Познавате ли града в който живеете?

  • 1 365
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 959
Да познавам го горе долу голям е колкото Варна и ако имам въжможност го сменям с някое село и не се замислям.Живеем в квартал който е на около 10км от центъра и е много спокойно близо до нас има и парк с езеро и голф игрище където се разхождаме през деня с кучето

# 16
  • Мнения: 648
   Мдам, опознах го Blush
Никога няма да забравя първата си самостоятелна разходка като пристигнах преди 3 години Crazy
Живея на хубаво място, знам къде да те заведа, ако дойдеш Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 2 530
Мога да кажа, че познавам перфектно София- родния си град. Както центъра и имената на всички улички, така и коя е еднопосочна и в коя посока. От крайните квартали познавам Люлин, но и в другите не съм се губила до сега. Ако дойдеш ще са ми необходими няколко дни, за да ти покажа всички забележителности. Бих живяла в някое село. Обичам София, но онази отпреди 10год., сега е прекалено пренаселена и с много некадърни шофьора, дразнят ме.

# 18
  • Мнения: 4 390
Това ми е питането? Разхождате ли на различни места от това, на което живеете?
Разхождам се в центъра и в Кайлъка. По кварталите почти не ходя, освен на гости.
Не ги познавам, с изключение на един, в който живее майка ми.


Обичате ли спокойствието и тишината на крайните квартали, или шума на главните райони?
Живея в центъра на града, не се чувствам зле, дори го предпочитам.
Шум няма, дограмата ни е звукоизолираща.


Ако тепърва можете да избирате - на центъра ли бихте живели, или не?
В центъра.

Познавате ли главните улици, можете ли да упътите човек правилно?
Познавам ги добре, мога да упътя човек правилно, да.

Ако аз дойда на гости за колко време можете да ми покажете всички красоти и забележителности от града си?
И за ден бих могла вероятно, ако много бързаш. Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 2 623
Много хора са ми казвали,
че съм родена за таксиметров
шофЕр  Hug и не е лъжа -
знам поименно поне половината
от улиците и булевардите на София.
Познавам София и дори знам цялата
мрежа на градския транспорт /почти/
Разхождам се когато имам време /сега е кът/.
Ако сега можех да избирам - да пак бих
живяла в центъра, но и не бих отказала
къща в полите на Витоша  Hug
Ако ми се наложи да живея в краен квартал
сигурно ще умра на 2-ия ден  Cry
Ако дойдеш на гости ще ти показвам града
сигурно месец, два  Joy - все пак съм с дете  Hug

# 20
  • Мнения: 803
Ходя много пеша, но все в едни и същи райони. Определено смея да кажа, че не познавам София, нищо че съм родена и живея тук вече 21 години. Случвало ми се е да упътвам хора, бих казала успешно, но винаги ми е по-лесно ако ме питат за нещо с карта в ръка - не за друго,а защото имената на улиците (срам  Embarassed ) не ги знам - особено на по-малките.
По крайните квартали обичам нощем с колата да ме разхождат (че аз нямам книжка) и така попълвам пропуски в знанията ми.
Живея близо до центъра, в тих и спокоен квартал, до парк. Не бих заменила сегашния си квартал с Люлин например - огромните блокове с по 10 входа и 14 етажа много ме подтискат. То Люлин си е като град в града - бяха ми казали, че като брой жители се равнява 2 пъти на В. Търново. Но познавам хора, които не биха заменили Люлин за центъра - и тях разбирам; свикнали са си, познават хората и района.
Бих живяла и в идеалния център - има толкова тихи улички само на 5 минути пеша от НДК (единственият проблем е паркирането там, ама аз нямам кола, така че не ме бърка) - едни малки тухлени кооперации, с по 10-12 апартамента в тях, абе мечта.
Живяла съм 1 година в такава кооперация, но в Лозенец (зад Японския) - имахме си градинка с лозница, беше много готино.
Оххх, размечтах се Laughing

# 21
  • Мнения: 4 585
Разбира се.
По улици, по номера, комуникации и инфраструктура.
Това ми е част от работата Живея нааай- накрая на града.
Виждам поле, гора, нива и на хоризонта - пътя за Търговище.
Никога не чувам автомобили. Понякога сутрин чувам асансьора.
Въздухът е чист.

# 22
М-м да-обичам да се разхождам по малките софийски улички-с танцуващи плочки и магазинчета-обичам и наистина тихите такива в крайните квартали,но не бих могла да живея там-понякога е твърде тихо,друг път твърде квартално,а и с малко дете и без кола мобилността ти следва само границите на квартала-с градски транспорт не си е работа-но пък е по-спокойно.Що се отнася до центъра-става все по-шумен и пренаселен,а кооперациите имат един недостатък-стари са а пове4ето им обитатели още пове4е-в нашата умират един по един.А за 5-6 4аса май основно може да се разгледа всеки град.

# 23
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Харесвам си Пловдив и го познавам доста добре (е, с изключение на Столипиново и Шекер-маала, в Аджасан-маала мога да се оправя), но ако тръгна да упътвам някого мога да го заблудя със старите имена на улиците.
Поработвала съм и като екскурзовод, та и с развеждането бързо ще се организирам, виж, ако тръгнем да се отбиваме тук-там на хапка и пийка, тогава и два дни няма да стигнат.
Родена съм и съм живяла винаги в централната част, е, беше много по-спокойно на времето, ама доброволно не се махам от врачанския мрамор на площада, първо него ще сменят Mr. Green.
Хората фонтан ни направиха, зимата - пързалка, папата (предишния) под носа ни докараха, бирфест, концерти... хайде сега, ще се местя.

# 24
  • Мнения: 920
Определено, не.
Познавам центъра в най-общи рамки. И Мола, естествено.
Познавам места, където ме е отвела работата или приятелите.
Има квартали, в които не съм стъпвала.
И моя си квартал не познавам. Знам големите магазини, общината и поликлиниката. И то само по път с кола. Веднъж тръгнах пеша напряко през блоковете и се загубих.
Мислех, че живея на края на града, пък се оказа, че нататък има още 1 средноголям град.

# 25
  • Мнения: 1 520
Ами смея да кажа, че го познавам.
Бая време съм прекарала в тоя град.
 Mr. GreenИ се улавям вече, че имам спомени как беше преди и как се промени сега.
По-познати са ми улиците и уличките из центъра, в най-крайните квартали ми е трудно, защото не ходя там. Но ако ми се наложи ще се оправя, ще свикна и ще ги науча. В крайна сметка наясно съм с улиците, по които всеки ден меря крачки.
Забележителности мога да покажа, зависи какво иска човек.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Смея дяа кажа, че да.Нямам проблеми, защото имам и добро чувство за ориентация.
Освен това съм живяла  в почти всички квартали на Пловдив, докато най-накрая стигнах до центъра  Mr. Green

# 27
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Познавам го. Познавам всичките му 300 и кусур декара паркове...Всички магазини, всички кафенета и всички знаци "Стоп". Обичам го.
Ще те заведа в най-страхотното кафене, в което си била, само да дойде май. Ще пием фрапе и ще ти хареса...

# 28
  • Мнения: 2 229
Аз изобщо не си познавам града, срам. Rolling Eyes Мога да се оправя в моя си квартал и центъра горе-долу. И то по точно определени маршрути, от Славейков до НДК ще отида по най-дългия възможен път, но който си го знам, че да не се загубя. Laughing Просто съм много зле с ориентацията, а и когато съм с друг човек, никога не внимавам да запомня пътя...
Даже основни сгради не знам къде точно се намират. Embarassed Ще ги науча някой ден...

И затова мразя да ме питат за пътя, никога не мога да помогна, а ми се е случвало аз да питам често и хората сто процента си мислят, че съм от дълбоката провинция, идваща за пръв път в столицата. Mr. Green

# 29
  • в Низината
  • Мнения: 705
Познавам го. Е, по улици не мога да се ориентирам, но готините кафенета, магазини, барове няма как да ги пропусна.
За съжаление, в момента не живея в центъра!Иначе преди живеех до Марица и бях на една крачка от Главната.
Иначе за упътване, мога да упътвам, ама не всеки ме разбира. hahaha

Общи условия

Активация на акаунт