Цитат на: elllyyy
бебето ми е на 1 месец. още отначалото има "физиологична диария", а в последните 2 дни изхожданията миришат лошо и приличат на дребни овесени ядки. от 2-3 седмици започна и да повръща по-обилно, често "на фонтан". наддаването на теглоза сега е нормално. може ли това да са признаци на алергия към кърмата?


Моята дъщеря беше така. И тя имапе същите симптоми. Оказа се непоносимост към лактазата, за разлика от алергията към белтъка тя се проявява и към кърмата. Сега ще ти кажа какво направихме ние. Тя имаше диария, освен това на мен ми се струваше, че не се дохранва и започнах да й давам НАН, тя не само отказваше, ами и ако случайно хапнеше нещо повръщаше на фонтан. После взех Фризовом, същата работа. Мислех си, че зелените и миришещи изпражнения са от коликите, да ама се оказа, че коликите са толкова силни от тази непоносимост. На една консултация се случи така, че Александра се изака и аз показах на докторката. Тя веднага ни каза да вземем соево мляко. Взех Нутрилон соя (Фризосой много се пени). Дадох на бебето и на следващото изхождане тя вече акаше жълто и кашесто ако. Тогава докторката каза да дохранвам сус соевото мляко. В момента, в който дадох кърма - край, отново зелено и рядко  Cry . Така се наложи да си спра кърмата и да започна да храня със соево мляко. Веднага искам да те успокоя, че този проблем е временен. Дори при големи хора, които по някаква причина имат диария може да се получи непоносимост към лактазата, това отминава с времето и не е алергия. Захраних си я рано без абсолютно никакви проблеми. Краве мялко започнах да давам когато започнахме кухнята. Там дават кисело мляко о кремчета с мляко. Сега вече Александра е на 1 г. и дори съм давала малко прясно мляко, но предпочитам Нестле за след 1 г..
Ами, това е... питай ако има нещо.


Сега видях, че сте решили проблема, но ще пусна постинга все пак  Grinning
Поздрави!