Molya dayte mnenie

  • 1 978
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 928
Бабите винаги ще намерят за какво да мрънкат. Аз съм кръстена Елияна - на 2-те си баби Елена и Яна. Но те пак се скарали. Едната казала: "Моето име е първо", а другата: "Моето пък е цялото". Така че няма угодия. Кръстете си детето, както на Вас ви харесва.

# 31
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Предполагам, че сте във френска Канада, и там второто име Millene ще се чете като Милен.

На мен ми харесва!

# 32
  • Мнения: 67
Името, което сте избрали е наистина екзотично. Поне за нашите (българските) представи, но пък за Канада мисля, че е добре. На времето и аз се чудех как да кръстя дъщеря си, още повече че не бяхме сигурни дали ще останем да живеем в България и аз като теб исках името да звучи еднакво добре на повече езици. Така кръстих дъщеря си Джулия. Никой не признава,че детето е кръстено на него, въпреки че и свекърва ми и свекъра ми започват с Д, но мен това винаги малко ме е вълнувало. Сега съм много доволна, защото  дъщеричката ми си харесва името. Ако питаш мен това също не е за пренебрегване.  Сега съм бременна за втори път и отново се чудя какво име да избера. Сега вече си знам,че  ще си остана в България, но пък се занимавам с международна дейност и моето българско име никак не ми помага Simple Smile. Та си мисля,че и втората ми дъщеря ще е с някакво международно име. А на теб успех и не се оставяй да ти влияят повече отколкото трябва.  bouquet

# 33
На мен пък ми звучи интересно! В зависимост от настроението може да и казвате с едното или с другото име, така няма да ви омръзва!  Grinning
А пък бабите да са ви последна грижа!  Mr. Green
Нали на вас си ви харесва... Дерзайте!
Peace

# 34
  • Мнения: 3 695
По принцип не харесвам двойни имена, но това ми звучи мелодично. Не слушайте бабите, а сърцето си!  Peace

# 35
  • БГ
  • Мнения: 1 162
Не обръщай внимание на роднини и т.н., прави каквото ти си искаш и така удовлетворението ти ще е 100%! Ти най-често ще използваш името, за да се обръщаш към детето си, така че щом ти харесва - няма какво да го мислиш и да се съобразяваш с който и да било!!!

# 36
  • Мнения: 3 500
Харесва ми. Какво ви пука за мнението на бабите. Голям праз, че не им харесва.  Stuck Out Tongue Winking Eye Ще се примирят  newsm10

# 37
  • Мнения: 397
newsm10
Ама, я стига с тези баби! Ей, много се дразня като започнат да се месят с уж по-големия си опит и по-знаейки от едва прохождащите  майки! Дай пък заради тях да си кръстя детето с някое селско име!
Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 5 079
На мен честно казано не ми харесва това име, но всичко е въпрос на индивидуален вкус, а щом на вас ви допада - това е най - важното.

# 39
  • Мнения: 1 364
На мен това име не ми харесва, но кръстети си детето както на вас ви харесва.

# 40
  • София
  • Мнения: 7 242
Харесва ми много Peace. Ако живеехте в БГ, щях да кажа, че все пак ще е доста странно, но предполагам в Канада няма да звучи толкова необичайно. Не се съобразявай с друго мнение за името, освен с това на такото.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз лично не харесвам сложните имена - прекалено объркващи ми се струват. Но от друга страна детето си е твое и както искаш така ще го кръстиш. Дори не си длъжна да казваш на бабите предварително. Кажи им на изписването и ги остави пред свършен факт.
Не си длъжна да се съобразяваш с хорското мнение - кръсти детето както намериш за добре.
И едно въпросче от мен - ако сега кръстите детето на вас с баща му, мислили ли сте ако имате второ как ще го кръстите? Няма ли второто да се чувства ощетено "че не сте му дали поне едно от имената си"?

# 42
  • Мнения: 2 336
Кръстете си детето както Вие си решите, това поне ще направим ние. То все пак е наше не е на бабите, когато е било времето на бабите да си кръщават децата те са го направили.Успех в решението Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 2 106
на мен много ми допада, звучно е, не ми се струва изчанчено Peace

# 44
  • Мнения: 2 936

страхотно звучи!!!!  Peace
щом на вас ви харесва,какво ви интересува кой какво мисли... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт