Желаещи за участие в сутрешния блок на Нова?

  • 2 518
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Етиа - стискам палци и късмет!  Peace

Абе има начин, стига да имаш желание, дори да го приемат туй чудо (ама дано не го приемат). Майка ми едно време, как ме отърва?! Ходи до местното МОН, тук-там разправия и ме премести. Но не си е работа...  Confused

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз съм една от майките, които записаха детето си в на училище по местоживеене. Да на мнение съм, че децата не бива да пътуват много, защото това им се отрязава зле, но не съм съгласна, че това решение не трябва да е на родителите.


Та аз си записах детето, но след месец и половина, крайно недоволна от учителката и с огромен скандал си го преместих в училище в друг район. Е ако нямах това право щях да си съсипя детето. Включително учителката говореше на диалект, преместила се от две години в София. Крайно лошо отношение към детето ми. Ако нямах това право щях да бъда принудена да го спра от училище, както го направих до момента, който уредих преместването.

# 17
  • Мнения: 2 891
За съжаление, по това време ще съм в трамвая, но стискам палци!!!

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Етиа, УСПЕХ!  Peace
Ще гледаме утре!

Районирането е ужасна простотия. Нас в Люлин даже ни деляха на 1-ви и 2-ри микрорайон. Ако живееш до еди - коя си улица - може тук, ако си на три метра в дясно - не може  Close Даже училището, в което трябваше да съм по район, беше доста по - далече от блока ни, в сравнение с другото.

# 19
  • Мнения: 11 004
О, не! Районирането е голяма гадост, без значение дали става дума за училище, лекар, зъболекар или нещо друго Twisted Evil
Етиа, ще гледам утре, само да не се успя Peace

# 20
  • Мнения: 2 839
Аз пък много искам да го приемат. Заградени сме от двете най-добри училища в града  Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 3 740
Доколкото разбрах, става дума за така нареченето "частично райониране", т.е. в училището с предимство се записват деца от района, а ако останат места, се запълват с други желаещи. Не става дума да се задължават родителите да си записват децата в определено училище , а да се дава предимство на тези, които живеят наблизо. В което има известна логика - може да нямам възможност да водя детето си на училище в друг квартал, защо ще съм принуждавана от липсата на места в най-близкото школо?

# 22
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
След пояснението на Секстет нещата вече ми се струват логични. А си мисля, че ако училищата искат да имат някаква селекция, ще сложат изпит. Така че аз не съм против.

# 23
  • Мнения: 1 470
Етиа - стискам палци и късмет!  Peace

Абе има начин, стига да имаш желание, дори да го приемат туй чудо (ама дано не го приемат). Майка ми едно време, как ме отърва?! Ходи до местното МОН, тук-там разправия и ме премести. Но не си е работа...  Confused
   Хайде да спрем да търсим вратички...Нека живеем спокойно и щастливо в един нормален свят...Ако го бях прочела по рано щях да отида...Трябва да извоюваме за децата си най-доброто...

# 24
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Мога да кажа само че в Бургас такова райониране си има и сега.За другите градове не знам как е ,но тук приемат първо децата от района,а след това запълват местата които остават.Поне в някой от училищата.Освен това децата които не са от района,но са приети и желаят да посещават занималня си я заплащат.Сумата не е голяма 30.00лева , но все пак не ми се струва редно.

# 25
  • Мнения: 47 985
какво стана, мина ли предаването?разкажете какво са говорили  ?

# 26
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Браво на майчетата,представиха се чудесно. Peace
 Mamavassi всички участници се изказаха ,че са против районирането.Имаше двама директори и три майки.Мнението им беше,че това е много неправилен подход, тъй като всеки сам трябва да определи какво иска за детето си. Peace.Казаха ,че трябва да се въведе единен срок за подаване на молбите а не като сега,кой когато иска ходи.Ами общо взето около това се въртеше разговора накратко.
А аз да попитам кое беше нащо майче? newsm78

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 09:21 от пухчо

# 27
  • София
  • Мнения: 2 079
Страхотно се представиха майчетата в блока по Нова телевизия!   newsm10
Защитиха добре тезата си!
Адмирации! smile3501

P.S. И аз съм против районирането на учебните заведения. Ами точно това училище до нас е с най-лошата репутация ....  smile3512, как да запиша детето си там?! smile3516

# 28
  • Мнения: 1 671
Eтия , страхотно се представи, поздравления.

По темата - училището, което е на 20 метра от дома ми, няма първокласници тази година , защото не успяха да съберат една паралелка. Лоша слава сред родителите, които от уста на уста си предаваха митове и легенди, с нищо непотвърдени и непроверени... А базата му е много по-добра от на много "прехвалени" други училища. Тъжно е.

Сега водим първокласника в друго, доста по-далечно училище.

# 29
  • Мнения: 47 985
А кога ще се разбере  дали се приема?

Общи условия

Активация на акаунт