Валдорфска педагoгика

  • 22 445
  • 199
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 818
Обаче не е за надарени деца.
Направо изостават в развитието си там.
И не могат да четат,пишат и смятат до края на 4 клас.

Зависи в коя област са надарени  Wink 

Доколкото знам това, че се учат по-дълго време да четат, пишат и смятат е едно от основните притеснения на родителите, но в дългосрочен план всъщност няма забавяне, но има стимулиране на откривателство и жажда за знания  Peace

# 16
  • Мнения: 11 315
Обаче не е за надарени деца.
Направо изостават в развитието си там.
И не могат да четат,пишат и смятат до края на 4 клас.

Зависи в коя област са надарени  Wink 

Доколкото знам това, че се учат по-дълго време да четат, пишат и смятат е едно от основните притеснения на родителите, но в дългосрочен план всъщност няма забавяне, но има стимулиране на откривателство и жажда за знания  Peace


Единствения стимул за мен за това училище беше уж точно това,което пишеш, обаче уви- практиката показва далеч други резултати.
Вендъж започнало едно дете в такова училище, дори и след време да иска да отиде в нормално такова, няма да може, заради пропастните разлики в знанията.

# 17
  • Мнения: 1 220
 Сина ми ходи преди 2 г във Валдорфска занималня за около месец и имам впечателния. Заниманията са интересни и приятни, но същите занимания ги има и в държавните бг  детски градини , а и в Монтесори- градините.  Учителките бяха много мили, ама много се говореше за бог ... На мен ми дойде в повече, когато сънът ми ни разказа за сътворението на света от кал.... Та всеки да си направи сам извода.

# 18
  • Мнения: 1 404
След София задължително трябва да отворят и в Горна!
И Велико Търново ми върши работа,не се напъвай толкова Crazy

# 19
  • Мнения: 270
 newsm78 Едно време имаше една такава подобна система - Сендовската (на настоящия ни посланик в Япония Благовест Сендов - по образование математик  Wink ), наблягаха на практическите занятия. Тогава (мноооого отдавна), във 2-ри клас дойде нова съученичка, която не познаваше буквите... Но пък тази система нямаше теологическа насоченост.
Целите на Валдорфската педагогика са наистина високи и са съпроводени с много задълбочен подход на работа. Може би по начина, по който са представени, звучат за някои "високопарно", но от времето на откриване на първото валдорфско училище в Щутгарт през 1919 г. тази педагогика е доказала широките си възможности и благоприятно влияние върху развитието на децата.
О, не, ни най-малко не оспорвам нещо, което е чуждо за мен и малко познато. Просто ми прозвуча малко тежко, отнесено към току-що отбити подрастващи. Вярвам, че този вид педагогика има на какво да ги научи и както казах и по-рано - ще продължа да следя темата с интерес.

# 20
  • Мнения: 836
малко на фашизъм ми бие...
А това хич не ми хареса:
http://www.aobg.org/anthroposophy/
а и повечето неща, които пише в този сайт...

# 21
  • Мнения: 11 315
малко на фашизъм ми бие...
А това хич не ми хареса:
http://www.aobg.org/anthroposophy/
а и повечето неща, които пише в този сайт...
Айде бе!
Къде го видя тоя фашизъм.
Сега остава и да наречеш Петър Дънов така. ooooh!

# 22
  • Мнения: 836
от сайта им:
 "...със своите книги "Тайната Доктрина" и "Разбулената Изида". В тях за пръв път публично се оповестяват окултни истини.....
......."се има предвид познание за свръхсетивната реалност, достигнато не чрез сетивни наблюдения, а получено като откровение в трансцедентни състояния на съзнанието. Повечето теософи обаче изпадат предимно в трансови състояния, т.е. се превръщат в медиуми, и съответно губят своето ясно и точно мислене, вследствие на което на знанията, достигнати от тях, не може да се приписва никаква научна достоверност."
....."Христос да бъде принизен просто до обикновен духовен лидер на човечеството"...

аз лично не искам детето ми да има досег с подобни духовни учения!
Това е мое мнение, надявам, се че търпите различни от вас!

# 23
  • Мнения: 2 818
Къде видя връзката с фашизма само не разбрах?

# 24
  • Мнения: 11 315
Къде видя връзката с фашизма само не разбрах?


Откога фашизма е окултна философия?
Не става въпрос за нетърпимост към различно мнение.
Напротив, но когато е смислено обосновано.

# 25
  • Мнения: 668
Щайнер е много далеч от фашизма, повярвай ми Laughing За разлика от фашистите, той е бил много начетен - на 14г. е изучавал Кант, на 17-18г. - Фихте. Сравнително млад пише докторска дисертация, страшно ерудиран човек. Не можеш да правиш такива колосални изводи само от прочетено-недопрочетено в някакъв сайт, бил той и на антропософското общество. Първо прочети нещо от него, пък после говори такива неща - така е просто смешно.

Между другото дъщеря ми ходи в ДГ, в която Приложните изкуства са на базата на точно тази педагогика - не виждам нищо лошо в това. Лепят, рисуват, забавляват се децата, а такива красоти носи след това у дома, че направо не е за вярване.

# 26
  • Мнения: 1 849
Иха и окултистите си направиха детска градина....
Сега на ред са Висарион, Мун........
Всички все принизяват Христос.......
Или най-добре детска градина за вещери, че нещо много станаха феновете на Хари Потър!

Тия деца от градината ли ще ги учите да медитират, да изпадат в транс!  Sick  Sick  #Crazy
Много хубава реклама, а какво стои зад това? Нова религия!?

Четох в книгата на Джеймс Добсън "Да възпиташ момчета", интервю с жена завършила подобно училище. Жената завършвайки средно образование не е можела да смята елементарни уравнения и не е можела да се концентрира, но за сметка на това можела да "твори" и да се рее творчески с часове....

Ех к'во да правиш, демокрация....................... Sick  Sick  Sick

# 27
  • Мнения: 668
Мдааа, и в музикалното училище не могат да смятат...
К`во да правиш - образователна система newsm78

# 28
  • Мнения: 11 315
Иха и окултистите си направиха детска градина....
Сега на ред са Висарион, Мун........
Всички все принизяват Христос.......
Или най-добре детска градина за вещери, че нещо много станаха феновете на Хари Потър!

Тия деца от градината ли ще ги учите да медитират, да изпадат в транс!  Sick  Sick  #Crazy
Много хубава реклама, а какво стои зад това? Нова религия!?

Четох в книгата на Джеймс Добсън "Да възпиташ момчета", интервю с жена завършила подобно училище. Жената завършвайки средно образование не е можела да смята елементарни уравнения и не е можела да се концентрира, но за сметка на това можела да "твори" и да се рее творчески с часове....

Ех к'во да правиш, демокрация....................... Sick  Sick  Sick
Поредното изключително умно изказване  Joy
Честно, като не знаете за какво става дума, моля ви по-скоро замълчете.
Това, че антропософията е част от педагогиката, не значи, че ти промиват мозъка в еди коя си нова "религия".
Рудолф Щайнер прави първото училище към една фабрика край Щутгарт.
Години по-късно се прави и детска градина по неговата методика.
Единственото "окултистко" нещо, което се учи там е евритмията, на базата на танца на бялото братство на Петър Дънов.
Учат прости и полезни неща, като например плетене с 2 куки, с 1 и с 5, дърводелстване, шиене и тн.
Само да уточня, че аз живея в Германия, където върлува тази "религия" и тук има повече от 350 такива училища и още толкова в САЩ, да не споменавам другите страни по света.
Хората се опитват да внесат в България нещо добро Peace

# 29
   А бе, народа му замажи очите с хубави приказки и гледай какво става ooooh!
СЪБУДЕТЕ СЕ , ХОРААААА !!! Ако ви се заговори за Бог и християнство настръхвате като котараци, обаче окултизма си го поемате като нафора.Види се хич не сте на ясно какво стои зад тая велика педагогика.И така ще е , като няма  човек нужната основа/база/ на която да сравнява нещата.Бих го нарекла захаросана отрова на която се нахвърляте заради вкусната глазура.А западняците са луди по това.Но децата са си ваши, вие си  ги рискувате.Аз не бих.

Общи условия

Активация на акаунт