Мами в Италия - част 47

  • 16 566
  • 274
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 6 810
Между 2рата и 3тата обикновено се маха памперса.

# 196
  • Мнения: 2 379
За мен е мног вълнуващо, ако не мисля за моето бебе, за кое тогава. За мен това не е някаква рутина, да купя нещо, колкото бебето да има какво да облича.
Аха, ок. Явно аз не мисля и дори не ми пука много, много.



В Бергамо как сте? smile3517

# 197
  • Мнения: 3 425
Сонитке,ти сега си мисли за скалдабиберон и шишета....после ще мислиш за махане на пампа ...едно по едно,иначе ще психиасаш от сега  Joy

# 198
  • Мнения: 3 388
Абе не казвам, че не ти пука бе, Ани, сигурно си просто по спокойна в това отношение  Crazy
Гледам, термина ти съвпада с рождения ден на майка ми  Wink

Кала, така е, ама аз като стане въпрос, питам, пък то не е излишно  Crazy Работа, бебета, знам ли аз после дали ще имам време за форум. Да си знам аз. Тук моите приятелки с 2 годишни деца, университетите обсъждат  Mr. Green

# 199
  • Мнения: 1 100
Привет дами Hug

Хм, от сутринта пак бебеШки теми бистрим, за разнообразие Crazy ЛоШо няма, обожавам бебенца Heart Eyes

За подготовката, Ще гледам да пусна някой линк, дето ми е бил полезен, в о4акване на беб Peace Ина4е идеята на Лени да обобЩим разни неЩа и обменим някакви идеи в неЩо като списък/наръ4ник е супер, ма няма времеееее ooooh!

Първите покупки за бебинка запо4нах в края на 7ми месец Peace До тогава имаШе само едни 4орапки, закупени от баЩа и, през 4ти месец на бременността Laughing

На мнение като Кала съм: да не се вманиа4аваме Hug Peace

Сон4е, недей тъй, 4ак седма4е го изкара малкото 4ове4е Crazy Heart Eyes Майтап настрана, наръ4ник за мен беШе и си остава книгата на док. Спок (неведнъж съм го споменвала). Вътре има всякаква полезно инфо, за нужни и ненужни покупки, хранене, режим, всякакви съмнения май4ини, етапите от разтежа на беб4о, гореЩо препоръ4вам Peace Hug


# 200
  • Мнения: 81
Здравейте, момичета.  newsm51 Вече пиша от Италия - Термоли. Най-после сме заедно!!!!  newsm44 newsm44 Two Hearts txtlovesПокрай подготовката по заминаването и проблемите на работа нещо не ми остана време да пиша. Тук съм вече от 2 седмици и за сега се чувствам чудесно. Но тези седмици направо ми се разказа играта.   newsm71 newsm79 wash 1ironing hang  clean1dishes Багажа ни пристигна малко след нас и падна едно подреждане, чистене. Доме все ми се кара,че трябвало да си почивам, ама докато не свърша не се оставям. И май се оказа,че всеки ден все има нещо, което не съм довършила.
Но виждам, че близо до нашия град няма никой  smile3518

Целувам ви всичките!!!
 newsm51
До скоро!!

Оставям ви за сега, отивам да почета.  smile3529Свалих си новата книга на Пауло Коелю "Захир" и нямам търпение да я завърша.

# 201
  • Мнения: 3 425


Ина4е идеята на Лени да обобЩим разни неЩа и обменим някакви идеи в неЩо като списък/наръ4ник е супер, ма няма времеееее ooooh!




Не мисля,че може много да се обобщава даже нещата са доста индивидуални...вярно така ще избегнем постоянната тема бебета,но пък не виждам лошо в това!
На мен много ми помогна форума основно и отчетната тема  Peace ....ааа,и една книжка от 69 година на леля ми  Peace от там съм черпила инфо и другото по инстинкт без да 'гоня нормативи'  Peace



ООо,Петя, браво радвам сеSimple SmileПоздрави на Додо и не се преуморявай таз работа НИКОГА не свършва  #2gunfire

Откъде сваляш книги???


# 202
  • Мнения: 1 100
Охоо, Петенце, браво, браво Hug   bouquet

Много се радвам, не се преуморявай моля, Ще оправиШ едно по едно Wink

хайде и да пиШеШ по 4есто, 4е Ще нанасяме неизвинени отсъствия Crazy

 Heart Eyes  bouquet

П.П. Пък за това, 4е няма никой наблизо до ваШия град, не се притеснявай, като ниЩо Ще се занесем до вас на гости с бебинка Joy Laughing Crazy

Последна редакция: пт, 23 мар 2007, 16:12 от denise

# 203
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Добър ви ден и от мен!
Беба се напапа и се кани да наня. Аз потривам ръчички да се развихря на компа!
С мъжа ми навремето направихме тая грешка да харчалосваме за различни неща без да питаме никое "патило" по въпроса за бебинките. Та досега излишни останаха, поради лош избор и сладабиберона , и стерилизатора на пара. Първото беше бавно, 15 минути докато се стопли(марка Филипс, от един магазин за ел.техника), беба се дереше от плач, 40 еври на вятъра, после татето отиде да търси друг и купи едно Джордани на пара, за 3 минути, по зададени милилитри топли бибата до необходимата температура. А още първите дни стерилизатора Кико на пара го зарязахме/ побираше малко неща, а сме с шишета Авент и не се задържат малките на висящата стойка). Купи тати същата марка химически и сме ок, само дето пък големите шишета Авент не влизат в издълбаните места, но ги слагаме килнати. А бе то простотията по нас ходи, ама хайде!
Та, с две думи- май е по-добре да се мисли когато бебо се роди, а татковците за 10 минути ще отскочат да набавят необходимото от тоя род, ако има нужда разбира се.
Та, Сонче, момичетата всички тук, де са мами ти дават най-добрите съвети на препатили, а аз съм от Патиланско царство по адрес май и не питах много, та хак да ми е де не съм се посъветвала с мацетата тук за тия работи, ама вече ще ви слушам и ще си решавам след като обмисля и синтезирам всичките ви писания, обещавам!
А по въпроса за кърменето, с тия мои зърна размер пизеллини фини и криви Примавера Финдус не успях да кърмя. Първо, в клиниката ме мъчиха, беба се нервеше и не захващаше, а бе толкова готино да си я чувствам с устенца и телце плътно до мен! А имах само капки коластра. Даваха и Аптамил от нърсърито. На 5-6 ден чак, у дома ми тръгна млякото. Татето купи за 30 еври едни джиджита за теглене на зърна Авент, спях с тия неща като капачки, ама не успях да ги корегирам- или ми падаха нощем, а после зърната се свиваха отново и пак беба се измъчи. Та почнах с помпичка и дотук добре, ама аз-  изнемощяла и без време отначалото от недоспиване, гости и нервеща ме свекърва се доях само един/два пъти и ми спря почти млякото- затова сега давам само веднъж на два дни на беба събирано от 48 часа нищожно количество  и не знам що да сторя!
Сега свекито прирарва само когато мъжо не е на бач,    гостите намаляха, ама млякото ми изчезна заради циганиите им и тъпотията на Витакис да не ми осигури спокойствие навреме. Сега да гони Михаля! На мен за детенцето ми е жал, както казва Влади-  нещо МОЕ искам още да и дам, да е здрава!
И така не знам от толкова бързо и яростно писане дали сте разбрали нещо от безразборните ми нахвърляни мисли на неврастеничка!
Тук съм!

# 204
  • Мнения: 750
Хелоу мами Hug
Добре дошла Рetiuccia.

И аз съм гола вода по въпроса за покупките за Беб4е ooooh!.На нас пове4ето неща ни ги изпрати баб4ето от България.Нали и е първо вну4е, се е подлудила от всякъде Crazy.Всеки път като и се обадя,плете и разплита терли4ки ,блузки,еле4ета. Да е жива и здрава Hugзлатно май4е си имам Heart Eyes
 

# 205
  • Мнения: 1 100
Но в крайна сметка кърма или изкуствено, важно е майка и бебе да са добре и спокойни, без изнервяне.

Най ве4е това, права си Деска Peace Моят опит с кърменето е траги4ен: два месеца със зор, супер малко кърма, цедене, Щуротии за увели4аването и, разболявах се през 5 мин. от стрес, 4е не мога да набавя кол. кърма, после мастит, темп., разни други екстри, антибиотик и край...След първона4алното разо4арование и съжаление, 4е се разделихме с кърменето, си отдъхнах, освежих, Райа запо4на да наддава по добре с Ам и да е по спокойна, порасна бързо...Аз се сложих на диета и за един месец си бях във форма...Та така..
Да си призная, 4е аз съм от малкото (много малкото жени Embarassed), които никак не са фенове на кърменето...Никога не ме е вдъхновявал този процес...от малка ми беШе кофти да гледам кърмеЩи и през бремнността ми беШе неприятно да си мисля по тоз въпрос Confused
Въпреки това, после ми дойде естествено и се борих, докато можах...
Добре, 4е преди време едно моми4е беШе пуснало тема във форума, където казваШе, 4е изпитва особени 4увства към кърменето..ина4е Щях да си мисля, 4е само аз съм луда Crazy Confused Embarassed

Ми, кажете неЩо друго де...те бебеШките теми край нямат Wink 

# 206
  • Мнения: 6 167
как ще прекарате уикенда? имате ли планове?
ние утре ще се разнообразим малко, следобяд сме на изложба, вечерта ще ходим на ресторант с няколко души.

другото, което мога да кажа е, че се чувствам много виновна днес за моето свеки.  Tired
защото нали пак почнах да им приготвям храна и гледам да й е разнообразно и калорично, да има повече сили жената...обаче вчера направих една сьомга, която й взе здравето днес. почувствах се виновна, усещането, че си навредил на някой, независимо че не е нарочно е ужасно.
не стига, че е на химиотерапия, която я разбива, ами и аз с тая сьомга...

тук май ще вали, исках а ходя на шопинг в болония утре, но май ще се отложи.
не мога да започна и да си мия прозорците с това кофти време  Confused

и последното е, че днес по нетерра гледах много хубав док. филм за българите и от къде идват.

  bouquet

# 207
  • Мнения: 1 100
О, Лени, наистина неприятно това със свекърва ти, ма ти откъде да знаеШ, 4е няма да се по4увства добре от сьомгата,  нали уж риба, полезна храна, не тежка...Има ли някакъв поне ориентировъ4ен списък с храни, по който да се ръководиШ, кое позволено и кое не? Или е по важен на4ина на приготвянето им...

Ина4е за уикенда: добра програма сте нахвърли вие Wink Не съм ходила на изложба от миналия април Embarassed (какво Ще разглеждате ? )
Ние Ще ходим на кратка разходка, после смятам да се отдадем на покупка на някои книги, (4е и откъм 4етива трябва да се стегна Blush), малко Шопинг : подаръци всякави (на 1ви април идват майка ми, после брат ми от Москва с жена си и малкото ми племенни4е, което не съм виждала откакто се е родил Sad на две години е). Вси4ко това Ще се осъЩестви в някой търговски център, предвид зверския вятър, дето брули тук Twisted Evil
В неделя, ако времето го позволи, мисля да се погрижа за бамбуковите кресла и дивана отвън, да ги освежа някак Thinking Да не изневеря на домакинята в мен, все пак  Crazy

Този док. филм ме заитригува, заглавие ?

# 208
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
           Добър ви ден!
           Побутвам темичката от края на 2 страница....лошо.... Naughty

# 209
  • Мнения: 6 167
О, Лени, наистина неприятно това със свекърва ти, ма ти откъде да знаеШ, 4е няма да се по4увства добре от сьомгата,  нали уж риба, полезна храна, не тежка...Има ли някакъв поне ориентировъ4ен списък с храни, по който да се ръководиШ, кое позволено и кое не? Или е по важен на4ина на приготвянето им...

Ина4е за уикенда: добра програма сте нахвърли вие Wink Не съм ходила на изложба от миналия април Embarassed (какво Ще разглеждате ? )

В неделя, ако времето го позволи, мисля да се погрижа за бамбуковите кресла и дивана отвън, да ги освежа някак Thinking

Този док. филм ме заитригува, заглавие ?

Ха така. Моята нещастна 'градинска мебел' я валяха дъждовете навън цяла зима.
Тази мебел е стара колкото света, според мен е поне на 30 години и са изпочупени столовете, сега стоим на някакви останки от отминала слава. Искам преди да дойде мама да вземем нещо, като пейка и тн, защото тя като излиза да пуши навън трябва. За терасата. За градината не знам кога и с какви пари , но имам планове големи, всичко съм си написала по тефтерите , ще стане супер, да видим кога само.
Според мен да имаш градина , трева и да не излизаш навън ( както е в нашия случай) е лудост някаква.
Но сега, на първо време ще оправя терасата , а догодина градината.

Ами за филма аз вчера тема пуснах, но нямаше интерес. Нищо де, то и какъв интерес да има -
та, поредицата Българите се казва на бтв е филм, досега са излязли 10ина епизода.
От нетерра гледам , в поредицата Докумените се намират.  Гледах първите 3 и са мн. интересни.

Ние вече традиция създаваме, защото за трети сезон ще ходим на едно експо на млади италиански художници - експо, защото имат щандове, можеш да видиш различни хора, стилове , да обменяш някакви мисли и тн. Имаме и приятели, които участват , някои са над 50 г, но пак 'млади' се водят)
В общи линии претичваме през 'инсталациите', освен ако не са много изродски  и се насочваме към по-приземено изкувство , което все пак да се разбира от някакви средно статистически мозъци , като нашите. После разбира се, използваме случая да отидем да се почерпим Mr. Green

Хубав уикенд!

Общи условия

Активация на акаунт