кърмене и тютюнопушене

  • 10 563
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18 542
Мисля, че пушенето е недопустимо по време на кърмене.  Rolling Eyes
Все пак, ако не можеш да ги спреш, най-много по 1 на ден.

# 16
  • Мнения: 503
По принцип, децата на пуша4ките боледуват по-4есто от тези на непуша4ките (сега да не ми се нахвърлите, това е според нау4ни изследвания). Установено е оба4е, 4е кърмените деца на пиша4ки са по-здрави от некърмените. Разбира се, добре е да се спрат цигарите, но ако не можеш, по-добре е да пушиш по малко и да кърмиш. Пове4е инфо има на този адрес:
http://karmene.greatnow.com/pushene.html
Не мога да разбера, защо защо се смята за допустимо да пушиш по време на бременност Shocked  #Shocked , но не и по време на кърмене ooooh! . Пушенето или е вредно, или не.

# 17
  • Мнения: 3 200
Цитат на: mama_p

Не мога да разбера, защо защо се смята за допустимо да пушиш по време на бременност Shocked  #Shocked , но не и по време на кърмене ooooh! . Пушенето или е вредно, или не.


  202uu   202uu   202uu

# 18
  • Мнения: 4 414
аз също смятам, че ако ще пушиш, по-добре е да не кърмиш...
и друг път съм казвала - стигала съм до 2 кутии цигари на ден...спрях ги от раз, когато решихме да започнем опитите за бебе...няма невъзможни неща! трябва просто да решиш Wink успех!

# 19
  • Мнения: 4 629
Моята информация е, че пушенето докато кърмиш е по-малко вредно от това докато си бременна. Знам също, че е по-добре да кърмиш пушейки, отколкото да храниш бебето с формула.

Най-доброто, обаче, е да не пушиш. Цигарите са вредни за всички и по всяко време и кърмените бебете не правят изключение!!!

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Пушене

Вероятно знаете за някои от тревожните статистики за ефектите на пушенето. Потенциалните рискове от пушене по време на бременност могат да ви поощрят достатъчно, за да го откажете или да намалите цигарите. И все пак, въпреки най-добрите ви намерения може да откриете, че все още пушите, когато бебето ви се роди, и да се чудите как това ще се отрази на кърменето.
Колкото по-малко цигари пушите, толкова по-малък е шансът да възникнат трудности. Като сведе пушенето до минимум, майката може да намали риска. По принцип, ако майката пуши под една кутия (двадесет цигари) на ден, количеството никотин в кърмата й обикновено не е достатъчно, за да причини някакъв проблем на бебето. Никотинът не се усвоява лесно от чревния тракт на бебето и се разгражда доста бързо.
Когато кърмещата майка пуши много (повече от двадесет цигари на ден), рискът се увеличава. Многото пушене може да намали производството на мляко на майката и в редки случаи да предизвика симптоми у кърмачето като гадене, повръщане, коремни крампи и диария.
Едно проучване е открило, че пушенето понижава нивата на пролактин у кърмещите майки. В други проучвания е доказано, че пушенето пречи на рефлекса на потичане на млякото. Ако майката пуши, трябва да се отдалечи от бебето, в друга стая или навън.
Много проучвания са доказали, че пасивното пушене е вредно за бебетата и малките деца. Едно проучване, публикувано в Lancet, британски журнал за медицина, е открило значителна връзка между пушаческите навици на родителите  и случаите на пневмония, бронхит и СВДС (Синдром на внезапна детска смърт) през първата година от живота на бебето.
Тъй като има основателни причини за тревога относно ефектите на пушенето върху кърмещата майка и бебето й, идеалното разрешение е да се избягва пушенето. За тези, които изглежда не могат да се откажат, намалянето на цигарите е друга опция, която може да изглежда по-достъпна.

превод от The Womanly Art of Breastfeeding

# 21
  • Варна
  • Мнения: 440
Аз лично бях от майките които пушат и кърмят. Изобщо не смятам да опонирам на тези , които ще ми скочат . Обаче твърдо съм на мнение, че е по-добре да кърмиш и пушиш , отколкото изобщо да не кърмиш . В тоя смисъл ти си решаваш по колко цигари на ден .... Аз лично пуших не по 1-2 цигари на ден , но ... това е положението  Crossing Arms

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: oranda
Обаче твърдо съм на мнение, че е по-добре да кърмиш и пушиш , отколкото изобщо да не кърмиш .



ти изтрепа рибата просто. Mr. Green
жестоко просто Mr. Green
по-велико твърдо мнение не бях чела Laughing

# 23
Az sa6to ne razbiram za6to e po-vredno pu6eneto po vreme na karmene,otkolkoto po vreme na bremenost?Ta nali vsi4ko preminava prez placentata?I si predstavete kak li ponasia 4ove4eto nikotina v na4aloto,kogato teji edva niakakvi si gramove.I nali pri pu6ene se vlo6ava snabdiavaneto s kislorod,a ottam i hraneneto na embriona.Niakoi vse pak 6te mi obiasni li koe mu e po-malko vrednoto na pu6eneto pri bremenosta,ot kolkoto pri karmeneto?

# 24
  • Мнения: 673
Цитат на: Liorena
Цитат на: oranda
Обаче твърдо съм на мнение, че е по-добре да кърмиш и пушиш , отколкото изобщо да не кърмиш .

ти изтрепа рибата просто. Mr. Green
жестоко просто Mr. Green
по-велико твърдо мнение не бях чела Laughing

Защо се подиграваш с жената  Confused:
Уви, това не е само нейно мнение, а и мнението на редица лекари. Това, че тези мнения не съвпадат с твоето не е повод да включваш убийство на риби и подобен "тийн" жаргон.

# 25
Според последни проучвания е по-добре бебето да се кърми, дори и майката да е пушачка. Но аз не го вярвам и не бих дала съвет да се постъпва така. Мисля, че е по-добре "чистото" краве мляко пред кърма, натоварена с цялата менделеева таблица.

# 26
  • Мнения: 1 567
Цитат на: fanta
Мили мами моля ви да ми споделите своя опит и познания относно пушенето на кърмачката-какви са допустимите нормир - ако въобще има такива?


Вечният въпрос...
Аз също съм пушачка, и то голяма. Преди да забремения си опатквах два пакета от по 25 цигари. В момента, в който разбрах, че съм бременна, ги спрях от раз. Не съм палила нито по време на бременността, нито по време на активното кърмене. Чак към края на 5 месец, когато тя беше пред отбиване (кърмата ми бе почти спряла), си позволих 2 цигари. И после бях пълна с угризения... newsm12 Идеше ми да се  #2gunfire . Толкова време не пуших, излязохме на бар и не можах да устискам...

Та мисълта ми е, че всичко е до вътрешна нагласа. След като знаеш, че с твойто удоволствие - фаса - можеш по някакъв начин да навредиш на бебето - въпросът е абсолютно излишен...

Сега вече пуша, но 5-6 цигари наден. Щото пушалнята ми е на балкона (времето се затопли) и мн рядко вечер в кухнята.

# 27
  • Мнения: 2 529
Ама какъв вечен въпрос Shocked

Пред мен такъв въпрос никога не е стоял!
Бременността и кърменето са абсолютно несъвместими с цигарите и алкохола без изключение!
На тази тема съм безкомпромисна, но това си е моето мнение.

# 28
  • Мнения: 1 567
Вечен въпрос .... също не за мен... По-скоро за майчетата, които се колебаят и се чудят..
Мисля, че с постингът ми ясно изразям позициите си... Laughing

Да доуточня, сега пуша вече,защото от близо месец не кърмя...

# 29
  • Мнения: 6 315
Цитат на: бубулечка
Цитат на: Liorena
Цитат на: oranda
Обаче твърдо съм на мнение, че е по-добре да кърмиш и пушиш , отколкото изобщо да не кърмиш .

ти изтрепа рибата просто. Mr. Green
жестоко просто Mr. Green
по-велико твърдо мнение не бях чела Laughing

Защо се подиграваш с жената  Confused:
Уви, това не е само нейно мнение, а и мнението на редица лекари. Това, че тези мнения не съвпадат с твоето не е повод да включваш убийство на риби и подобен "тийн" жаргон.


Как защо? Много просто - да пушиш и да кърмиш е наистина все едно да забодеш цигарата в устата на бебето си (както една мама по-горе еб казала). За мен цигарите и кърменето са две взаимноизключващи се неща. Избираш или едното или другото. Ако плацентата не пропуска всички вредни вещества, то в кърмата отива абсолютно всичко, което влезе в организма на майката. В случая не бих се доверила на лекар, който се опитва да стимулира пушачка да кърми и да пуши. Не знам какв са тези "лекари", но на мен ми звучи несериозно и направо безотговорно да ми кажат - пуши и кърми като не можеш да спреш.

За протокола - преди да забременея пушех по кутия че и повече в продължение на 10 години. известно време след като забременях спрях цигарите (срам ме е, че не успях от раз, но..) . Все още кърмя бебето си и НЕ ПУША.

Общи условия

Активация на акаунт