Ходите ли на работа когато децата са ви болни?

  • 1 912
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 В момента съм на работа,а малката е болна,гледат се с тати,редуваме болничните. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 900
Много ми е било криво и болно, но винаги съм била на работа  Sick

За съжаление, сега е направо страшно -
почти всеки работодател се пази от мами, с малки деца  Mr. Green
Тъжно, но факт!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 477
Добре, че засега не се е разболявала сериозно откак съм на работа Praynig Praynig Случвали са се разни настинки с кашляне и хрема, но винаги съм ходила на работа. Просто няма как, в частните фирми още повече и на ненормиран работен ден е така...А и се доверявам 100% на майка ми, с която живеем заедно и тя много ми помага за малката. Така че ходя на работа като съм сигурна, че има кой да бъде с малката. А и тя като е с температура търси мен или баба си - нямам проблем по този въпрос..поне за сега.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Ами не ходя на работа когато Силви е болна. Няма кой да я гледа през деня когато не е на градина. И аз работя в частна фирма но няма проблем да ползвам болнични за себе си или за детето, да си взема почивен ден /платен или неплатен отпуск/ и т.н. В интерес на истината не ми се налага често.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Досега не съм се притеснявала да ползвам болнични, дори и да не са много зле децата. Но сега с тази нова система си мисля за варианти да не отсъствам от работа.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Не мага да си представя той да е болен и аз цял ден да съм на работа.

Ако не си го представяш сега, ще ти е още по-трудно после. Та се опитай да го направиш.

Почти никога не оставам аз, а бавачката, баща й, майка ми, леля ми, баба ми... Тази зима бях по-болнавата от двете ни и ако не работех и тя като е болна и аз като съм болна... ooooh!

Съвсем отделно колкото съм спокойна във всяка ситуация, толкова полудавам като се разболее Дариа. Ходя надолу, нагоре и върша куп безполезни неща, предлагам й какво ли не, тормозя я, звъня през 1 час на педито и на всеки който има нерви да ме слуша.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 2 700
Говоря в минало време, защото дъщеря ми вече е ученичка. Но когато ходеше на ясла/градина оставах сутринта с нея, докато се постави диагноза и назначи лечение, след което потеглях и отработвах пропуснатите часове. Гледали са я мъжа ми (който може да си позволи да отсъства) или някоя от бабите, в зависимост от това коя е свободна. Един единствен път сме си боледували заедно и то защото и двете бяхме с варицела.
Не съм се притеснявала как ще мине деня, защото винаги съм давала нареждания по часове какво да се дава и как да се храни детето. Освен това има и телефони и съм проверявала периодично.

# 22
  • Мнения: 967
Зависи колко е болен. Ако просто кашля и има сополи не вземам болничен освен ако няма кой да го гледа. Ако е нещо сериозно и самото дете се чувства зле - колкото и да ми е напечено в офиса им казвам чао и отвам да си гушкам малчото.

# 23
  • Мнения: 1 446
Когато е боледувал взимам болничен или си пускам ден нямам доверие на никой , освена на мъжа ми в това отнушение. На работа просто съм непълноценна.

# 24
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ходя на работа, и още как...

Разбиране в чужд човек трудно ще намериш, още повече, ако ти е шеф.

# 25
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Засега винаги аз си я гледам, ако се наложи мога и на бабите да разчитам , според мен ако аботата е добра не я испускай щом има на кого да разчиташ.

# 26
  • София
  • Мнения: 290
Ако е с висока Т си стоя вкъщи, въпреки че майка ми идва да я гледа,  защото от притеснение ще съм на работа само тялом и се губи смисъла. А ако е нещо дребно си работя,  защото имам голямо доверие на майка ми и знам че ще се справи по-добре и от мен.

# 27
  • Мнения: 765
Не . Взимам си болничен .

# 28
  • Мнения: 1 172
Зависи колко е болен. По-често е с детегледачката. Оставам и аз у нас само ако преценя, че положението е много сериозно. Нямам проблем с болничните и работодателя ми, но не искам за всеки сопол да съм до него.  А и наблюдението ми е, че в мое присъствие е по-трудно даването на лекарствата, спазването на диети и т.н., докато при детегледачката няма място за пазарлъци и излишно уговаряне.

# 29
  • Мнения: 812
Не,не ходя

Общи условия

Активация на акаунт