за и против киселото мляко

  • 3 555
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 089
Цитат на: Галя_Гр.
Аз съм с адаптирани млека от първия месец - изпробвах няколко докато намеря това което харесват и им създава най-малко проблеми. Опитай наистина соево-ако детето ти има алергия към лактозата /около 30%от бебетата я имат/ - последствията са опасни.В чужбина даже не се замислят- ако решат че имат проблим с храносмилането-първото, което правят е да сменят млякото на соево.
По въпроса за киселото мляко и другите подобни дивотии-не си правете експерименти с децата!Неадаптирани млека и млечни продукти-след 9-тия месец и то косело мляко, а прясно след 1 година.


ако наистина има непоносимост към лактозата не би ли трябвало да се прояви по някакъв начин, като напр. разстройство, повръщане, алергия и т.н. трябва ли да се посъветвам със специалест преди да и дам соевото мляко или може да го пробвам направо

# 16
  • Мнения: 1 089
Цитат на: michel
Цитат на: nadia
Здравей , Инфакол доколкото знам , са със симетикон , т.е. и тук ги имаме , но под различни имена - Саб Симплекса , например...

 Да със симетикон са, но Саб Симплекса не ни помагаше. Всъщност може и аз да си въобразявам, че толкова много помага, просто на Еми да са и свършили коликите! Макар че ние го знаем от наши познати, които също бая се озориха с коликите,но с тези капки мислят че се оправиха. И пак казвам всичко е индивидуално!


michel, трудно издържам вече да я гледам как се мъчи и да не мога да и помогна. и аз мисля, че са по-скоро колики, понеже много пръцка, а нали точно това са коликите, събраният в стомахчето въздух. благодарна съм на всички, които се опитват да ми дадат някакъв съвет а да ми помогнат. пробвала съм всички капки п/в колики които са на нашия пазар, включително чайчетата на Хип и хомеопатични. нямаше никакъв ефект. немисля, че има непоносимост към лактозата, но знаеш ли  Thinking  ти казваш че сте имали жестоки колики, как се проявяваха при вас

# 17
  • Мнения: 1 089
Цитат на: nadia
Здравей , Инфакол доколкото знам , са със симетикон , т.е. и тук ги имаме , но под различни имена - Саб Симплекса , например .
Голямата ми дъщеря имаше страшни колики , до много късно !!! Най-зле беше до 6-ти месец , но до 8 , че и до годинката си страдаше редовно от колики . НИЩО не и помагаше . Опитала съм всичко . Дори и прословутата Grape Water , пратена ми от Канада специално за целта .....
Дори така бях пощуряла , че се опитах временно да спра да кърмя и давах Фризовом , нали е и срещу колики - ефект = 0 !
Не се надявай  , че с киселото ще постигнеш нещо , по-скоро може да се влошат нещата . ..


nadia, да питам и теб. вашите колики в какво се изразяваха. Виктория през деня е сравнително спокойно, но вечер е една канонада.......... от пръцкане не може да спи. ставаме през 15 ина минута и така до сутринта. а и се спи на милата.

# 18
  • Мнения: 3 927
знаеш ли, някъде бях чела, че "КОЛИКИ" е шестбуквена дума, която лекатите използват, за да кажат "НЕ ЗНАМ" - това в кръга на шегата.....

при нас коликите също бяна кошмарни - нито капки, нито чай, ннито хомеопатичните помогнаха - работа свърши единствено топъл (не горещ) компрес върху коремчето за 10-15 мин - топлиш пелена с ютията и слагаш на коремчето - ако има подобрение, значи са колики, ако не, значи е друго - посъветвай се с лекар.

аз също смених няколко млека, докато нацеля.....а коликите свършиха за 1 ден малко преди да навърши 2 месеца - от следващия бебка започна само да се смее...

абе, всичко си е до бебе....

# 19
  • Мнения: 830
При нас беше с по-малко газове , но с много изразено присвиване на краката към коремчето , сбръчкване на лицето , рев - можех ясно да кажа че е рев от болка  . Денем според мен не са толкова силни защото детето се разсейва с околния свят , но нощем ги чувства по-силни . Редовно се будеше и проплакваше нощем . До година и половина я успокоявах с биба  нощем , не ми се спомня по колко пъти съм ставала ....
При всяка нова храна имаше известен проблем , някоко пъти пробвах пюрета на господина Ганчева , ей , определено след тях имаше непоносими колики !!! И ядеше само Хип ....и домашни .  Плодови на Ганчев след годината вече нямаше проблем с тях !  
И аз много бях изчела за коликите , за лактозната нетолерантост , но наистина има и други симптоми при нея . Поне едно зачервяване около ануса , ако не разстройство , описват че има . ( изпражненята са по-кисели май  и с променен цвят )
Не знам за соевото мляко . Тогава една приятелка от Сащ ме съветваше да го пробвам и ми даваше пример с нейното дете ( тя не е кърмила ) - страшно е ревяло , тя е питала лекаря да няма непоносимост към млякото - той не и не , мъжа и не и не , а тя най-накрая каза че отишла в супера , купила соево мляко - и край , детето било супер спокойно ! А после , когато го е захранала ,  не  е показал непоносимост към млечни продукти .
 
Че си е до дете , така е . Нищо подобно няма с второто ми дете - имаше колики , но до 2-3 месец , след това спи непробудно цяла нощ , без аз да съм я учила по един или друг начин !
Не знам  наистина , пробвала ли си с Бебинос капките ? Те сякаш помагаха малко повече от Симплекса .

# 20
  • Мнения: 2 142
Съжалявам че чак сега ви пиша, но сега ми остана малко време, Ема си играе с едни книжки, та успях и да си погледна записките от "колики". При нас коликите не бяха много дълги, но започнаха от седмия ден та до края на втория месец.Не знаехме нито ден, нито нощ! След това постепенно намаляха. Плачеше много силно и се свиваше цялата, напъваше се силно, почервеняваше, та чак полилавяваше, изпотяваше се от напрежение. Много ми беше мъчно, освен че бях безкрайно изморена. По цял ден на ръце я носех! Първия месец ни беше най-трудно, защото пробвахме с капки и чайчета- всичко, което се намира на нашия пазар. В последствие започнахме едни масажчета, които много и помагаха. Майка ми ни го показа, мъжа ми направо беше станал спец. Правехме го вечер преди къпане. Слагаш бебка по гръб, и започваш да и правиш масаж на корема по посока на часовниковата стрелка, като не завършва кръга( от дясното кръче към лявото, като дъга) няколко пъти. После свиваш крачетата към коремчето и лекичко ги натискаш, за да могат да излязат газовете. Според майка ми бебетата отначало не знаят, как да напъват и затова напъват към лицето,затова ние трябва да им помогнем докато се научат. Така я "изпръцквахме" всяка вечер без пропуск. В началото и помагахме с термометър да излязат газовете, постепенно от него вече нямаше нужда. Това с термометъра повечето го знаят, когато на бебе е запечено стомахчето да го изакаш, но в случая това няма нищо общо. От една страна, че беба никога не е страдала от запек, от друга просто и помагахме за газовете (макар че не рядко ни се е нааквала в ръцете) А всъщност газовете, които се движат из червата и не излизат са проблема. Правех и леко масажче винаги, когато имах съмнение, че плаче от колики. Вечер, като заспиваше и слагах топли кърпи, както са ти написали по-горе. Всичко това и капките като че ли даде резултат.
Много се увлякох, извинявайте за дългия постинг! Дано поне малко да съм ви била полезна. newsm53

Общи условия

Активация на акаунт