предразсъдъците и "добронамерените съвети"

  • 1 114
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 132
Ами и аз така, през едното влиза, през другото излиза.
Не споря, не се карам с никого, всеки има право на мнение - стига да не ми навлизат в пространството (че става лошо), всеки може да си говори каквото си ще!!!
Нагледала съм се на мами, които се карат на бебичките си, а на тях милите им остава само да плачат. Аз затова ще си гушкам детето и ще го кърмя колкото, където и както мога, а пък другите..... smile3513

# 16
  • София
  • Мнения: 3 564
Още докато бях бременна всички около мен знаеха, че ще кърмя. Майка ми, при това е била с увреждане и много трудно ме е кърмила до 1 година и 3 месеца, беше абсолютно ЗА.
Свеки също, от нея получих неочаквана подкрепа що се отнася до недаването на вода и глюкоза. Бях се шашнала доста, когато педиатърката дойде след изписването и първите й думи бяха "Къде е шишето с водата? Да се дава подсладена вода поне по 150 мл на ден и т.н.". Аз се разплаках (сигурно от хормоните), а свеки наизвади едни списания, мъжо се разрови из разни форуми (той дето само ми се подсмиваше на мен за Bg-mama) и двамата рекоха и отсекоха "животните като се родят да не би да пият вода..., я си кърми детето"... И резултата е налице - 800гр наддадохме за има няма 15 дни само на кърма, да не говорим, че и жълтеницата ни мина без глюкози и т.н. простотии.

# 17
  • Мнения: 11 004
...сокче, за да си набявя втмни...

В тези натурални сокчета има всичко, освен витамини #Crazy

# 18
  • Мнения: 7 418
  При нас жълтеницата мина много бързо благодарение на кърменето на поискване,и то по препоръка на нашата педиатърка.
   Родата в началото ме насърчаваше да кърмя(не знаеха,че не си и помислях да не го правя),а сега ми внушават,че трябва да не прехранвам бебето ,да пропускам храненета,да ги замествам с вода......
  Не ми пука,обаче.Продължавам да храня на поискване,благодарение на подкрепата на кърмаческия форум!

# 19
  • Мнения: 9 483
 При положение че съм убедена аз самата в правотата на действията си, никой не е в състояние да ме разколебае!
Първо се старая да се информирам максимално, разбира се при противоречиви мнения или безпочвени такива, аз решавам, но на "казъл", "рекъл" не обръщам внимание Naughty
Държа въпросите които ме касаят да имат логично обяснение със всичките им "за" и "против" , а не .."ама щото така"
Естествено нямаше противници по въпроса за кърменето /ама аз пък ги изненадах и със срока-още кърмя беб е на 1г и 3мес Mr. Green/, нооо относно захранването, кога, как и какво имаше опити за даване на "акъл" от роднини и приятелки, които бяха парирани с категоричност от моя страна, че детето си е мое и аз решавам този въпрос! Naughty
Както не веднъж съм писала-да живее нет-а и бг-мамма! Тук наистина има инфо за всичко /почти Wink/ Hug

# 20
  • Мнения: 69
Имам дъщеря на 2 месеца,кърмя-мъжа ми ме подкрепя.Обаче родителите 1во бяха твърдо за кърменето,докато не се намесиха и други роднини-леля акушерка,завършила преди 30 години и педиатър,който каза да давам АМ,смесено хранене,защото бебчето наддало само 900грама.
Момичета,обяснете за водата със захар,защо да не се дава?Педиатъра дори посъветва майка да се слага повечко захар вътре. newsm78

# 21
  • Мнения: 6 461

Момичета,обяснете за водата със захар,защо да не се дава?Педиатъра дори посъветва майка да се слага повечко захар вътре. newsm78


За вредата от захарта

Този педиатър да вземе да сложи на себе си повечко захар във водата като му се допие Mr. Green


педиатър,който каза да давам АМ,смесено хранене,защото бебчето наддало само 900грама.

Мисля,че бечето ти няма нужда от дохранване.
Продължавай да го кърмиш на поискване  Peace

Общи условия

Активация на акаунт