Deutschland kocht ( Немска кухня)

  • 57 818
  • 193
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 927
Вечерница, права си, но у нас нямам с какво да сравня немските меки сирена. Рецептите ми са оригинлни, изданията, които имам са на Weltbild и там си пише какво е сиренето.....ама как да го направя с такова в БГ  Rolling Eyes

п.п. не пиша в други форуми, един ми стига.....

# 91
  • Мнения: 4 138
 

И ще спра да пиша критики, ако ми донесеш 1-2 пакета немско якобс кафе  Heart Eyes
[/quote]

е на тва му викам аз отркита корупция и просене на подкуп Twisted Evil Mr. Green Crazy
обаче бива, ще донеса  bouquet

аз иначе в момента съм полудяла по суши. даже съм решила да патентовам баварско суши с вайсвурст hahaha

аааааааа, да ви кажа. в една селска кръчма в айзенхерц, малко селце до кимзее ядох виндбойтел. което в буквален превод е ветрена торбичка Mr. Greenправи се от парено тесто, пече се и се пълни с крем. та носят ми я, аз не бях гладна и казаха че порцията е малка Crazyпредставете си една двойно по-голяма чиния от тези, които ползвате за нормалното ядене вкъщи. в средата сложено нещо, което прилича на кулата в пиза и е високо почти 30 сантиметра. отдолу пода на виндбойтела, по средата кило сметана смесена с плодове, отгоре капачето и всичко това залято обилно с ягодов сироп Mr. Greenстрахотия. напънах се, но го изядох. после търкаляйки се тръгнах към колата Twisted Evil

ако ходите в германия на всяка цена яжте в кръчми в малки села. порциите са огромни, нещата ужасно вкусни. принципа е, колкото по-евтино е в един ресторант в провинцията, толкова по-големи са порциите. ква е логиката не ми е ясно, но го намирам за много добра идея.

ето и от мен една супа от чесън. ядох я пак някъде на кимзее, както му викат-баварското море

за 4 порции
4 глави белен чесън, две шалоти, нарязани на ситно, 4 големи картофа, 250 мл сметана, една супена лъжица масло, крутони подправени с чесън и магданоз.
шалотите се кавърдисват Twisted Evilда придобият стъклен цвят, добавя се зеленчуков бульон, картофите и се вари докато им омекнат кокалите Joyвадим картофите, слагаме чесъна, варим и него докато стане мек, пасираме с бульона. намачкваме картофите с вилица, така че да останат много дребни парченца, прибавяме към супата, прибавяме и сметаната. водата за картофите не трябва да е много, за да не стане после рядка крем супата.
в още топлата супа добавяме една скилидка чесън, може накълцана, може мината прес преса за чесън. разбъркваме. сол и черен пипер на вкус. отгоре може да се поръси освен с крутоните и с бадемови люспи, има ги в бг в хит и в някой други магазини.
супата е убиец  chef
аз съм фен на кресона, много добра подправка, много полезна, расте бързо в домашни условия. и тя пасва на супата

шалоти са малки лукчета, но не арпаджик. и тях ги има в хит

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 11:21 от matakosmata

# 92
  • Мнения: 2 292
тането невероятен сладкиш  Wink и аz zнам, че се прави с иzвара .

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 10:54 от vivita

# 93
  • Мнения: 4 700
Супер сладки6чета си правите вие coolcool ам не са zа такива като мен, дето са с няколко килца в повечко и се опитват да ги смъкнат  Confused

А zа дивия чесън е вярно че много се бърка с момината сълzа и с о6те едно май бе6е ахорн. Ама аz чак толкова не правя, та си го ду6а листо по листо, та да не го объркам. Само той мири6е на чесън, а двойниците не. И все пак внимавайте, ако го берете сами.   bouquet

# 94
  • Мнения: 533
Немски мами, имам питане към вас - как се приготвя гъстия червен сос, който сервират в ресторантите за поливане на месото?
Благодаря   bouquet

# 95
  • Мнения: 3 927
Немски мами, и не само  Simple Smile
Имам приятни спомени от един Zwiebelbrot, който ядох преди години. От 10 дни имам машина за хляб и ровя немски рцепти за нея. Ако случайно някоя от вас е правила този хляб, може ли да сподели рецепта.....аз намерих една в един сайт, но все пак......

# 96
  • Мнения: 4 392
А за Тим Мелцер не съм сигурна, че може да го гледа - едва ли кабелните пускат тази телевизия по трасето. Те едва един Про7 пускат ooooh!
Пускат, пускат. Wink
Фенка съм му аз отдавна.  Grinning
Лошото е, че у наше село ми спряха любимите канали и ги замениха с други, които не са ми толкова любими Confused, но във Варна едва ли е така. Peace

# 97
  • Мнения: 11 315
Немски мами, и не само  Simple Smile
Имам приятни спомени от един Zwiebelbrot, който ядох преди години. От 10 дни имам машина за хляб и ровя немски рцепти за нея. Ако случайно някоя от вас е правила този хляб, може ли да сподели рецепта.....аз намерих една в един сайт, но все пак......
Тане, знам за цвиебелфлют, ама за брот не знам.
Поне по нашия край така го правят. Много ги обичам за скара. Не съм правила, но мога да попитам в пекарната.
Рецептите, които обещах, съм ги приготвила, ама пусти празници... не сколасах по-рано Embarassed

# 98
  • Мнения: 3 927
Вечерница,
яла съм пакетиран и донесен от немско лучен хляб, без да помня нито марка, нито нищо.
Аз ще спретна тези дни ето този : Zwiebelbrot
надявам се да се получи......попаднах на рецептата в издирване на рецепти за машина за хляб.....

# 99
  • Мнения: 1 771
Вечерница,
яла съм пакетиран и донесен от немско лучен хляб, без да помня нито марка, нито нищо.
Аз ще спретна тези дни ето този : Zwiebelbrot
надявам се да се получи......попаднах на рецептата в издирване на рецепти за машина за хляб.....
Ще очаквам отзиви за рецептата да споделиш.

# 100
  • Мнения: 3 927
ОК, само да ми доставят ръженото брашно, че в магазините, които обиколих се намираше само типово и грахам......

# 101
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте немски мами,

отдавна съм установила, че чешката кухня е много подобна на немската и австрийската. Хваля темичката ви, но моля ви превеждайте рецептите на български, защото немския ми е много слаб, а ми е интересно какво готвите(предполагам и на другите). А не се знае - може да се намери някакъв заместител на немските продукти(тук в Чехия дори е почти сигурно)!

ПС. Кезекухена е една от любимите ми рецепти(имам страхотни спомени за него от Пасау и Хамбург) - прявя го също с извара.

Поздрав за хубавата темичка, която ако превеждате рецептите, ще бъде и много полезна!  bouquet

# 102
  • Мнения: 1 679
Поздравления за темата! 
Ще я следя с интерес. Като студентка бях за няколко месеца в Германия и тяхната кухня ми допадна много. Особено супите и сладкишите им - леки и приятни на вкус.
Моля ви, превеждайте рецептите и ако имате възможност, добавяйте и снимки. newsm51

# 103
  • Мнения: 3 927
goldenova,

направих го онзи ден, с брашно грахам и ръжено. Но вкусът на лук е много леко доловим. Пак ще го направя и ще сложа поне още 2 пъти повече лук и ако се наложи при месенето ще добавя малко брашно. Всъщност се получи много приятен много пълнозърнест тъмен хляб - доволна съм. Пекох с ФИФ, на програма пълнозърнест, но май програмата няма кой знае какво значение........Ето как изглежда нарязан: 

филийка лучен хляб

Zwiebelbrot - лучен хляб
Le Caf, Programm "Französisch"

Zutaten:
Продукти:

280 g Weizenvollkornmehl - сложих грахам
120 g Roggenvollkornmehl - ръжено брашно
270 ml Wasser - вода - точно толкова сложих
1 TL Salz - 1 ч.л сол
1 EL Öl - 1 с.л. олио
4 EL geröstete Zwiebeln - 4 с.л. запържен лук - една средна глава запържих аз
1/2 gr. ML Trockenhefe (bei Zeitvorwahl, nur 1 kl. Meßbecher) - около 1/4 кубче бг мая



# 104
  • Мнения: 1 242
Мадами,
обещанието си е обещание! По-добре късно, отколото много късно. Затова те ви тука и сега
 Български козуначени кифли ала мамунската

Продукти:
4 яйца + 2 жълтъка (за намазване)
3 кафени чашки захар
3 кафени чашки прясно мляко
2 кафени чашки разтопено кравe масло
25 гр мая
850 гр. брашно
настъргана кора от един лимон
ванилия
бадеми
голяяям буркан "Нутела" (евентуално и с накълцани бадеми) Mr. Green
стафиди

Изпълнение: Mr. Green
Като за начало може леко да попарите и посварите бадемите. По желание се изстудяват и се връчват на съпрузите да ги "излюпят" от обелките. Разрешава се да се ядат само ненасилствено нaчупените. Ако мъжът не се противопостави да продължи в същия дух, може да му връчите следното поетапно напътствие:

Разтворете маята в 2 к.ч. леко затоплено мляко. Прибавете 1 лъжичка захар и 1 лъжичка брашно. Оставете да престои 5 - 10 мин.

Разбийте яйцата, захарта, 1,5 к.ч масло, останалото мляко, ванилията и лимоновата кора.

В пресятото брашно направете кладенче, изсипете маята и с яйчената смес замесете тесто. Ако го месите с ръце, то те да са намазани с масло. Добавете стафидите.
Намажете тестото с масло и го оставте да почива (пред телевизора).

Когатото тестото увеличи двойно обема си, разделете го на 4 - 5 топки, разточете всяка на кора, разрежето го диаметрално на парчета. В най-широката част слагате "Нутела" (на вкус и разсъдък) и увивате кифла по кифла. Закривете малко краищата. (Тогава съвсем докарват на Карлсоновите). Наредете ги под строй в приготвената вече тава. Овкусете или украсете с останалите обелени бадеми. Намажете с жълтък (+ няколко какпки лимонов сок). Поръсете със захар. Оставете ги пак малко да си починат.

Включете фурната на 150°С и веднага сложете тавата. Десет минути преди да извадите кифлите, изключете фурната.

След което кифлите се консумират. С чаша какао или просто топло мляко. Grinning
Бон апетú!

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 13:18 от Мамунката

Общи условия

Активация на акаунт