АВГУСТ още е далече ,но с коремчета сме ние вече!

  • 10 580
  • 292
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 546
аз имам разлика с брат ми 2 години. от една стана съм ревнувала, от друга, постоянно съм искала да го гушкам и да лягам в кошарата при него - едвам са ме озаптявали.  Joy

# 271
  • София
  • Мнения: 5 735
Ето ме и мен Simple SmileДремнах няколко часа и сега съм добре Simple Smile Но съм решила да звъня на доки! Не искам да си мисля лоши неща но то като на човек не му е добре  Confused какво да мисли? Тук по едно време задуха доста силничко но сега поутихна но те казаха,че следобяд ще е яко Confused Затворила съм навсякъде и така:) Ира то и на мен доки така ми каза понеже аз го усещам много рядко/днес въобще/ ,че бебо си е активен и няма за какво да се безпокоя както и да имам в предвид,че бебоците започвали да се усещат по така към 22/23 седмица при първа брменност!

# 272
  • Мнения: 11 607
Дано да са такива и като се родят бебоците. [/b]

Разказчетата за батковците и каките много ме разчувстваха... Наистина са мили дечицата....
Ще има от всичко - и ще се обичат и ще си помагат, и ще се бият и дразнят. От всичко ще има... В началото е малко трудно - то по принцип е трудно и за майката - за децата, но да знаете,че децата по-бързо влизат в час, отколкото ние, възрастните.
Бях чела някъде един съвет - в началото по принцип бебето има по-голяма нужда от внимание - в пълния смисъл на думата и наистина мама е повече за бебето. И по принцип една голяма част от подаръците са за бебо. А за братче или сестриче - по-малко. И затова съветваха един вид родителите да купят нещо и да го подарят на каката или баткото от името на бебето.  Много удачен съвет ми се стори. Ако го приложите - споделете после какъв ефект е имало.

Ира то и на мен доки така ми каза понеже аз го усещам много рядко/днес въобще/ ,че бебо си е активен и няма за какво да се безпокоя както и да имам в предвид,че бебоците започвали да се усещат по така към 22/23 седмица при първа брменност!
smile3521 smile3521 smile3521

# 273
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
аз имам разлика с брат ми 2 години. от една стана съм ревнувала, от друга, постоянно съм искала да го гушкам и да лягам в кошарата при него - едвам са ме озаптявали.  Joy

Аз точно от тази ревност се опасявам. Разликата между дъщеря ми и бъдещото братче ще бъде 3 години и 3-4 месеца. Тоест - нито е много малка, за да не страда от появата на новия човек, нито достатъчно голяма, за да осъзнава добре новата ситуация. Ще се опитаме с мъжа ми да я приобщим максимално към отглеждането на малкото - чувала съм, че това е най-добрият метод: когато по-голямото дете помага с каквото може на мама и тати.

Dimianki, усещанията на бебо са много индивидуално нещо. Дъщеря си започнах да я усещам по-сериозно едва през шестия месец. В началото чуствах само някакво леко драскане и нищо повече. Едва по-късно дойдоха осезаемите усещания, а чак през осмия месец - здравите ритници. Сега обаче започнях да усещам ритничета много рано: още преди 16-та седмица. Лекарят ми каза, че е нормално, тъй като е втора бременност. Но напоследък и моето бебче е доста кротичко. Може пък да е по-спокойно от кака си, че тя и в корема ми, и сега е страшна фурия.

# 274
  • Мнения: 564
lulumba какви са по-точно условията в Токуда, аз все ще питам и забравям..А какви са били твоите основания за амниоцинтезата?
А за усещането на бебето, аз моето от почти две седмици го усещам ама толкова силно, че ме плаши на моменти...Вчера дока като ми прави ФМ направо се видя в чудо с него, сякаш нарочно му се пречкаше  hahaha...Голямо моткане и ритане беше..С голямо удоволствие си риташе пъпната връв дълго време  Joy..
Мариетка, твоя батко е такъв сладуур  Hug...Явно си чака братчето/сестричето с голяямо нетърпение...

# 275
  • София
  • Мнения: 5 735
Е да за 2 ра бременност е нормално да се усеща толкова рано! Но за първа има време!Аз си го усещам но предимно само вечер като съм си легнала и понякога лекичко ме почуква от вътре Sunglasses и аз се втренчвам и като накарам моя мил да си сложи ръчичка на коремчето и ......бебо не помръдва Mr. Green и това е всеки път!  Laughing

# 276
  • Мнения: 116
Здравейте и от мен. Чета из форума от доста време, но днес вече ще се включа. Много ви се кефя, та чак не смеех да се намеся. Преди малко като преглеждах пропуснатото от снощи до сега отново изживях това което е написала Тиги-Мигъл /как се  е почувствала като е видяла детето си/. Ние сме в 19 г.с., но инфо за пола на детето, както и много снимки и клипчета имам от 15 седмица. Едва станах от кушетката като видях профила й и като чух как док казва господи каква красавица. Неописуемо е!!!  Simple Smile Пожелавам го на всеки!
Наскоро се притесних и от факта, че като че ли не усещам ритниците на детето /поне не ясно/. Но сега като чета се поуспокоих. Благодаря ви за което!  Grinning

# 277
  • Мнения: 361
Херелинка,трудно си избрах номер.Аз по принцип никога не съм си знаела номера на сутиените.Сега преди да поръ4ам този, на предишния де, си купих от нашия магазин за мами пробвах 100 докато си купя един с моя размер и видях кой ми е номера.И после видях и този в нета и си го поръчах същя номер и така........дано ме разбра.Нещо напоследък не мога едно свястно изречение да формулирам, забравям думите по средата на изречението newsm78 smile3506 newsm12

# 278
  • София
  • Мнения: 5 735
Е сега звъннах на докии малко се ядосах!  Twisted Evil Казах му какво ми е и от колко дни....а той ми измрънка и нищо не ми каза! Вика: пий си Магнерича и нош-па още поне две седмици и си вземи Зимафлуор мисля бяха  newsm78 за зъбките и няма да пиеш нищо повече! Аз му казах да не ми е нисък хемоглобина за това да ми е така лошо а той:НЕ! Но пък не ми и каза от какво ми е така!Някой пие ли тези хапчета за зъбите? Той ми каза 4 X 1  ooooh! и на мен ми стават по 20 таблетки дневно! Tired

# 279
  • Мнения: 4 546
adriana d , разбрах те  Grinning

# 280
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Да се включа и аз в темичката докато не се е изтърколила. Оф, тая седмица ме тресе една треска с тоя годеж. Аз исках едно по-семпло събиране, без "подробности" около него, но като разбрах свекървата как се е подготвила, най-много в събота да се скрия някъде и да минат без мен - то не са пити, специални пилета и незнам какво си. Направо ме хваща шубето... WearyКак беше при вас, момичета, кажете, че не боли!!!
Снощи по едно време корема (мн. ниско долу) ме заболя ужасно противно - чести срязващи болки и така около 20 минути, изкарах си акъла!

Адриана, сутиена като пристигне, кажи доволна ли си, че и аз трябва да си вземам по-голям размер.

Целувам ви всичките, а сега ви напускам, че съм се замоткала с един доклад, а той пустия толкова мъчно вървииииии

# 281
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
lulumba какви са по-точно условията в Токуда, аз все ще питам и забравям..А какви са били твоите основания за амниоцинтезата?
А за усещането на бебето, аз моето от почти две седмици го усещам ама толкова силно, че ме плаши на моменти...Вчера дока като ми прави ФМ направо се видя в чудо с него, сякаш нарочно му се пречкаше  hahaha...Голямо моткане и ритане беше..С голямо удоволствие си риташе пъпната връв дълго време  Joy..
Мариетка, твоя батко е такъв сладуур  Hug...Явно си чака братчето/сестричето с голяямо нетърпение...

Беличка, при мен амниото беше задължително заради възраст. При бременност над 35 години е задължително. Не че не можеш и другите изследвания (БХС и ФМ) да си направиш, но лекарят ми обясни, че в моя случая смисъл има само от амнио, а другото ще бъде губене на време. Той по принцип е против БХС заради неточните резултати и излишното психясване.
За "Токуда" разбрах само, че записването за ЖК по линия на здравната каса е малко трудно - тоест в момента имат свободни часове чак за края на април. Необходимо е да се носи направление за ЖК номер 3, което се издава от личния лекар. И толкоз. Преди това си запазваш час, евентуално при лекар, който искаш да ти води ЖК. Чух добри отзиви за д-р Диков там, но нито го познавам, нито знам нещо повече. Предполагам, че и другите лекари са читави, тъй като все пак са ги избирали с конкурс.
Иначе условията в самата болница са страхотни. Но в крайна сметка е важно не в каква тоалетна ще ходиш, а кой лекар ще те изражда. Затова и се колебая за самото раждане. От една страна имам близка приятелка в "Токуда" - шеф на отделението за новородените, което не е за пренебрегване. От друга: лекарят ми е страхотен (от "Шейново") и хич не ми се иска да го сменям. Ако има вариант той да ми води раждането в "Токуда" би било прекрасно, но незнам дали е възможно. newsm78

# 282
  • София
  • Мнения: 3 837
Да се включа на края на темата.
Честито на мамчетата разбрали пола  bouquet.
Гера,много се смях с количката hahaha.Добре,че не си я купила Joy.
Като чета по-големите дечица как се отнасят към вас,така ми се прииска и моето да е на 4-5 годинки,а е толкова малък и си иска своето,а понякога аз съм уморена и искам да си поотпочина,но ако не направя това което той иска започва едно тръшкане и плачене.И аз се надявам като е толкова мъничък да не проявява ревност към бебето,ама ще видим.
Елхичка,не се притеснявай за годежа.Всичко ще мине по най-добрия за теб начин.Ще се увериш сама Hug.Повечето сме минали по този път Laughing.

# 283
  • Мнения: 3 388
Бели4ка, при нас няма годежи, направо се женим  Mr. Green

# 284
  • Мнения: 4 546
Елхичка, не се шашкай  Hug родителите като че ли повече се вълнуват Simple Smile при нас на "годежа" родителите за 1ви път се запознаха.  аз получих от свекървата букет цветя, пижама и златен пръстен. нощница незнам защо се подарява, но явно е някаква традиция, а пръстенът предполагам, че едно време като го е купувала го е нарекла , че ще е за снахата. и това е. ядене, пиене и говорене и смутено-ухилени физиономии  Laughing подготви се да отговаряш на въпроси за сватбата и за бебето  Grinning
абе каква става с тоя форум : Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 283 нови отговора  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт