Използвате ли соя и соеви продукти като заместител на месото?

  • 5 787
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 546
не. пробвала съм витабел ан хапки и витабел акто кайма. хапките не са лоши, от каймата се опитвах да правя кюфтета - пълен провал. а мъжо такова нещо не яде, а и аз обичам месо, така че вече не смятам да си правя експерименти.

# 16
# 17
  • Мнения: 243
Мерси за рецептата! Ще се пробва. Laughing

# 18
  • Мнения: 349
Благодаря на всички за споделените мнения и идеи.
Аз лично съм привърженик на здравословното и разделно хранене, на мярката, не на крайностите и най-вече на хармонията между духа и тялото.
На Мама Цоцоланка    bouquet за предложената рецепта!

# 19
  • Мнения: 6 461
Не. Peace
 Не използвам соеви продукти.

# 20
  • Мнения: 3 647
по-добре месо, отколкото генно модифицирана соя.... Naughty

да бе, нЕкое животно тъпкано с хормони и антибиотици... от къде си сигурна какво има в месото му.

много се бърза с психозите.
генно модифицирани са всички пшеници, царевици и т.н.
генно модифициране е и кръстосването на различни сортове пшеница, за да се получи по устойчива и с по-висок добив.
работата става дебела, когато се тикат примерно гени от прасе в пшеницата  Mr. Green

та не истерясвайте моля!

само за протокола- ако всичките страхотии, дето ги е написал великият Гълъбов за соята, бяха верни, китайци и японци да не са останали  Wink

по темата - използвам тофу, соя, соево мляко.
текстурираните - кайма, шницели, хапки - не.

да
доволна съм 
напълно подкрепям esme_bolger

# 21
  • Мнения: 639
Да, използвам всички продукти от соя на пазара с голямо удоволствие.Вегетарианци сме.И аз напълно подкрепям мнението на esme_bolger

# 22
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Не. Използвам същински продукти, не техни заместители.

# 23
  • Мнения: 819
Рядко като пости мъжа ми,вече и той ги избягва

# 24
  • Мнения: 9 903
използвам, не се притеснявам, харесва ми. Приготвям соевите кубчета със зеленчуци, или слагам соева кайма в мусака.

# 25
  • Мнения: 422
Преди години майка ми смесваше кайма /домашна/ с соева кайма , а веднъж напълни чушки с ориз и Витабел и бяха за мен най-вкусните, по това време беше трудно да ме накара някой да хапна нещо с кайма и скоро се бях сетила да потърся в магазина, но не ми се е мяркало подобно нещо.
Доколкото до това какво ядем в днешно време-всичко е с химия, единствено произведеното в домашното стопанство като зеленчуци и животни е истинско, но като гледам не сме се втурнали да си отглеждаме.

# 26
  • Мнения: 247
Да използвам по време на постите каймата, соевите шницели са доста вкусни, също соева майонеза и кашкавала от соя  Peace от както ги открих доста разнообразявам менюто по време на пости

# 27
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Да, използвам. Не ядем месо от няколко години.
Не се учудвам, че яденетоо има отвратителния вкус, ако просто се сложи соевия продукт в него. Соята изисква предварителна обработка. Пълнени чушки, мусака, както и картофи на фурна с по-големите соеви блокчета стават страхотни.  Peace  chef
Иначе, соеви кренвирши не бих опитала втори път  Sick hahaha

# 28
  • Мнения: 349
А някой знае ли рецепта за мариновано тофу - съставки, технология на приготвяне и отлежаване до готовност? newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 1 326
Не, соята не е толкова безобидна колкото се мислеше.........

Общи условия

Активация на акаунт