Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 6

  • 70 104
  • 435
  •   1
Отговори
# 390
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ели,б раво на вас, е се борите
не е ли добре при това положение да идете при Гайдаров още сега? мен такъв преглед не ми вдъхва доверие... дано и без прегледи всичко да е ок

# 391
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте.
Тоничка, на Марти му изписаха първо пиелосептил след операцията но след 2-3 приема взе да повръща и го сменихме с цефаклор. Лекарите казаха че е същото но пък се понася много добре от децата и го има в БГ. Струва около 11-13 лв.

Ели, този преглед е толкова несериозен че нямам думи. Заведи си детето при свестен лекар да го види. Как е възможно да не прегледа сам детето? А парите за какво ги иска? Това дето е видял снимките може да го види всеки без пари. Басииии докторите, думи нямам.  Rolling Eyes Днес зъболекарката ми разправяше че са й съсипали крака при операция в Пирогов от безхаберие. А ги познава половината. Ох, не си оставяй детето така. Идете при Буева, Лилова, Гайдаров.... където и да е другаде, платете си един преглед да ви видят детето как се възстановява. На Марти всеки месец лично Гайдаров му гледа бъбреците на ехограф поне по 40 минути. Марти даже си свикна и си лежи на кушетката. Гледа го първо през коремчето подробно, после през гърба, мери този индекс за който ти говоря и ми казва точно в цифри как е задръжката на урина и каква е големината на бъбрека като сравнява какво е било предния месец. Разпитва ни подробно как пишка, как се храни, какво му е общото състояние..... Изобщо един час при него не ни мърда. И затова плащам единствено 25 лв на касата на болницата защото там прегледите са без направление. Беше ходил да търси изследванията отпреди операцията защото не го е оперирал той а искаше да добие представа какво е било в миналото. Да не говорим пък че му звънкам на мобилния при всяко малко притеснение. Буева в частния си кабинет (пак срещу 25 лв) също преглежда Марти около час много подробно с ехографа като през цялото време ми обясняваше какво вижда и ми даваше наставления какво да правим. Това вашето е направо........да се чуди човек дете ли сте му завели или куче от улицата. И пари ще иска, ебаси #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 392
  • Мнения: 5 532
Абе тоя човек се е олял. Това е наистина голямо безхаберие. Ели ако ми беше попаднал на мен или мъж ми щяхме да го изядеме. Да не говоря че преди това щях да съм му скъсала нервите по телефона.
Водете Вики  при Гайдаров, Момчилов наистина се  е самозабравил.

Последна редакция: ср, 30 май 2007, 21:09 от marychery

# 393
  • Мнения: 914
здравейте момичета
 GrinningЕлеонора 76  Поздрави за успешната операция Много здраве,ноне забравяй контр прегледи
  newsm78Тоничка  Съжалявам,но не мога да ти бъда полезна по този проблем
catnadeen  Как бе при мен  Когато бях на 4 мес съпруга ми направи остра бъбречна криза,оказа се че е с леко стесняване на уретера на единия бъбрек ,лек вроден синдром за който не е знаел 34 год Но с антибиотици нещата се оправиха Лекарката,която ни преглеждаше бе завършила в Бг и на шега поиска да ме прегледа Каза ми че плацентата е паднала И така върнах се при гинекол при която се наблюдавах и при другите ми бременности ,преписа ми малко витамини След това в 6 мес на обикновен контр преглед забеляза нещо нередно изпрати ме на ДОПЛЕР Лекарката бе много изнервена,каза че нищо не се вижда като бяло петно Върнахме се при гинеколожката ,успокои ме ,че няма нищо страшно но такива неща стават,просто няма околоплодни води,а ултразвука сработва с околоплодните води Направи ме при най добрия гинекол в страната Той бе категоричен НЯМА ДОРИ ЕДНА КАПКА ВОДА ходехме всяка седмица на преглед В 29 седм без болки започна кръвотечение веднага постъпих на секцио ,родих детето 1 кг 600 гр 30 см ръст ,проплака веднага и се изпиша веднага с нормална струя Настанен  бе в кувьз за 10 дни Изписаха ни в къщи за да не лепнем някакво заболяване За съжаление в една вечер починаха 3 момченца които бяха в кувьз до него Лекарят бе категоричен Веднага го изписвайте ако иснате да живее ,имате нормално дете През първия месец порасна на 41 см но не наддаваше Ходехме на 15 дни на прегледи правихме ултразвук на главичката Кариотип на хромозомите Всичко бе нормално ,но той наддаваше бавно Накрая ми казаха,че е така при новородените бебетаИзвинявам се ще се включа по късно

# 394
  • Благоевград
  • Мнения: 331
Момичета, а всъщност виждайки някакво отклонение от нормата на контролните ехографски прегледи какво може да се направи!? Мартисън, на теб Гайдарски обяснява ли ти защо следи тези индекси? Питам, защото нас също ни оперира Момчилов и контролния преглед протече едно към едно с този при Ели. Вече 4 месеца след операцията детето е гледано веднъж и с препоръка да отидем чак септември, тъй като е добре и нямало защо да се разкарваме. Момичета, моля пояснете ефекта от тези прегледи.
Ели, ние също приемаме Инфектотримет и нашата бактерие Е. коли е резистентна към него, но доколкото ми е обяснено той се приемал, за да предпазва бъбречето от евентуални възпалителни процеси и въопще, за да не боледува толкова детето.

# 395
  • Мнения: 1 802
martisun и аз съм на това мнение. Ще идем при Гайдаров на всяка цена, но след 2 месеца. Сега просто мъжа ми натагадък отиде до София, защото е на работа и нямаше как да мине и през правителствена, заради дългото чакане пред кабинета на Момчилов. Имаме 4 снимки от ехографа. Имам лекарка тук в Шумен на която имам пълно доверие, ще и ги покажа, за да си каже и тя мнението. А парите ... бяхме с направление за уролог, Момчилов дал направление за ехо, и казал да остави мъжа ми определена сума на ехографката, но мъжа ми му дал тази сума на него и той си я прибрал ... Гади ми се вече като чуя за Пирогов. Нямат никакъв срам. Нямаше да остане непочерпен, те просто в Пирогов наистина са се самозабравили. За тях всичко е пари, здравето на децата е просто играчка.  #2gunfire

Bory_V мъжа ми обяснил на Момчилов, какво става със детето след операцията, както и че тази бактерия си е почти постоянно във урината, попитал го, тъй като бактерията е резистентна на бисептол да продължаваме ли да и го даваме ... той му обяснил (сякаш на нас не ни е ясно!) че това е бактерия от тях (пирогов) и е много упорита, така че щом е резистентна, нямало смисъл да се дава това лекарство, но ние както сме си преценели. Можело да го даваме, а може и да не го ... Това е отговорил. Извод - и аз не знам какъв??!! Ще лекувам детето си както аз си знам ... може би!  Grinning Не е смешно, но .... Много съм разочарована от Пирогов  Twisted Evil радвам се, че има и алтернатива!  Simple Smile

# 396
  • Мнения: 914
Здравейте момичета Някой може ли да ми даде данните на лекар нефролог,който да се занимава с перитониална анализа,искам да се свържа с него по Интернет Не доверявам на тукашната лекарка за да започнем диализа искаме да изчакаме докато децата завършат училище и да отидем в Франция Но се страхувам да не закъснеем и да се получат усложнения

# 397
  • Мнения: 3 457
Ivetunka искам да ти пи6а на ли4ни но си си из4ерпала лимита Hug Извинявам е момичета  Peace

# 398
  • Мнения: 186
svear , ох откога гледам съобщението ти, а чак сега "загрях" за какво питаш. Със сигурност знам, че д-р Русинов работи в отделението по хемодиализа в Педиатрията. Много е симпатичен и с малко повече упоритост можеш да се свържеш с него по телефона, а оттам да уговорите и друг удобен начин за комуникация. Значи тел. на Педиатрията е 952 38 40, това е централа и поискай да те свъжат с отделението по хемодиализа, а оттам с д-р Русинов. Пак ти казвам - само добри впечатления имам от този човек и смятам, че ще откликне  Hug. Той във вторник след 14ч. преглежда в един частен медицински център, където също можеш да го откриеш по телефона (медицински център "Детско здраве" 952 42 97; 952 57 37; 0888 22 30 62). Това е! Успех!

# 399
  • София
  • Мнения: 7 097
За Момчилов изобщо не съм изненадана - от пръв поглед този човек ми стана страшно антипатичен... Close Когато ни приемаха за операцията на Калина в Пирогов, тя беше много изнервена, защото беше почти обяд, а от предната вечер не беше яла и пила нищо заради упойката и започна да плаче точно пред кабинета му. Той толкова гадно ми се разкрещя да я махна от там и после се развика на една сестра да ни сложат в стая някъде на края на коридора - да не ни слушал...Всичко това го каза с такова отвращение, сякаш сме някакви безпризорни кучета... Rolling Eyes

# 400
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте.
Бори, този индекс Гайдаров всеки път ми обяснява какво значи този индекс но аз съм запомнила най-вече че под 1.7 се приема за нормална (за нашето състояние) задръжката на урина. Т.е щом е под това число значи няма опасност да се увреди паренхима на бъбрека.  Ако стане над 1.7 щяло да се наложи нова операция. На Марти до 4-5 месец след операцията вляво му беше 1.68 а вдясно 1.65. При последния преглед му беше вдясно 1.6 а вляво 1.57. Това означава че задръжката е започнала да намалява. В събота ще го водя пак и ще разпитам пак за този индекс. за задръжката ми обясни че при възрастните веднага след операцията спира задръжката обаче при децата понеже е вроден проблема и се иска по-дълго време за да могат уретерите да се стегнат и мускулатурата им да започне да изпомпва всичката урина. Това ставало 5-6-7 месеца след операцията. Дотогава трябва да се следи редовно дали намалява задръжката или пък да не се увеличи. Освен това мери всеки месец размера на бъбреците какъв е. Ако бъбрека е увеличен търси от всички страни да не би да има задръжка която не се вижда от пръв поглед. На самата ехографска снимка задръжката се вижда като плътни черни петна в бъбреците. Така че ако имате при вас снимките можете и сами да погледнете дали някъде по бъбреците, уретерите или пикочния мехур се виждат черни петна.

Ели, тази бактерия нали се сещаш че не е нормално да я има. На мен всички лекари ми повтарят всеки път едно и също - МНОГО Е ВАЖНО ДА НЯМА БАКТЕРИИ В УРИНАТА! Сменете антибиотика и я изчистете.

# 401
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
в понеделник сме на микционна
за питащите - евентуално - питах и педито си защото имам възможност за ЯМР - каза че това е най-ДОБРОТО в този вариант - при Мими се подозира, че ако има нещо е от бъбреците надолу - иначе до сега да са пламнали и бъбреците, а тя не е поддържала нито Т нито е правила пиелонефрит. затова предполагат че ако има нещо еще е екъм изхода. затова микционната е най-добре - защото дава в действителност как се СТИЧА урината - те.е и работат на мехура и всичко! нещо което няма да се види на ЯМР
след това ако не се открие нищо предполагам варианта е цветна снимчка и/или ЯМР - да се види нагоре към бъбреците.....
ще допразбера в понеделник

# 402
  • Мнения: 1 802
martisun, така е, не трябва да има бактерии! Последната урина е стерилна. След кратък период, пак ще се появи, това го знам, първо 10^2, след това 10^4 ... 10^5 и пак започваме инжекции  Tired Докога ще е така? Писва ми вече  #2gunfire Нашата лекарка постоянно ми вдъхва кураж, че ще се изчисти, но аз започвам да го губя вече този кураж  Rolling Eyes
Погледнах и снимките за плътни черни петна, ако правилно виждам - няма такива. Но ще видим,  в понеделник ще заведа Викито да я види нейната лекарка, дано и от нея чуя само хубави неща  Peace Тя няколко пъти  е гледала Викито на ехо след операцията и казваше, че нещата се развиват екстра. А според думите на Момчилов, може да и се има доверие Simple Smile Което мен ме радва, защото ако не е тази лекарка в Шумен, не знам какво бихме правили и към кого ще се обръщаме за помощ! Simple Smile

Ох ... не знам! Само желая на всички дечица -НИКАКВИ БАКТЕРИИ И ПИКЛИВИ ПРОБЛЕМИPeace

catnadeen, УСПЕХ  на микционната снимка! Peace

# 403
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА!!!
ЖЕЛАЯ ВИ ВСИЧКИ БОЛЕСТИ И ЛОШИ НЕЩА ПО БЪРЗО ДА ОТМИНАТ.
МНОГО ЗДРАВЕ, УСМИВКИ, ПОДАРЪЦИ И ПРАЗНИЧНО НАСТРОЕНИЕ ПРЕЗ ДНЕШНИЯТ ДЕН!!!

# 404
  • Мнения: 1 802
Честит 1 юни,
мили деца! Бъдете здрави и усмихнати!


Общи условия

Активация на акаунт