Баба Марта отминава, а пък Юли наближава и ни чака радост най-голяма

  • 9 212
  • 277
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 524
Хехе Беболично честито мъжле и на теб   bouquet
Аркси, честито и от мен!   bouquet
Аси® Peace

# 241
  • sf
  • Мнения: 10 204
Лекси , лекцията "Уроци по кърмене" е на 29.03. на "Кра кра"2а. и аз се записах за нея.  сега нямаш повод да отсъстваш  Twisted Evil
аз днес бях зад Плиска. беше интересно. научава се по нещо, но най-приятното е срещите с "колежки". запознах се с Теди Николова и Татяна. и за четвъртък се записах. на "Кракра".

# 242
  • Мнения: 616
Аркси честито и от мен на вече официалното ви семейство и ви желая дълги години семейно щастие изпълнено с много детски глъч и радост .  bouquet
А колкото до прането и аз не мисля да е на ръка а в пералнята с детски прах и после гладене така правих и с баткото и честно да си призная все още му гладя всичко Blushмакар че не обичам да гладя но  не  и неговите дрехи.

# 243
  • sf
  • Мнения: 10 204
за прането -  аз на каката перях на ръка до годинка, ама не от ентусиазъм, а защото нямахме пералня  Crazy, та сега хич няма и да почвам на ръка. голяма мъка е.
за гладенето - и до сега глядя нейните, щото  е грозно да я пусна с измачкани дрехи. наши дрехи не гладя  Naughty освен някоя риза за сватба Joy
за стерилизатора за микровълнова   може и да е тъп въпрос, но все още нямам такава печка. та мисълта ми е - не може ли да не се купува специален стерилизатор, а да се ползва подходяща за целта голяма купа? 

# 244
  • София
  • Мнения: 7 242
donsyy,  можеш да си купиш др. вид стелиризатор или да изваряваш в голяма тенджера - така правих с нещата на Цвети.
На Цвети спрях да гладя нещата още преди да навърши годинка. Подпомогнах един вид изграждането на имунтета й Mr. Green.
Дали сушилнята би заменила гладенето newsm78 Мисля, че да, ама...

# 245
  • Sofia
  • Мнения: 523
donsyy, може и с изваряване, но като знам какви сме заплеси с моя, ще има да купуваме шишета и биберони .........
принципно има и електрически стелириратори, но те са доста скъпи (поне според мен).
някъде четох, че сушилнята може да замени гладенето, но аз лично предпочитам да гладя (нищо че мразя това домаинско задължение).

# 246
  • София
  • Мнения: 1 244
За кенгуруто съм чела, че натоварва повече гърба на майката, а и е по-неудобно. Аз твърдо съм се спряла на слинг- даже вече пратих на майка ми линкове с указания за шиене  Simple Smile Според начина на връзване, ако не ме лъже паметта, може да се ползва спокойно и за новородено. Удобно е и за кърмене.

И аз мисля, че столчето за кола спокойно замества шезлонга. Аз не смятам за сега да купуваме нито едното, нито другото (пък и нямаме кола). Бебо смятам да го размотавам из апартамента в платнена кошарка. Пък и ще върши работа по-дълго време май. Иначе не си представям как няколко месечно бебе, което само иска да се върти и да си играе, ще стои мирно в столче...

# 247
  • Мнения: 984
Малко глупав въпрос.. при изваряването има ли вероятност да се стопи беберона??? newsm78 Бях чела че има пластмасови и стъклени шишета и не знам какво ще се случи с пластмасовите...

# 248
  • Мнения: 22
Леле какви сме писатели,представям си ако се съберем всички на по кафе,какъв бременлииски кошер ще сме Joy
Това е шега разбирасе,много е хубаво че сме по активни,е вярно че аз повече чета ,но гледам поне по  един път на ден да се включа.
Добре дошла на новата мама  Hug welcome
Dimianki на мен също ми изстъпват краката,особено ако ги кръстосам,а понякога и ръцете като спя,но четох някъде че е напълно нормално това да се случва ,особенно с напредването на бременността,така че споко Peace
h.kirova, аз също все още глада всичко и то не само на баткото ами всичко,зора ми е докато започна 1ironing,мъж ми само ми се кара и ми вика че не съм добре да глада всичко,но не мога да прибира дрехите в гардероба, ако не съм ги изгладила.
Ех днеска пак ви изпуснах ,мислех да мина да ви вида на бързо на курса,нали ви казах че работя на Н.Коперник,но не можах да се измъкна,дано за другият курс да сколасам да излезна за малко.
Забравих да ви се оплача,понеже имаме куче  animal037,не знам дали съм споменавала до сега,подарък за миналият  рожденият ден на баткото понеже много ни мрънкаше за куче,та тази събота се разделихме с него,дадохме го да го гледат в къща ,защото е и голямо,та ми е едно много мъчно и така плаках в събота smile3518.Но пък за него е по добре в къща с двор,отколкото в апартамента,а пък сега и с бебето нямаше как да стане,той е много голям и космат и като се заскубеше направо полудявах,ама пак ми е мъчно...
Хайде стига вече съм писала ,чао от мен
Хайде за сега чао
П.С. Докато си напиша романа вие сте изписали още сумати работи.
Аз изварявах шишетата на баткото,тогава май нямаше още стелиризатори,и не са се стопявали нито шишетата нито бебероните

# 249
  • София
  • Мнения: 7 242
Малко глупав въпрос.. при изваряването има ли вероятност да се стопи беберона??? newsm78 Бях чела че има пластмасови и стъклени шишета и не знам какво ще се случи с пластмасовите...
Ако ги забравиш и водата изври, може да се стопи всичко - случвало ми се е. Но иначе няма опасност. Стъклени шишета май вече никой не използва - много са тежки, а пластмасовите са от нечуплива пластмаса.

# 250
  • София
  • Мнения: 3 414
Има течност за студена стерилизация,която мисля да ползвам.Хич и не мисля да правя тази дейност повече от 1,5м. LaughingЛекси  аз съм от тези дето ще ползвам стъклени шишета ако нямам кърма и трябва да бъркам АМ,заради това че не се вмирисва шишето и че се мие много по лесно,това си е мое решение.А някой да знае от къде могат да се намерят тензухени пелени,ще ми се да имам две три за количката,за след баня?

# 251
  • Мнения: 140
Момичета да ви се похваля. Току що приключи вътрешния ни одит по ISO и вече имам диплома за мениджър по качеството и вътрешен одитор. Много съм доволна, защото ми се наложи сама да се справя с внедряването на системата, което се оказа един малък кошмар, но сега заслужено ще се отдам на ровене в нета. Малко почивка все пак.

# 252
  • София
  • Мнения: 7 242
Гоца, права си, че не се вмирисват и "зацапват" с времето. Не се бях сетила.
Тензухени пелени трябва да има по бебешките магазини. На мен, противно на очакванията ми, ми бяха много необходими - за постилане под бебто, а в началото тензухените ги ползвах вместо лигавници - по-мекички са, а и бебето обикн. доста се цапа докато яде и като се има предвид, че това става през 3 ч, бая лигавници ще трябват /а  те не попиват така добре млякото, което почти винаги потича по малко около устичката на бебо/

Ani_s, честито, одиторке Laughing  bouquet

# 253
  • Мнения: 384
Здравейте,мацки и коремчета сладки!   bouquet Малката кака заспа и сядам да се разпиша.Днес имах много активна сутрин.Но първо,добре дошла на беболинчо  Hug!Честито на госпожа Аркси!Честит рожден ден на Димианки,всичко най-най-желая!Сутринта най-после и аз минах през Феталната,всичко е наред,бебо все още си има атрибут и даже му расте. Grinning След това взех малката и тръгнахме за лекцията в Мола,но закъснях доста и хванах само края.Не можах да оставя и малката в клуба.Все пак бях настроена на тема прегледи и раждания,та се включих в дискусията.Водещите докотори ме шашнаха като ми намекнаха,че въпреки проблема ми мога да родя и нормално. newsm78 Така,че мисля на следващата тема да си взема изследванията и да видим какво ще кажат.А може би нетрябва,че да не ме объркат повече.  ooooh!Относно стерилизатора за микровълнова-много е удобен,имам такъв,но си стерилизирах само помпата,че моята щерка,нито биби,нито шишета ползвше,пръсках и вода в устата за да пие,а после мина направо на шише с накрайник.Дори играчки съм виждала да стерилизират в него,но зависи си от продукта,на повечето е обозначено,мисля че за по-големите деца вече не е нужно,сапун и топла вода стигат.За праха,твърдо съм за САНО.Пера на 40град. и гладя,но сега заради естетиката,а не за друго.Столчето за кола си го ползвах и за шезлонг,тя спеше и си играеше в него.Кенгуро почти не ползвах,не ми беше удобно,мисля да пробвам със слинг сега.

# 254
  • sf
  • Мнения: 10 204
аз също харесвам повече стъклените шишета по гореспоменатите причини. ползвах на НУК , и мисля сега пак на тях да заложа. както и на бибероните и залъгалките им.
аз на каката изварявах в тенджера на котлона и сега мислех да си спестя това , като използвам микровълнова, но без да давам пари за стерилизатор, а да слагам шишетата в купа за тази цел.
с нея използвах най-много две-три шишета , хем че беше и на АМ. , та не мисля да купувам повече от 3.
айде че много се разписах

Общи условия

Активация на акаунт