Що е това КАВАЛЕР и има ли то почва у нас ???

  • 5 121
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 734
Има такива мъже, да.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Омъжена съм за такъв. bowuu
А се познава, че е истински по това, че не прилага похватите избирателно.

Дано мъжът не е един и същ!  Simple Smile
Но освен моя и други познавам, де.

# 17
  • Мнения: 150
В каква среда живеете всички? Та нали именно жените ме отучиха от кавалерството.

1. Винаги предпочитат шопара и горилата пред кавалера (кавалера е нещо като педераст)
2. Винаги се съмняват, че всъщност проявите на добро възпитание и кавалерство са със задни мисли и са временно явление
3. Стъписват се. Някои дори не знаят значението на:
а) подаване на ръка при слизане
б) пропускане на "дамата" (кавичките са нарочно поставени) при изкачване
в) отваряне на врата (на всички видове врати)
г) отстъпване на място
д) преместване на стол при сядане...
Българската азбука до Я ли беше? Много ни е малка азбуката бееее!

И как да бъда кавалер при заобикалящата ме женска среда, която мило се обръща една към друга с "ма", чопли семки и плюе, и веднъж месечно си бръсне краката?

# 18
  • Мнения: 3 423
и у вас има почва, и у нас

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Глупости, Стояне! Оправдания бол.

# 20
  • Мнения: 819

Ти бъди кавалер, пък все ще се намери кой да го оцени, си мисля аз. Друг е въпросът каква е заобикалящата те среда   Wink

# 21
  • Мнения: 13 512
Еееееех, имах един такъв приятел,лека му пръст- почина  преди година и половина в катастрофа.
Не само ,че не познавах, а и не бях виждала дотогава толкова фин човек.
с отварянето на вратата на колата, подаване на ръка, взимането на палтото при влизане в помещение,подаване на палтото на излизане , говореше тихо, много увлекателно , със завидно чувство за хумор, никога не съм чул и една обидна дума по адрес на каквото и да било, камо ли за човек.Никога не разбирах какуспява да следи и участва в разговори и същевременно да успее на време да подаде огънче на всяка една от дамите на масата. Ако на някоя приятелка и свършеха цигарите/ на мен такова нещо не можеше да ми се сучи- аз си купувах по 5-6-10 картона/, не разбирахме кога той е станал от масата и е отишъл да и купи. Когато сме били заедно с моята кола- спирам я пред къщи- и слизам....той слиза и  я паркирва в гаража/много рядко се случваше да съм с моята кола, когато съм с него/....Може би и никога няма да срещна такъв мъж...нямаше човек, който да не се очарова  от обаянието му още на първа среща. но- за съжаление Господ  си го прибра  при себе си, лека му пръст.
но наистина пожелавам на всички ви да ви се случи такова нещо- наистина това беше мъж, който да те накара да летиш.

# 22
  • Мнения: 150
Че каква може да ми е средата?! Нали не си мислите, че съм кралят на Белгия? Има ли среда, в която да няма новобогаташи? Остана ли такова местенце?

# 23
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
най-големите кавалери, които познавам, не са българи за съжаление.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 423
Познавам двама - съпругът ми и баща ми!

# 25
  • Мнения: 170
Ехх.... едно време имах такова гадже , но вече дори и той се е хумнал , ожени се за моя позната и няма нищо общо с това , което беше преди.Определено не е на мода кавалерството , за съжаление.

# 26
  • Мнения: 4 916
Имам такива познати.  Peace

Обаче това е нож с две остриета - тамън свикнеш на възпитани кавалери и вземеш че попаднеш на Абсолютния простак, който е възприет за еталон в своя подвид, и той вземе, че те засипе с оферти за чукане и да се хвали с техника и със сантиметри... напълно неоправдани хвалби естествено, ние обикновено говорим за оттам нагоре  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 111
   Има кавалери в Б-я, не много, но ги има.Съпругът ми е един от тях.Монда е дала описание. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 381

б) пропускане на "дамата" (кавичките са нарочно поставени) при изкачване

Дама се пуска първа при слизане, при изкачване е втора. Няма нужда да 'и гледате под полата, за да се направите на "кавалер" кавичките са нарочно поставени Twisted Evil

# 29
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Има кавалери, но те кавалерстват само ако жената е красива. Аз лично съм наблюдавала това "явление".(според мен междусъпружеското уважение, не може да се нарече кавалерство)

Общи условия

Активация на акаунт