Пак ми се запишиха каналите

  • 911
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
А зелето - взимаш зелев лист от прясна зелка и го смачкваш и го налагаш на болното място на гърдата (притискаш го със сутиена). Сменяш през няколко часа.
Само ще добавя:махаш жилката на зелевият лист и можеш да го разточиш с бутилка/точилка.След кърмене доизцеждаш гърдата и слагаш зелето в сутиена.
Опитай да кърмиш наведена над бебето, застанала на колене като се подпираш на лакти.Така ще се отпуши по-лесно канала.Можеш да вземеш и ударна доза Лецитин-4 табл от 1200мг.Следващите дни пий по 3Х1.

# 16
  • Мнения: 204
А зелето - взимаш зелев лист от прясна зелка и го смачкваш и го налагаш на болното място на гърдата (притискаш го със сутиена). Сменяш през няколко часа.
Само ще добавя:махаш жилката на зелевият лист и можеш да го разточиш с бутилка/точилка.След кърмене доизцеждаш гърдата и слагаш зелето в сутиена.
Опитай да кърмиш наведена над бебето, застанала на колене като се подпираш на лакти.Така ще се отпуши по-лесно канала.Можеш да вземеш и ударна доза Лецитин-4 табл от 1200мг.Следващите дни пий по 3Х1.

Да, сега се сещам, че кърменето наведена на 4 крака също ми помогна доста. Малко е смешна позата, но върши работа Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 6 258
Само да кажа за лецитинът - при запушени канали може да се пият по 4 капсули на ден, дори до 5 (от 1200 мг).

Също така при кърмене брадичката на бебето да сочи възпаленото място, така най-лесно изсуква млякото в запушеното каналче, на мен ми се е случвало - суче, суче малко на празни обороти и изведнъж усещам как се отпушва и теква млякото и той преглъща начесто.

# 18
  • Мнения: 919
И аз се цедя редовно, обаче имам съмнения, че и при мен се запуши канала-не знак акво да парвя, уж беб стои там по половин час, уж се изцеждам и пак ме боли гърдата и ме втриса. Какво е това със зелето?

Също разгледай зърното за засъхнало мляко, като бяла точка е, като го махнеш млякото си тръгва. На мен ми се е случвало това да е проблема, просто запушването е съвсем на зърното. Неблегни на Лецитина. Пробвай също компресия на гърдата докато бебето суче, като масажираш твърдият участък в посока към зърното. Цеди под душа.

# 19
  • Мнения: 566
И аз съм за Лецитина, много помага, наистина пий по 4 таблетки на ден. Цеденето наистина ти помага, но колкото повече се цедиш толкова повече кърма ще имаш. Дано се оправиш бързо

Общи условия

Активация на акаунт