Желаещи за участие в сутрешния блок на Нова?

  • 2 526
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 242
Изпуснах го... Много ме е яд #Cussing out.
Браво на Етиа за смелостта да участва и страхотното представяне  bouquet   bouquet  bouquet

Дали ще има повторение?

# 31
  • София
  • Мнения: 3 421
 Момичета вече съм в офиса.
Аз лично съм разочарована, защото нямах възможност да кажа всичко, което исках. Другите две майки също не можаха да се включат ефективно, но за толкова малко време...Предполагам трябва повече рутина за да успееш да се вмъкнеш в разговора без да прекъсваш невъзпитано.

Основно разговорите бяха преди и след предаването Confused

Отгоре на всичко снощи ми падна гласът и сутринта звучах като Бони Тейлър Sad

Дори "частичното райониране" не решава въпроса- най-лесно е да отида и да си сменя личната карта. И изведнъж ще се окаже, че най-много деца има в района на 133-то(като пример).
Трябва да се работи по въпроса за подобряване нивото на училищата и да се създават условия, които родителите търсят - едни търсят ранноезиково обучение, други транспорт, трети допълнителни изнъкласни занимания в самото училище.
Дори да има изходни тестове и да се определя реалното ниво на училището, това не означава, че точно кварталното добро училище е исканото от мен за детето ми.
 Според мен това е нарушаване на свободният ми избор като родител за това къде да запиша детето си.

# 32
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Етия гледах те и се справи чудесно Hug.Гласът ти си беше добре стига се притеснява за глупости Peace.Аз съм съгласна с всичко което каза .Благодаря ти ,че ни представи .  bouquet

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Etia - поздравления!   bouquet

Наистина проблема е другаде... В борбата с лошата слава на някой у-ща, а не с райониране.

ttotov - вратички, няма. Има само най-доброто за моето дете. Wink

# 34
  • Мнения: 1 640
Ети,мисля ,че общо взето си изложихте становището,но Лора Крумова не остави никого докрай да развие тезата си.Явно времето беше малко,а и липсваха хора от Министерството-така бяхте само хора от едната страна на барикадата,поне доколкото разбрах.Изключвам директора на неелитното у-ще.

# 35
  • Мнения: 1 470
Etia - поздравления!   bouquet

Наистина проблема е другаде... В борбата с лошата слава на някой у-ща, а не с райониране.

ttotov - вратички, няма. Има само най-доброто за моето дете. Wink
   ОК!!!  bouquet

# 36
  • Мнения: 370
Аз бях другата мама в студиото, дето беше сред публиката и Лора не щя да ми даде пак думата.
Искаше ми се да кажа, че е по-добре училищата да се мотивират да предлагат все повече и по-добри неща за децата ни. Когато има много желаещи за едно училище е ясно, че там се предлага нещо по-добро. Нека всички училища да се стремят към това. А като няма ученици за едно училище, базата му може да вземе онова, за което има много желаещи (това нямаше да го кажа, за да не скочат онези, като директора на 3-то).
И другото, което мисля е, че така или иначе родителите плащат за езиците, за спорта, за танци, за транспорт, за гледачки след занималнята и т. н. По-добре е да се разреши законово на училищата, те да организират всичко това (защото сега нямат право да наемат външни организации) и тогава парите ще отиват при тях, а ние няма да търчим по целия град да водим децата на допълнителни неща.
Може би трябва да се обърнем към министъра. Нали сме организации?!

# 37
  • София
  • Мнения: 3 421
СуперТеди - здравей вече и във виртуалното пространство.

Много странно беше - разговорите бяха преди и след предаването, а в самото предаване нямаше възможност да се каже почти нищо.
Другото което на мен ми направи впечатление беше - водещата си четеше нещо което беше написано, но реално не беше запозната със същността на проблема.
 Различията между мненията на родителите и директорите беше огромна сякаш не става въпрос за едно и също нещо.
 След предаването говорихме с директорите и действително се опитахме да им кажем, че родителите искат заетост на децата си и възможност да посещават най-различни извънкласни занимания без да обикалят целия град. Директорката на 1-во беше на мнение, че ранноезиковото обучение е безсмислено, щом после децата отивали в езикови гимназии. И децата трябвало да ходят на рисуване и пеене. При опита да кажем, че за това трябва и талант - не било така.

 Само ние ли виждаме, че проблема няма да се реши само с районирането...не знам.

# 38
  • Мнения: 1 923
Страхотно , значи и за училището като с районната ясла.
Живеем точно до 8 ОДЗ обаче понеже всички искат да са там Мартина за 2-ра година е 110 номер и трябва да я водя някъде с градския транспорт.
Според мен е хубаво децата в квартала да са с предимство за съответното учебно или детско заведение.

# 39
  • Мнения: 8 769
Много странно беше - разговорите бяха преди и след предаването, а в самото предаване нямаше възможност да се каже почти нищо.
Което за мен означава липса на добра организация от страна на хората, правещи предаването.
Другото което на мен ми направи впечатление беше - водещата си четеше нещо което беше написано, но реално не беше запозната със същността на проблема.
 
Лорето не веднъж се е проявявала некомпетентно по много въпроси. Чудя се защо я държат водеща на сутрешен блок...и изобщо в предаване с голяма аудитория...
Иначе, поздравления на участничките. Тъй катио бях на почивка, позагледах се малко, но отново милата Лора успя да направи нещата адски безинтересни за мен и ....не гледах до края. Да си призная. Наистина малко съществени неща чух. Пък и при липсата на хора от Министерството, действително няма как да се заформи добра дискусия.
Важното е обаче, да се знае становището на потърпевшите от цялата промяна.
Браво ,момичета, желая ви успех!  bouquet

# 40
  • Мнения: 804
Моя малък Дани наесен ще бъде ученик в училището на брат си (той свършва 4 -ти клас).Отидох февруари месец да го запиша при една учителка,на която й се носи славата още от записването на големия за най-добрата като специалист,човек и всичко друго. Оказа се,че списъка с децата,които може да поеме е ПЪЛЕН. Дани се съгласиха да го запишат като първа резерва,т.е. ако някой се откаже, той ще влезе. В друга тема тук обясних причините, поради които не желая малкия да бъде при класната на брат си.
Гореописаното е обяснение на факта защо съм съгласна да се въведе частичното райониране и някакво предимство при по-големи деца в същото учебно заведение. Все пак несериозно е,при положение,че брат му е ученик в това училище малкия да го записвам в друго училище.

# 41
  • Мнения: 4 181
Моя малък Дани наесен ще бъде ученик в училището на брат си (той свършва 4 -ти клас).Отидох февруари месец да го запиша при една учителка,на която й се носи славата още от записването на големия за най-добрата като специалист,човек и всичко друго. Оказа се,че списъка с децата,които може да поеме е ПЪЛЕН. Дани се съгласиха да го запишат като първа резерва,т.е. ако някой се откаже, той ще влезе. В друга тема тук обясних причините, поради които не желая малкия да бъде при класната на брат си.
Гореописаното е обяснение на факта защо съм съгласна да се въведе частичното райониране и някакво предимство при по-големи деца в същото учебно заведение. Все пак несериозно е,при положение,че брат му е ученик в това училище малкия да го записвам в друго училище.
axad не мисля, че някой ще има против когато има по-голям брат или сестра в училището да е с предимство.
Въпроса е за районирането.
Категорично съм против такова нещо. Трябва ли като му дойде време за училище да се чудя при кой да го запиша фиктивно че живее, за да учи където реша, че ще е добре за него.
Това е абсурд, а яслите са съвсем друго нещо.
За тях съм по-съгласна, но пак да има предимство, а не да е задължително.

# 42
  • Мнения: 2 839
Добре де, а трябва ли аз, която живея до двете `елитни` училища на Варна, пред които се вият родителски опашки 2 нощи преди датата за записване, да си водя децата в някое квартално училище, защото съм закъсняла с 2 часа за опашката? ... Примерно ...

# 43
  • Мнения: 3 740
Добре де, а трябва ли аз, която живея до двете `елитни` училища на Варна, пред които се вият родителски опашки 2 нощи преди датата за записване, да си водя децата в някое квартално училище, защото съм закъсняла с 2 часа за опашката? ... Примерно ...

Или защото нямаш екип от роднини, който да виси на смени на опашката...

За мен има много здрав разум в това, децата от квартала да се записват с предимство. Не задължително.
Единственото друго решение според мен е изпит.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 421
За мен има много здрав разум в това, децата от квартала да се записват с предимство. Не задължително.
Единственото друго решение според мен е изпит.

 Момичета само така ви се струва. Не е много здравият разум - води до корупция и търсене на вратички. Дъщеря ми не я приеха в детската градина под терасата(въпреки, че от района били с предимство), аз гордо отказах да предлагам "спонсорство", но от други райони децата бяха приети по един или друг начин. Вратички винаги ще се намерят.
 Казвам от опит - продавачите на пазарчето на Графа са с регистрация "жълтите павета"(някъде там) и децата им ще са с предимство пред всички други кандидатстващи за елитните училища в района. Дори на мен ми предложиха да си направя регистрация в офиса за да нямам проблем при приема. Не е това решението на проблема.
  Аз също си мисля, че теста може би е добър вариант, но излагайки тази тема пред дългогодишни педагози ме направиха на мат и маскара - децата били малки, не всяко дете психически можело да издържи на такова натоварване и напрежение и да покаже какво знае, на такава малка възраст децата не можели да се концентрират достатъчно за да се представят най-добре на такива тестове и резултатите нямало да бъдат обективни и т.н.
 Трябва да се работи в посока подобряване условията в училищата, извънкласните занимания, базата за да станат привлекателни и тези училища, които сега не са. А не да се поставят рамки.

 Принципът да се приемат деца с по-големи братя и сестри в училището, с предимство е естествен и не вярвам някой да има нещо против. Това също е фактор човек да избира училището за децата си - всички да са на едно място. Моят малчуган е приет в детската градина заради сестра си.
 

Общи условия

Активация на акаунт