ви благодаря момичета Heart Eyes
Имам обаче два въпроса:
1. При натрошените бисквити не трябва ли да се сложи поне малко захар? Знам, че самите бисквити съдържат такава, но все пак аз обичам да ми е по-сладичко и как тази захар да се разбърка, за да не стои кристална?
2. Мога ли маргарина да го заменя с едно пакетче бутер масло, защото маргарин не ползвам?


а според мен идеята на чийзкейка не е да е сладък, а дори леко соленичък (плънката), но нищо не пречи да сложиш и захар. на мен ми се струва, че повечето бисквити са доста сладки......ама въпрос на вкус

Тането

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Да се отчета, защото нещо не стана както трябва и искам ако знаете къде съм сгрешила да ме поправите.
Направих въпросното чудо вчера, НО блата стана нещо ужасяващо Shocked  В смисъл той е вкусен яде се, но няма нищо общо с това което аз исках да постигна като резултат.
Натроших 2 пакета чаени бисквити и ги смесих с един пакет бутер масло, получи се буквално крем и сложих още един пакет бисквити, но този път Закуска, защото нямах други вкъщи. Консистенцията продължаваше обаче да е като на тикляво тесто печено-недопечено. Пльоснах  го в една тавичка и го бутнах в хладилника с тайната надежда да стегне малко от малко, но уви то си остана същото Sad
Това което аз ядох беше по-скоро блат в който се усещаше и маслото. Даже вчера след неуспешният ми опит търчах до Неделята да изям една торта, за да видя какъв е аджеба този блат с който го правят. Така и не разбрах обаче.
А сметаната с крема сиренето си стана перфектна, въпреки, че можеше да поеме още сиренце. Ми това е ако се сетите как може да се направи този блат, помагайте, защото според мен това е нещо което по-скоро се пече Rolling Eyes
Ето го и неуспешният опит, ако на някой му хареса да заповяда, ще го черпя колкото му душа сака, защото мен определено не ме кефи и май ще хвърлям Confused

# 13
  • Мнения: 344
Валерия, да не е печен блат от маслено тесто? Имаше ли стени или само дъно, Чийз кейка?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: tonyny
Валерия, да не е печен блат от маслено тесто? Имаше ли стени или само дъно, Чийз кейка?

Изобще не разбирам какво ме питаш, честно Embarassed
А някой има ли рецептата за блат от маслено тесто случайно?

# 15
Цитат на: Valeria

А някой има ли рецептата за блат от маслено тесто случайно?

Имам много рецепти, преди време ги свалих от интернет, но така и не остана време да ги преведа, камо ли да ги изпробвам. Ако четеш на английски или руски, да ти ги пратя ли по e-mail-а?

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Валерия, втората рецепта, която съм ти дала е с печене.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: Erica
Валерия, втората рецепта, която съм ти дала е с печене.

Е да ама онова се пече барабар с крема отгоре. Значи ако това тиклявото го бях опекла щеше да се получи желаният резултат така ли?
Защото тя смеската ми е както ти си я дала, само дето аз реших, че мога да не пека.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836
Чийзкейка, който аз правя (но нямам рецептата при мен) се пече на 2 пъти - първо малко се запича блата (който е от бисквити и масло), после - заедно с крема.
Точната рецепта нямам, но можеш да импровизираш - блатът е от бисквити и масло; бисквитите смляни, полети с масло - можеш да го изсипваш на порции, за да не дойде в повече, бъркаш добре, после с лъжица го притискаш максимално към дъното на формата, да стане сбит. Леко пекваш за няколко минути. Отгоре крема избери от някоя от другите рецепти; аз ползвам обикновено крема сирене, българско; правила съм и с извара с малко кисело мляко за гладкост, също става. Слага се върху блата (който е равен, не се разстила по стените) и пак се запича.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Ясно. Значи грешката ми е, че не го пекнах. Изкушавам се сега да махна крема отгоре и да го запека за малко за да видя какво ще се получи Neutral Face

# 20
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Цитат на: Taneto
Това, което аз съм яла в тукашната Неделя е много трудно да се нарече чийзкейк.

Ето ти един мой вариант, бих казала почти класически:

Основа:
250 гр. орехови бисквити
(използвам ореховите на Победа, макар че те са по 190 гр. пакетчето, просто слагам около 1 пакет и половина);
100 гр, разтопено масло;
щипка канела;
щипка индийско орехче.

Бисквитите се смилат с някаква машинка на прах и се омесват с маслото и подправките. Отваряща се форма с диаметър 20-24 см (не повече) се "опакова" по дъното и стените. Поставя се в хладилника за 30 мин. да се стегне.

Пълнеж:
500 гр. извара се бият с миксер до хомогенизиране. Добавят се 180 гр. пудра захар (не обикновена!!!) и продължава да се бие. Добавят се 1 ванилия и 1 с.л. лимонов сок. 4 яйца се добавят едно по едно, т.е. едва след поемането на първото яйце се слага второто и т.н. Сместа се изсипва в тавичката и се пече около 1 час на 180 град. След опичане може сместа малко да се клати, не е проблем.

Оставя се да изстине.

Глазура
Използвам половин бурканче конфитюр, около 150 гр., което ако има нужда се подслажда с 2-3 с.л. захар (зависи от какво е конфитюра. Аз използвам вишни и боровинки основно).
1 пакетче желатин се разтваря според упътването и се добавя към конфитюра, разбърква се добре и се полива върху изстиналия чийзкейк. Добре е да престои няколко часа преди консумация, за да се стегне желето.
Ако остане, от следващия ден се съхранява в хладилник.

Ето снимка:


http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2105&AlbumId=5778& … mp;PhotoId=196578

Аз си харесах най-много тази рецепта и скоро мисля да я пробвам  cook и после   Hamburger

# 21
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Taneto
Това, което аз съм яла в тукашната Неделя е много трудно да се нарече чийзкейк.

Ето ти един мой вариант, бих казала почти класически:

Основа:
250 гр. орехови бисквити
(използвам ореховите на Победа, макар че те са по 190 гр. пакетчето, просто слагам около 1 пакет и половина);
100 гр, разтопено масло;
щипка канела;
щипка индийско орехче.

Бисквитите се смилат с някаква машинка на прах и се омесват с маслото и подправките. Отваряща се форма с диаметър 20-24 см (не повече) се "опакова" по дъното и стените. Поставя се в хладилника за 30 мин. да се стегне.

Пълнеж:
500 гр. извара се бият с миксер до хомогенизиране. Добавят се 180 гр. пудра захар (не обикновена!!!) и продължава да се бие. Добавят се 1 ванилия и 1 с.л. лимонов сок. 4 яйца се добавят едно по едно, т.е. едва след поемането на първото яйце се слага второто и т.н. Сместа се изсипва в тавичката и се пече около 1 час на 180 град. След опичане може сместа малко да се клати, не е проблем.

Оставя се да изстине.

Глазура
Използвам половин бурканче конфитюр, около 150 гр., което ако има нужда се подслажда с 2-3 с.л. захар (зависи от какво е конфитюра. Аз използвам вишни и боровинки основно).
1 пакетче желатин се разтваря според упътването и се добавя към конфитюра, разбърква се добре и се полива върху изстиналия чийзкейк. Добре е да престои няколко часа преди консумация, за да се стегне желето.
Ако остане, от следващия ден се съхранява в хладилник.

Ето снимка:


http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2105&AlbumId=5778& … mp;PhotoId=196578



Добре изглежда,но и другата торта над салатата-Часовник,ми изглежда вкусна  Yum ,Тане,би ли споделила каква е  party002
Валерия,извинявай,че се намесвам Embarassed

# 22
  • Мнения: 373
Момичета пускам ви две рецепти за подобни на чийз кейка сладкиши. Не съм ги пробвала, ще чакам отзиви.
Топла сиренена торта
---------------------------------------------------------------------
1. Загрява се фурната до 180г С
2. Разбиват се 5 жълтъка + 750г сирене (маскарпоне/рикота/извара/обезсолено прясно сирене) + 1 ч.ч. захар + пакетче ванилия + 3 с.л. грис (или брашно с бакпулвер) + 100 г стафиди + 200 г сметана + настърганата кора от 1 лимон.
3. Разбиват се 5-те белтъка на сняг и внимателно се добавят към горната смес.
4. Изсипва се в намаслена тавичка (или покрита с намаслена хартия) и се пече около 45-50 минути на умерена фурна.
5. Поднася се топла.


Пай със сирене върху орехова подложка (италиански пясъчен деликатес)
-------------------------------------------------------------------
1. Загрява се фурната до 180г С
2. Смилат се 3,5 ч.ч. орехи (доста, ама си заслужава)и се смесват с 1 ч.ч. захар + 100 г стопено масло. Разстила се с помощта на лъжица в намаслена тавичка (или покрита с намаслена хартия), притиска се.
3. Запича се за 8-10 минути, изважда се от фурната и се покрива с крем от 500г сирене (маскарпоне/рикота/извара/обезсолено прясно сирене) + 200г сметана + 2 яйца + 1.5 ч.ч. захар + 3с.л. нишесте + ванилия + бадемова есенция.
4. Пече се още 30 минути. Изстудява е.
Внимание: Подложката е ронлива

# 23
  • Мнения: 3 927
искрице, няма да стжаляваш, гарантирам ти около 99% Wink

рецептата е преведена от специално немско издание за чийзкейкове, имаше поне 50-60 вида, аз си харесах около 10-ина....
Опаковането на формата е много лесно, защото тестото става малко като пластелин и се работи лесно с ръце.

buubinka,

тортата, който цитираш е прословутата Лунна торта, която аз разкритикувах в едноименната тема. Ако ти се чете, прерови "лунната" тема Wink . А изгледжа що-годе добре, защото без украса мяса на ......да не казвам, че модераторите ще ми спрат достъпа Wink . Пробвай, на теб може и да ти хареса. Много мами се изказаха прехласнато за нея....

# 24
  • Мнения: 217
Цитат на: Taneto
Това, което аз съм яла в тукашната Неделя е много трудно да се нарече чийзкейк.

Ето ти един мой вариант, бих казала почти класически:

Основа:
250 гр. орехови бисквити
(използвам ореховите на Победа, макар че те са по 190 гр. пакетчето, просто слагам около 1 пакет и половина);
100 гр, разтопено масло;
щипка канела;
щипка индийско орехче.

Бисквитите се смилат с някаква машинка на прах и се омесват с маслото и подправките. Отваряща се форма с диаметър 20-24 см (не повече) се "опакова" по дъното и стените. Поставя се в хладилника за 30 мин. да се стегне.

Пълнеж:
500 гр. извара се бият с миксер до хомогенизиране. Добавят се 180 гр. пудра захар (не обикновена!!!) и продължава да се бие. Добавят се 1 ванилия и 1 с.л. лимонов сок. 4 яйца се добавят едно по едно, т.е. едва след поемането на първото яйце се слага второто и т.н. Сместа се изсипва в тавичката и се пече около 1 час на 180 град. След опичане може сместа малко да се клати, не е проблем.

Оставя се да изстине.

Глазура
Използвам половин бурканче конфитюр, около 150 гр., което ако има нужда се подслажда с 2-3 с.л. захар (зависи от какво е конфитюра. Аз използвам вишни и боровинки основно).
1 пакетче желатин се разтваря според упътването и се добавя към конфитюра, разбърква се добре и се полива върху изстиналия чийзкейк. Добре е да престои няколко часа преди консумация, за да се стегне желето.
Ако остане, от следващия ден се съхранява в хладилник.

Ето снимка:


http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2105&AlbumId=5778& … mp;PhotoId=196578
Тане в момента правя твоя чийзкейк ,тъкмо го сложих във фурната .Като го опитаме утре ,/че тогава мъжа ми има рожден ден /ще пиша харесал ли ни е.
Като чета рецептата и видях какво се получава мисля ,че ще ни хареса.Благодаря за прекрасната рецепта!

# 25
  • Мнения: 2 609
Цитат на: Taneto


buubinka,

тортата, който цитираш е прословутата Лунна торта, която аз разкритикувах в едноименната тема. Ако ти се чете, прерови "лунната" тема Wink . А изгледжа що-годе добре, защото без украса мяса на ......да не казвам, че модераторите ще ми спрат достъпа Wink . Пробвай, на теб може и да ти хареса. Много мами се изказаха прехласнато за нея....

Ааа,нея я четох,значи това е тя,ще се пробва,само да намеря някой да ми гледа детИто Grinning

# 26
  • Мнения: 1 116
Eто рецептата по която аз правя чийзкейк. Беше постната в дир-а преди доста време от Поли. Все съм си мислила че направата на чийзкейк е голяма играчка, но тази рецепта ми се видя лесна, реших да опитам и взе че се получи от първия път Simple Smile
Чизкейк:

За основата:

2 ч. раздробени сухи ибсквити (graham crackers)
1/2 ч.л. мляна канела
1/2 ч (113 гр.) разтопено масло

Крем:

450 гр. крем сирене стайна температура
1 ч. захар
3 яйца
1 ч.л. ванилен екстракт
кората на 1 лимон настъргана на дребно
450 гр сметана,желателно по-гъста

Също ще ни трябва разглобяваща се форма за торта 23 см.,алум. фолио и голяма форма за водна баня.

За основата:
В комбайна раздробяваме бисквитите и разбъркваме с маслото и канелата.На дъното на формата постиламе кръгче от пергаментна хартия и разстиламе сместа както по дъното,така и от страни.Утрамбоваме добре и слагаме в хладилника.

Приготвяне на крема:

Разбиваме с миксер на ниска скoрост крем сиренето,добавяме захарта и продължаваме да разбиваме докато сместа не стане гладка.Добавяме яйцата едно по едно,ванилията и лимона.Най-накрая добавяме сметаната.Масата трябва да е добре смесена,но не прекалено разбита.
Изваждаме основата от хладилника,изливаме крема.Слагаме формата върху парче фолио (аз правя двойно),слагаме я заедно с фолиото в друга по-голяма форма или дълбока тава,която наливаме с гореща вода и слагаме във фурната да се пече. Фолиото е нужно за да не затича вода във формата. Пече се във предварително загрята до 165 гр.С (325 F) фурна 50 минути. Чизкейка трябва леко да се поклаща,но след изстудяване той става по-плътен.След като изключите фурната оставете чизкейка вътре още за 1 час.След изстиване,сложете в хладилника минимум за 4 часа (най-удобно е за цяла нощ). След изваждане от хладилника се освобождава от формата и се украсява по желание.

Аз гарнирам отгоре със сладко от боровинки и сметана


Имам няколко снимки от процеса на правенето, ако има желаещи мога да ги кача и покажа.

# 27
  • Мнения: 373
Цитат на: Di5
Eто рецептата по която аз правя чийзкейк. Беше постната в дир-а преди доста време от Поли. Все съм си мислила че направата на чийзкейк е голяма играчка, но тази рецепта ми се видя лесна, реших да опитам и взе че се получи от първия път Simple Smile
Чизкейк:

За основата:

2 ч. раздробени сухи ибсквити (graham crackers)
1/2 ч.л. мляна канела
1/2 ч (113 гр.) разтопено масло

Крем:

450 гр. крем сирене стайна температура
1 ч. захар
3 яйца
1 ч.л. ванилен екстракт
кората на 1 лимон настъргана на дребно
450 гр сметана,желателно по-гъста

Също ще ни трябва разглобяваща се форма за торта 23 см.,алум. фолио и голяма форма за водна баня.

За основата:
В комбайна раздробяваме бисквитите и разбъркваме с маслото и канелата.На дъното на формата постиламе кръгче от пергаментна хартия и разстиламе сместа както по дъното,така и от страни.Утрамбоваме добре и слагаме в хладилника.

Приготвяне на крема:

Разбиваме с миксер на ниска скoрост крем сиренето,добавяме захарта и продължаваме да разбиваме докато сместа не стане гладка.Добавяме яйцата едно по едно,ванилията и лимона.Най-накрая добавяме сметаната.Масата трябва да е добре смесена,но не прекалено разбита.
Изваждаме основата от хладилника,изливаме крема.Слагаме формата върху парче фолио (аз правя двойно),слагаме я заедно с фолиото в друга по-голяма форма или дълбока тава,която наливаме с гореща вода и слагаме във фурната да се пече. Фолиото е нужно за да не затича вода във формата. Пече се във предварително загрята до 165 гр.С (325 F) фурна 50 минути. Чизкейка трябва леко да се поклаща,но след изстудяване той става по-плътен.След като изключите фурната оставете чизкейка вътре още за 1 час.След изстиване,сложете в хладилника минимум за 4 часа (най-удобно е за цяла нощ). След изваждане от хладилника се освобождава от формата и се украсява по желание.

Аз гарнирам отгоре със сладко от боровинки и сметана


Имам няколко снимки от процеса на правенето, ако има желаещи мога да ги кача и покажа.
Давай, давай, майсторице! People Angel

Общи условия

Активация на акаунт