въпрос относно лутеалната фаза - Б *

  • 12 841
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 093
Веднъж завинаги не може да се коригира, затова се изписва прием на прогестеронов препарат от овулацията до предполагаемата дата на М. (аз го бях пила 14 дни) и ако е станало оплождане, би трябвало ембрионът да се задържи. Съответно, като си направиш тест и видиш че е положителен, прогестеронът продължава да се приема още, по преценка на лекаря - в смисъл, колко дълго още Simple Smile

# 16
  • Мнения: 712
Ясно. Мерси, Stef  bouquet

# 17
  • Мнения: 4 306
Добре де, едно не ми е ясно... Да кажем, установи се по-къса ЛФ, 9 дни примерно. Какво следва? Всеки цикъл ли се вземат прогестеронови препарати (като лечение) за някакъв период, или само при вероятна бременност? Т.е, приемането на такива препарати за някакъв срок влияе върху естественото производство на прогестерон и удължават лутеалната фаза, или само подпомагат развитието на вероятна бременност в конкретния момент?
Не знам дали се изразих ясно. Питам дали ЛФ може да се удължи веднъж завинаги, или корекцията е само временна.
Аз съм пила прогестеронови препарати с цел удължаване на цикъла. При мен само се компенсираше естествената недостатъчност на прогестерон и така се удължаваше ЛФ. Като спра препаратите се възвръщаше старото положение.

# 18
Малко ми е трудно да пиша на кирилица ,но:
Ето ви линк с най лесната и достъпна информация за разбиране:
http://www.ovulation-calendar.com/hlp-d04-luteal-phase.html

прочетете за Luteal Phase ако има проблем ще преведа:
Не съм се объркала   ултрасаунд  означява ултразвук
Прави се хормонален тестза определиане на  Luteal Phase
Лекар ендокринолог или генеколог може да ви пусне изледване.
Средната продължителност на  Luteal Phase  е 14 дена .Варира най много с един ден При  някой жени е 13 при дриги 15 това не е от зна4ение.От значение е нивото на прогестерона и естроген.В  Luteal Phase нараства прогестерона .

Успех

 

# 19
  • Мнения: 9 093
Солея, в статията се казва, че ЛФ може да се определи чрез изследване на хормони - които се изследват естествено чрез кръвта.
За прогестерона става въпрос.
Не е нужно да преоткриваме топлата вода, това е ясно Simple Smile
Ясно е и че няма нови методи в гинекологията за определяне на ЛФ и ниво на прогестерон Peace

# 20
  • Мнения: 1 029
Слушайте Стеф и Vera*!!!
И не преоткривайте топлата вода наистина.  Grinning

# 21
Стеф,незнам какво точно имаш наум под нови методи дължината на моята  ЛФ е определена по кръвен път.
Поздрави

# 22
  • Мнения: 9 093
Моля те, сподели с нас как ти определиха ЛФ по кръвен път?
Ама подробно, моля те Simple Smile

# 23
  • Мнения: 268
интересното е че на посочения от Soleya сайт действително пише че точната дължина на ЛФ се определя единствено (?) с хормонални кръвни тестове! как така единствено?? Копирам:

The only way to determine the exact length of your luteal phase is through hormone-specific blood tests.

И аз за първи път чувам подобно нещо. И не виждам защо трябва да се прави като е по-добре да се определи овулацията според мен, а оттам и дължината на ЛФ.

# 24
Стеф ,
Като ме молиш подробно...........,незнам как по подробно освен отиваш на лекар и ти земат кръв.Изчакваш за резултата.Ако имаш бъдещи въпроси ето ти и адреса на клиниката.Там лекарите не обесняват много ,но знаят какво правят.Няма разочеровани.Малко е скъпичко но си заслужава.
www.havingbabies.com
Поздрави

# 25
  • Мнения: 7 640
освен за изследване на прогестерона, за друго не мога да се сетя.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Поларфокс, и аз за това се сетих, но как пък от едно изследване на прогестерон ще се определи точната дължина на ЛФ newsm78; нещо не ми изглежда коректна информацията в този сайт Thinking

# 27
  • Мнения: 7 640
Голди, не мога да се ориентирам точно къде в сайта да чета, но трябва поне два пъти да се изследва, според мен.

# 28
  • Мнения: 9 093
И аз не намерих това, което търсих.
Продължавам да си отстоявам на тезата, че става въпрос за изследване на прогестерон.
Надявам се, че Солея не намеква че в БГ сме изостанали по отношение на последните новости в гинекологията Crazy
Според мен не си разбрала правилно.
На теб правиха ли ти такова изследване?

# 29
Стеф ,
С цялото ми уважение към всички момичета с проблеми .
Лекарството което тук се взема като стартово се казва Clomid ето тук можеш да прочетеш малко по-вече за него http://infertility.about.com/cs/clomi1/a/Clomid.htm.Разбира се има много друга информация потърси сама.До колкото аз рабирам това няма нищо общо с приемане на допънителни прогестеронови хормони или  препарати. Това лекарство стимулира разни жлези в тялото ти които да отделят определени хормони с цел нормализаране на овулацията ти.
Нищо не искам да намекна относно нещата в България.Те са такива каквито са !
Само се опитвам да помогна с малко информация.
И теста за ЛФ ниама нищо общо с теста за прогестерон.Измерват се труги хормони в тялото ти.Тук за разлика от България изследванията ти стоят при лекаря който те лекува.За съжеление немога да ти кажа кои точно хормони играят роля в ЛФ.Но предполагам че има много добри лекари в България които могат да помогнат.
Поздрави
Ако можеш да намериш билката Chestnut

Общи условия

Активация на акаунт